Shin Shin No Mi

Aşağa gitmek

Shin Shin No Mi

Mesaj tarafından Shingen Cracher Bir Paz 17 Ocak 2016, 21:06

Meyvenin Adı:  Shin Shin No Mi

Meyvenin Türü:Paramecia

Meyvenin Özellikleri: Kişi bu meyveyi yediğinde istediği cisimleri ve kendi boyutunu değiştirebilir.  Örn: pençelerinin boyutunu uzatabilir ya da kısaltabilir. Ya da kendisini cüce kadar kısaltabilir ya da dev gibi büyütebilir. Tabii bunlar meyvede uzmanlaştıkça olacak şeyler.

Meyvenin Dezavantajları: Boyutuyla oynanacak nesneye dokunma zorunluluğu ve klasik meyve zaafları

Meyve Rp'si:

Spoiler:
Gene dedesiyle konuşuyordu genç Shingen. Sıradan bir gündü yani fakat bu sıradanlığı değiştirecek bir şey olmuştu o gece. Hayatını tamamen değiştirecek bir an. Dedesi Shingen'e asla tek başına görev vermemişti. Kendisiyle beraber torununun tecrübe kazanmasını istiyordu.  Dedesi artık büyük günün geldiğini söylemişti. Heyecanla dedsini dinleyen Shingen yerinde duramıyordu. İçindeki kötü taraf zevkten çılgına dönmüştü. Artık sahalara adım atabilirdi tam olarak. Kendi iradesiyle özgürce etrafta deolaşabilirdi.

Genç Shingen merakla dedesini dinlemeye başlamıştı. Dedesi konuştukça içindeki alev dahada büyüyordu. Bu içinizi yakan bir alev değil size güç veren bir alevdi. Dedesi adaya bir korsan grubunun geldiğini söylemişti. Asıl önemli olan şey ise bu korsan grubunun yanlarında bir şeytan meyvesi getirmesiydi. Normalde gizli tutulan bu bilgi dedesi tarafından kolayca öğrenilmişti. Torununun ilk vurgununun özel olmasını isteyen yaşlı adam ona yakışan görevin geldiğini söylemiş ve torununu oldukça zorlu bir göreve yollamıştı. Fakat bu zorluk Shingen'i korkutmak yerine heyecanlandırıyordu.

Dedesinden sadece korsan grubunun ismini ve nerede kaldığını öğrenen genç hemen işe koyulmuştu. İlk gün korsanların kaldığı barı incelemiş ve etraftaki her detayı incelemişti. Akşam ise korsanların nasıl davrandığını, kaç kişi olduğunu hangi saatte nerede oldukları gibi her türlü detayı aklına kazıyarak soygun için en iyi yolu belirlemişti. Artık plan tamamdı sıra aksiyondaydı. Plandaki en ufak aksaklık bile hayatına mal olabilirdi ama kendisine oldukça güveniyordu.

Soygun gecesi geldiğinde yüzünü kapatan siyah elbisesini giyip kimliğini gizlemişti. Bu sırada Shingen'in iyi yanı aklını çelmeye çalışıyordu ''Yapma dostum hayatını tehlikeye atmaya değer mi? Etrafına yardım etmek varken bu hayat neden? hırsızlık ve dolandırıcılık ile hayatını karartabilirsin yol yakınken dön ve bizi tehlikeye atma'' Bu laflardan sonra kötü kişiliğin yanıtı gecikmemişti. ''Hayatında kasiyon macera olmayacaksa, hırsızlık yapmayacaksan yaşamanın ne anlamı var ki. Bir şeyde iyi olmak varken neden sıradan olalım ki. Sen ne anlarsın hayattan, sus ve köşene çekil seni lanet olası'' diyerek iyi tarafını tekrardan susturmuş ve işe koyulmuştu.

Soygun sırasında her şey plana uygun gitmiş ve Shingen kasanın içindeki meyveyi ellerinin arasına almıştı. Hemen oracıkta meyveden bi ısırık almış ve şeytanlığı tescillenmişti. Artık gerçek bir şeytandı fakat nasıl bir şeytandı. Bunu ilerleyen günler gösterecekti.
Shingen Cracher
Shingen Cracher

Mesaj Sayısı : 161
Kayıt tarihi : 17/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Shin Shin No Mi

Mesaj tarafından Franky Bir Paz 17 Ocak 2016, 22:16

Meyveyi başka bir sitede daha seride çıkmadan almışsınız. Bu durumda kendi yaratıcılığınızı kullandığınızdan size özel bir istisna yapılacaktır.

* Meyveniz şuan için bir cismi %25 küçültür yada büyütür. 1m eşya 75 cm-1.25m arası bir şeye dönüşür. Saf meyve gücünü geliştirdikçe bu oran artar. Kabaca her puan için ekstra %5 eklenir.

* Şuan için en fazla kendi boyutunuzun 1/4'ü kadar büyük bir nesneyi büyültüp-küçültebilir. Kontrol alt dalı geliştikçe bu özellik artar. 5 puanda 1/2, 10 puanda kendi boyutunuz kadar, 15 puanda kendi boyutunuzun 2 katı bir nesneyi etkileyebilirsiniz.

* Kendi boyutlarınızda bir şeyi küçültemediğinizden kendinizide küçültemezsiniz ama ileride bunu Ek Güç olarak alabilirsiniz.

* Boyutunu değiştirdiğiniz nesneler 10 saniye boyunca değiştirdiğiniz halde kalır. Kullanım Süresi alt dalına verdiğiniz her puan ekstra 10 saniye ekler.

Fiyat: 1.2 m

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz