Neko Neko No Mi Model: Shiberiatora

Aşağa gitmek

Neko Neko No Mi Model: Shiberiatora

Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi 18 Ocak 2016, 02:20

Meyvenin adı: Neko Neko No Mi Model: Shiberiatora
Meyvenin türü: Zoan
Meyvenin Özellikleri: Meyve kullanıcısı sibirya kaplanına dönüşür. Gece görüşü, dayanıklılık, gizlenme yetenekleri, zıplama ve hız kabiliyetinde artış sağlar. Soğuğa ekstra dirençlidir. Avcı güdüleri sayesinde farkındalığı ve savaş yetenekleri yüksektir. Pençeler ve dişler diğer avantajlarıdır. Hybrit dönüşümde oldukça irileşip güçlenir.

Meyvenin zayıflıkları: Standart meyve zayıflıklarının yanında kullanıcıya vahşi bir karakteristik ekler.


Meyve Rpsi;
Spoiler:
Ülkenin soylularından biri olan Kichukiise Dente siyah kısa saçlı 2.56 boyunda çok iri olmasa da kaslı biriydi. Yeşil gözleri, sert yüz hatları ve kirli sakalları ile oldukça dikkat çeken bir adamdı. Küçük yaşta sıradan hayatından sıkılmış ve gönüllü olarak savaşlara katılmış bir insandı. Fakat ne kadar tecrübe kazanmış da olsa New World'e göre zayıftı ve fazlasıyla bilgi sahibi olduğu şeytan meyvelerinin peşine düşmüştü. Soyluluğun verdiği ayrıcalıklardan faydalanarak New World'te meyve ticareti yapıyordu. Ve kendi ismi sayesinde güvenlik sıkıntısı yaşamıyordu. Görünürde sadece ticaret gibi de olsa eline iyi bir meyve geçmesini bekliyordu. Birçok korsan ve ülke ile bağlantısı vardı. Kardeşi Kichukiise Ayase normal bir çocukluk geçirmiş olsa da abisi sayesinde oldukça güçlenebilmişti. O da siyah uzun saçları ve yeşil gözleriyle abisini andırıyordu. Ondan dört santim kısa olan Ayase abisinin aksine neredeyse hiç yara almamış güzel bir kadındı.

Rayl 15 yaşına geldiğinde, ülkenin denizcileri Dente'nin bağlantılarından haberdar olmuş ve destek güçler ile onu tutuklama kararı almışlardı. Rüzgarlı bir pazar gününde Tuğamiral olan Edd operasyonun olcağı günün sabahında Rayl'e sıkıca sarıldı. Rayl biraz şüphe etse de çok üstünde durmadan okuluna gitmişti.

Dentenin işlerini yürüttüğü evi üç katlı malikane benzeri, avlusu olan beyaz renkli bir evdi. Edd'in içinde bulunduğu denizciler ve birkaç hükümet yetkilisi avluya girdiğinde Dente neler döndüğünü çoktan anlamıştı. Evde halihazırda bir çok şeytan meyvesi bulunuyordu ve oldukça korunaklıydı.

Çatışmalar başladıktan bir süre sonra ülkede olağan üstü hal ilan edilmişti. Rayl patlama seslerini duyduğu zaman merak içinde seslerin geldiği yere gitti. Güvenli bir mesafeden, bir binanın köşesinden olan biteni izliyor ve babasının iyi olmasını umut ediyordu. Çatışma oldukça şiddetliydi ve iki taraftan da çok fazla yaralı ve ölü bulunuyordu. Denizciler evi top ateşine tutuyorlardı. Dente kazanamayacaklarını anlamış, kardeşi ve birkaç adamıyla gemiye kaçmaya karar vermişti. Kardeşini önden gemiye yollayan Dente, şeytan meyvelerinin olduğu depoya giderken denizciler şans eseri orayı vurdu. Dente işinin bittiğini anlamıştı. Artık soylu olarak zaten ticareti rahat şekilde sürdüremeyecekti ve meyve deposu havaya uçmuştu. Artık koruyacak bir şeyi de kalmamış Dente hızla oradan uzaklaştı ve gemiye gitti. Fakat önden gönderdiği kardeşi yakalanmıştı.

O sırada çatışmayı izleyen Rayl uçuşan parçalar içinde bir meyve gördü. Meyve 20-30 metre kadar uzağına düşmüştü. Gözlerine inanamayan Rayl meyveye doğru koştu. Meyveyi eline aldığı gibi hiç düşünmeden bir ısırık alan Rayl hemen ordan uzaklaştı ve meyvenin kalanını da yedi.


En son Wiksax Rayl tarafından Çarş. 20 Ocak 2016, 01:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Neko Neko No Mi Model: Shiberiatora

Mesaj tarafından Franky Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 02:04

Onaylanmıştır.

* Meyvenizin ana statları güç ve dayanıklılıktır. Bu statlarınıza x1.4 alırsınız. Örneğin gücünüz size 10 metre yükseğe zıplamaya imkan veriyorsa : 10 x 1.4 = 14m gibi. Saf Meyve gücüne verilen her puan bunu x0.05 arttırır. Örneğin Saf Meyve gücünüz 10 iken => 1.4+(10 x 0.0.5) = x1.9 gibi.

* Yarı formda boyunuz %50 uzar. Yani 2 metre iseniz 3 metre olursunuz. Kilonuz ise 2.5 katına çıkar. Yani 100 kilo iseniz 250 kilo olursunuz.

* Yarı formda 1m uzunluğunda bir kuyruğunuz vardır. Kollarınızın 1/10'u kadar bir güce sahiptir. Yani 500 kg kaldırabiliyorsanız => Kuyruğunuzla 50 kg kaldırabilirsiniz demektir.

* Yarı formda keskin pençelere sahipsiniz. Bir bıçak kadar keskin değil ama iş görür.

* Etebur zoanlarda olan saldırganlaşma ve kontrolü kaybetme sizin meyvenizde de vardır.

* Yarı formda tipiniz az çok buna benziyor:
Spoiler:


En son Franky tarafından C.tesi 23 Ocak 2016, 01:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Neko Neko No Mi Model: Shiberiatora

Mesaj tarafından Misafir Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 02:29

Kuruk boyu kısa geldi 1.5/2 metre olsa daha uygun gibi.
Ayrıca meyve katsayısı şöyle mi. Her puan verdiğimde 1.3 - 1.8 - 2.3 şeklinde gidiyor? Öyle ise uygundur. Birde meyveye fiyat öğrenebilir miyim?

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Neko Neko No Mi Model: Shiberiatora

Mesaj tarafından Franky Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 03:27

* Sibirya kaplanları normalde zaten 1m kuyruğa sahiptir. Yarı formda'da 1m olması gayet uygundur.

* Kat sayı 0.05 olarak gitmektedir. Yani sizin dediğinizin 1/10.
1.3 => 1.35 => 1.4 => 1.45=> 1.5 ...v.s

* Fiyatı yazmayı unutmuşum. 600.000 belidir.

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz