Ohab Giorgi

Aşağa gitmek

Ohab Giorgi

Mesaj tarafından Monkey D. Luffy Bir Paz 24 Ocak 2016, 19:58

Kaptan->  Katil Balina Ohab Giorgi
Kafa Ödülü: -
İsim: Ohab Giorgi
Takma İsim/Ünvan: Katil Balina
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 46
Irk: İnsan
Taraf: Sivil
Boy: 181
Kilo: 74
Deniz: North Blue

Görünüm:
Orta boylu, orta yaşlı, beyaz tenli, kısa sakallıdır. Üstüne uzun mavi ceketini giyer ve geniş kemeriyle vücuduna sarar. Uzun deri çizmeler giyer. Yapılı bir vücudu vardır ve göğsü ile sol bacağında balina avlarından kalma bazı yaralar bulunur.
Spoiler:


Kişilik:
Sakin, düşünceli, anlayışlı, tecrübeli ve zekidir. Düşünerek hareket eder, kolay öfkelenmez ve gaza gelmez. Arkadaşlarına ve tayfasına önem verir, suçluları sevmez. İçten içe heyecan arayan neşeli biridir, gerekli gördüğünde tehlikeli durumlara atlar.


Geçmiş: Numien'de doğup büyümüş, ergenliğinden bu yana balina avıyla uğraşmıştır. Yirmili yaşlarında bir balina avı sırasında kendini kaptanına kanıtlamak için çok tehlikeli şekilde balinanın peşine düşmüş, sapladığı zıpkını bırakmamış ve kayığıyla beraber denize gömülmüştür. Onun öldüğünü sanan tayfası yoluna devam etmiştir ancak Ohab, hala yüzer durumdaki kayığıyla bir kıyıya çıkana kadar ızdırap içinde beklemiştir. Kıyısına çıktığı ıssız adada haftalarca kayığı tamir edip güçlendirmiş, bulduğu meyveler ile suyu yükleyerek denize açılmıştır. Kayboluşundan iki ay sonra Numien'e varmayı başarmıştır. Bu yaptığıyla kaptanının takdirini kazanmış ancak balinaya aptalca saldırdığı için de bir ton azar yemiştir.
Balina avcılığında şu an bilinen en iyisidir ve Numien dahil, tüm kuzey denizine avcılığıyla nam salmıştır. 30 yaşında ilk kez kaptanlık yaptığı gemiyle gittiği seferden beridir asla boş dönmedi Numien'e. Her seferinde balinaları avladı ve ona gemi sağlayan patronlarına para kazandırdı. Bu başarısı ve ünü yüzünden bağlı olduğu şirkette özel imtiyaza sahiptir. 37 yaşındayken gemilerine saldıran korsanları tayfasıyla beraber püskürtmesi ve çoğunu öldürüp gemilerini batırdıktan sonra bir kısmını canlı halde denizcilere teslim etmesinden sonra ona Korsan avcısı diyenler de oldu. Bu yaşına kadar birkaç kez korsan saldırısına uğramış ve hemen hepsini bertaraf etmiştir. Genellikle kimseye bulaşmadan en tehlikeli balinaların peşine düşer ve hemen hepsini de avlar.
sürekli ününü duyduğu ama asla karşılaşmadığı Batı Mavi balinalarını avlamayı çok ister. Bunun için şirketinden defalarca büyük gemi ve kredi isteyip Yeni Dünya üzerinden Batı Mavi'ye giderek büyük balinaları avlamayı teklif etse de, bu teklifi çok riskli ve yüksek maliyetli olduğundan sürekli reddedildi. Ne zaman büyük balinalardan birkaçının Yeni Dünya'yı aşarak Kuzey denizine girdiğini duysa, derhal rotasını oraya döndürür ama bir türlü karşılaşamaz.

Hedef:  Batı Mavi'nin ünlü ada balinalarından birini avlamak.

Hoşlandıkları: Balina avı, denizlerde tayfasıyla gezinmek.


Fiziksel Statlar:
Güç: 2.4
Hız: 2.3
Dayanıklılık: 2.5
Farkındalık: 2.2


Dövüş Yeteneği: Zıpkın şişi ve kılıçla çok seri dövüşür. Silah ve bıçak da kullanır.

Tekniğin Adı:- Kızıl Kalp
Tekniğin Puanı: 8
Açıklama: Kılıç ve büyük zıpkınla dövüşürken iki koluna sakladığı zıpkın düzeneğiyle yakın mesafeden rakibin kalbine zıpkın fırlatır.

Alt Dallar:
Teknik:- 10
Yetenek:- 10
Yan Still:-
Mod: -
Özel Stil: -


Meyve Statları:
Meyvenin Adı:
Meyvenin Türü:

Alt Puanlar:
Saf Meyve Gücü:-
Kullanım Süresi:-
Ek Güçler:-
Mod/ Ek Dönüşümler:-
Kontrol:-


Meslekler:
Meslek Adı: Balıkçı
Mesleğin Aşaması: 4 (Usta)

Meslek Adı: Rotacı
Mesleğin Aşaması: 4 (Usta)


EŞYA STATLARI (varsa):
Envanter: Sivri uzun mermili pistolü (iyi kalite)
dövüş için tasarladığı zıpkını (iyi kalite)
orta boy denizci kılıcı (iyi kalite)
uzun bıçağı (iyi kalite)
İki adet küçük zıpkın düzeneği: (iyi kalite)


Tayfası: Katil Balina Avcıları
Gemi: Beyaz Felaket
Bayrakları: Yok (Numien'deki Ballinoil şirketinin öfkeli balina arması ile Numien sancağı asılır gemiye)

Üyeleri:

Yardımcı Kaptan: Joan Denve Orade: 38 yaşında, Yıllardır Ohab'ın yardımcısı, birlikte avcılık yaparlar. Kuzey Mavili, zamanında ödül avcılığı yapmış. Boyu 1.93, oldukça yapılı ve sağlam vücuda sahiptir.
Dövüşlerinde çift kısa kılcını büyük ustalıkla kullanır. Kuşağında daima iki çok mermili pistol taşır ve dövüşlerde bunları da kullanır. Kaptanı gibi o da küçük zıpkınlar taşır ve bunları aniden kullanabilir. Pantolon kemerine asılı bir de uzun bıçağı vardır. Kaptan Giorgi kadar sağlam dövüşçüdür. Kimi onu kaptanından daha güçlü görür.

Güç: 2.5
Hız: 2.5
Dayanıklılık: 2.4
Farkındalık: 2.1


Meslekler:
Meslek Adı: Makinist
Mesleğin Aşaması: 3


EŞYA STATLARI (varsa):
Envanter:
Sivri uzun mermili pistol (iyi kalite)
İki adet kısa kılıç (80cm) (iyi kalite)
İki adet küçük zıpkın düzeneği (iyi kalite)Avcı Tarko: 34 yaşında, iri yarı zenci avcı. Aslen Güney Mavili. Boyu 2.05, yapılı vücuda sahip siyahi avcı. Dört yıldır Giorgi'nin gemisinde çalışıyor. Öncesinde Numien'in dövüş çukurlarında rakipleriyle kapışırdı. Giorgi ile çalışmaya başlamasından sonra çukurlara daha seyrek uğramaya başladı. Lakabı Kara Porsuk'tur.
Aslen Günev Mavilidir. 20 yaşında iken bir ticaret gemisiyle Grand Line'a girmiştir. Orada bir yıl kaldıktan sonra, yine aynı ticari gemiyle Kuzey Mavi'ye geçmiştir. Kuzeyde üç yıl kadar ticari gemilerde çalışmış, Numien'e gelince oradaki şiddeti severek yerleşmeye karar vermiştir. Limanda gündelik işlerde çalışırken, dövüş çukurlarında kapışmıştır. Bazen ticari gemilerle Kuzey maviyi gezmiştir, kimi zaman korsan gemileriyle seyahat etmiştir. Ancak Numien'i artık evi bellediğinden, daima oraya dönmüştür. Kuzey Mavi'de uğramadığı ada sayısı azdır, denizleri ve rotaları bilir.
30 yaşında Giorgi ile karşılaşınca, bir de onunla seyahat edip balina avcılığını çok sevmiştir. Giorgi ve Orade'nin gücüne ve itibarlarına saygı duyar, ikisinin de gücüne şahit olmuştur.

34 Yaşındayken, Bacon Grim'in daveti üzerine Zebani korsanlarına katılmıştır.

Statlar:
Güç: 1.4
Hız: 1.4
Dayanıklılık: 1.3
Farkındalık: 1.3

Toplam 87 kişilik tayfa.
Monkey D. Luffy
Monkey D. Luffy

Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi : 19/12/15

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz