One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gizemli Ay Işığı[Cygr]

2 posters

3 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Gizemli Ay Işığı[Cygr] - Sayfa 3 Empty Geri: Gizemli Ay Işığı[Cygr]

Mesaj tarafından South Blue Anlatıcı C.tesi 20 Şub. 2016, 03:29

Çayı rahatlıkla devirip yere döküyorsun, belki içseydin senin için daha iyi olabilirdi. Doktor sende de sorun olduğunu düşünüyor, o yüzden sen de testlere tabi tutulacaksın. O sırada ayağından 2 asker, kollarından da 1 asker tutup seni bir yatağa yatırmak için taşıyorlar. Neredeyse adaya geldiğinde ki pozisyondasın. Yatağa taşınıyorsun, Hemşire geliyor, koluna iki parmağı ile vurup, damarını ortaya çıkarmak için sol eliyle pazından iyice sıkıyor. Sonra bir şırınga ile kan alıyor.

Biraz zaman geçiyor, başka bir tanesi geliyor ağzına bir ped koyup tükürük örneği alıyor. Yaklaşık 15 dakika sonra bir şeyinin olmadığını ama istersen kalabileceğini söylüyorlar. Doktorun odasına gidersen, Azul, Rahib ve Rubrum'un yatakta yattığını göreceksin. 2 hemşire ve doktordan başka kimse kalmamış.

South Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 20 Şub. 2016, 19:16

Çayı rahatlıkla devirip döktüm. Bunun üzerine doktor bende de bir sorun olduğunu düşündü. Her ne kadar “Bir şeyim yok, ben iyiyim, sadece biraz tansiyonum düştü,” dediysem de dinletemedim. Askerler beni bir yatağa taşıdı. Hemşire de zorla gelip şırıngayla kan aldı. Sonra başka bir tanesi gelip tükürük örneğimi aldı. On beş dakika sonra gelip “Hiçbir şeyiniz yok ama isterseniz kalabilirsiniz” dediler. “Ben demiştim sadece tansiyonum düştü diye” cevaplayarak, kalkıp doktorun odasına gideceğim.

Kontrolü elime almam lazım. Rubrum ve Azul olmadığına göre en rütbeli kişi olarak komutayı elime almalıyım. Doktorun odasında iki hemşire ve doktor dışında kimse kalmamış. Azul, Rubrum ve rahip efendi yatakta yatıyor. Bu benim için bulunmaz bir fırsat! Hemen doktoru içinde kimse ve kamera olmayan başka bir odaya çekeceğim. Gelmeyi red ederse “Şuanda karargahtaki en yetkili kişi benim, ne döndüğünü bilmem lazım,” diyeceğim. İtiraz edemez buna. Diğer odaya onun önünden girip daha sonra kapıyı kapatırken arkasına geçeceğim. Ardından ağzını kapatıp boğazını keseceğim.

Sonra üstümü başımı düzeltip, doktoru bir masanın ve ya dolabın arkasına sadece ayakları görünecek şekilde saklayacağım. Yerdeki kanı kapatmak için gerekirse bir halı sereceğim. Ardından diğer odaya dönüp hemşirenin birisini “Doktor bey sizi çağırdı,” diyerek çağıracağım. O odaya girdikten sonra aynısını ona da yapacağım. Ama onu hiç görünmeyecek şekilde saklayacağım. Yerdeki kanı kapatmak için gerekirse halıyı değiştireceğim. Ardından gidip diğer hemşireye “Doktor bey sizi de çağırıyor,” deyip aynılarını yapacağım. Sonra odanın kapısını kilitleyip Rubrum, Azul ve rahip efendinin yanına döneceğim. Den den mushi kamera varsa kapatacağım.

Bir enjektör alıp, içine, hançerime sürmek için aldığım iyi kalite zehrimden koyacağım. Ardından Rubrum'un yanına gidip “Doktor bey panzehiri buldu, kışladaki diğer askerlerde de belirti gösterenler varmış onlara bakmaya gitti. Bana gidip panzehiri ver dedi. Ama vermeden önce sizi uyarmamı istedi. Önce biraz kıvrandıracakmış, ardından uykuya dalacakmışsınız. Sabaha uyandığınızda hiçbir şeyiniz kalmayacakmış,” açıklamasını yaparak iyi kalite zehri, daha önce açılmış, serumun aktığı damar yolundan göndereceğim. Ardından aynı işlemi, Azul ve rahip efendiye de yapacağım. Onlar diğeri uyuyor sanırken aslında ölmüş olacak. İyi kalite zehri damardan kime bassam ölür zaten. Üçünü de öldürdükten sonra, birisinin kılıcıyla üstlerinde yaralar açacağım. Ve sessizce ortalığı dağıtacağım. Ardından doktorun bulunduğu odaya gidip onları da ortaya çıkarıp kendi omzumu da kılıçla hafifçe yaraladıktan sonra yaygarayı basacağım. “Koşun, yakalayın, kaçıyoor!” Bunu söyleyerek diğer askerleri etrafıma toplarken tüm gücümle depar atacağım. Ardından hiçbir askerin beni takip edemeyeceği karanlık sokaklarda, askerleri kaybedip bir saat kadar sonra karargaha bitkin vaziyette geri döneceğim.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından South Blue Anlatıcı Paz 21 Şub. 2016, 03:18

"Uzman Başçavuş Cygr. Benim haberim yokken rütbe aldıysanız haberim yok. Ama rütbelerimiz eşit. Olmasaydı bile, insan hayatı ellerimin arasındayken, bırakıp sizle gelmezdim. Ne olduğunu bilmek istiyorsanız anlatayım." diyor tüm ciddiyeti ile.

"Biraz panik yaptım, çünkü 3 kişi aynı belirtileri gösterdi. Başta zehir olduğunu düşünsemde, artık eminim ki, yatıştırıcı etkisindeler. Kendileri mi aldı yoksa zorlamı maruz bırakıldılar bilmiyorum. Sizde onlarla birlikteydiniz sanırım. O yüzden sizinde muayene olmanız konusuna ısrarcıydım. Şimdi bir kaç soru sormam gerekiyor.
Birlikte bir şey yiyip içtiniz mi? Cevap evetse, onlar yediği ve ya içtiği bir şeyi, siz yiyip içmediyseniz ne olduğunu söyleyin lütfen. Kaptan uyandındıktan sonra eve araştırma ekibi yollayıp, toplatırız.
" diyor...

South Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Paz 21 Şub. 2016, 10:41

Ben ona soru sormak için köşeye çekecekken herif beni sorgulamaya kalkıyor. Piçe bak hele. Kendini çok uyanık sanıyor herhalde bu götveren doktor. Ama bu gece son gecesi, istediğini yapmaya çalışsın bakalım. Sorularına cevap vermeyip “Demek sizin o belgeden haberiniz yok, gidip getireyim en iyisi,” diyerek oradan ayrılacağım.

Gidip bir kağıt kalem bulup, resmi görünüşlü bir belge hazırlayacağım. Bu belgede özet olarak şu yazıyor olacak, herhangi bir durumdan dolayı Kaptan Rubrum yetkisini yürütemiyorsa, karargahın idaresi Üsteğmen Azul'da olacaktır. O da yürütemiyorsa, karargahın idaresi Uzman başçavuş Cygr Mosvorsuld'da olacaktır. O da yürütemiyorsa, karargahın idaresi Uzman başçavuş Amarillo'da olacaktır. Gibi bir yazı yazıp Kaptan Rubrum'un imzasını taklit ederek imzalayacağım. Sonra boş odayı tespit edip, kamera olmadığından emin olacağım. Cam, ayna, parlak metal yüzeyi gibi arkadan saldırdığımı gösterebilecek herhangi bir şey varsa etkilerini kaldıracağım. Aynayı kaldıracağım. Cam için perde çekeceğim. Metal yüzey varsa açısını değiştireceğim. Ardından doktorun yanına dönüp hazırladığım belgeyi burnuna sokacağım.

Bu tip resmi görünüşlü belgeler, ve otorite gösterisi; Ne yapılacağı bilinmeyen kaos ortamlarında insanları rahatlatmak için birebirdir. Akıl yürütme işi kendilerinde olmadığı gibi herhangi bir sorumlulukları da olmayacağı için rahatlayıp verilen emirlere uyacaklardır. Doktora “Bu belgeye göre şuanda yetki bende. Emirlerime uymayacaksanız hakkınızda emre itaatsizlikten tutanak tutacağım. Bu işler bitince ağır bir şekilde cezalandırılacaksınız. Her şeyi öyle ulu orta konuşamayız,” diyeceğim, hemşireler ve rahip efendiye imalı gözlerle bakıp. “Şimdi benimle gelecek misiniz yoksa tutanak mı tutalım, Kaptan Rubrum fenalaşırken benden bu olayı açığa çıkarmamı istedi. Sizden de bana yardımcı olmanızı rica ediyorum,” diyeceğim.

Gelmeyi kabul ederse, doktorda benimle aynı seviyede olduğu için onu öldürme planımı değiştirdim. Odaya girip arkasında kaldığımda arkadan direk kalbini hedef alarak sokacağım zehirli hançerimi. Ardından geçen seferki planımı uygulayacağım.

Doktor gelmeyi kabul etmezse, hakkında tutanak tutup kışlayı teftişe çıkıyorum diye oradan ayrılacağım. Yarım saat kadar sonra dönüp “Doktor çabuk yetiş, 8-10 askerde daha aynı belirtiler var,” deyip gene onu o odaya çekip aynılarını yapacağım. Yine bundan sonrada geçen seferki planımı uygulayacağım.

Rp Out: Sizin için biraz zahmet olacak ama en azından karargahın rütbelileri ile karşılaştığımda bana tanıtabilirseniz biraz daha hızlı ilerlemiş oluruz, adamın omuzundaki rütbeyi fark etmiyor muyum?

Edit: Renklendirme unutmuşum, onu yaptım.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından South Blue Anlatıcı Ptsi 22 Şub. 2016, 11:50

Planını uygulayıp sahte belge ile geliyorsun. Rubrum'un imzasını hiç görmeden kopyalaman ise taktire şayan. Karargahın 2. katında, tuvaletlerin yanında ki soyunma kabininde tam istediğin gibi bir oda görüyorsun. Ne Den Den Mushi, ne de bir cam var. Yansıma yapacak bir alan yok. Sonrasında belgeyi getirip Doktor'a gösterdiğinde önce göz bebekleri büyüyor, sonra sağ tarafa devirip uzaklara bakıyor. Konuşmanı dinledikten sonra ise "İstediğinizi yapabilirsiniz, hastalarımı bırakıp hiç bir yere gitmeyeceğim. Şüphelendiğiniz bu insanlar karargahın değerli çalışanları ve sizden çok uzun zaman önce de buradaydılar. Rahip efendi ise adada o kadar uzun yıllardır bulunuyor ki, ada üzerine yapıldı desek daha doğru olur. Beni o evlendirdi. O yüzden istediğinizi yapınız efendim. Ben burada kalmayı tercih ediyorum." diyor kırılmış bir ses tonuyla.

Teftişe çıkmak için oyalanıp, yarım saat sonra geri geliyorsun ve apar topar Doktor fırlıyor. 2 hemşire de hareketlenmek isterken, "Biriniz beklesin!" diyor. Aceleyle daha önce planladığın odaya getiriyorsun. Soyunma kabinini arkalarından işaret ettiğinde Doktor ve hemşire bir hışımla giriyorlar ve Doktor'u kalbinden bıçaklıyorsun, hemşire görüyor ve çığlığı basmak üzere.

South Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Salı 23 Şub. 2016, 00:07

Otoritemin sorgulanması hiç hoşuma gitmedi. Bu yüzden doktoru ezmek için sahte belge hazırladım. Ayrıca kendimle aynı rütbedeki birine diklendiğim için kendimi haklı çıkarmak için bu belge lazımdı. Daha önce işe başlamam için evrakları imzalarken Kaptan Rubrum'un imzasını görmüştüm, ayrıca daha önce tapınakçı mı diye evini ararken de evde nüshasını sakladığı önemli bir belgede incelemiştim. Belgeyi kolaylıkla hazırladım ama yavşak doktor yetkinin bende olduğunu gösteren bu belgeye rağmen bana itaat etmedi. Ama en azından bana öneri getiremez, emir vermeye kalkamaz çünkü ona göre şuanda yetkili benim. Götverenin önce göz bebekleri büyüdü sonra sağ tarafa devirdi. Bu yalan söylediğine işarettir. Bu piç bile tapınakçı olabilir. Bu şerefsizi öldürünce gram üzülmeyeceğim. Rahip bu doktorun da nikahını kıymış. Kim bilir hangi homoyla evlendirdi ibne doktoru. İbnenin laflarına bak hele “Şüphelendiğim insanlar benden daha uzun süredir buradaymış,” Amına koduğumun evlatları madem öyle, yakalasaydınız tapınakçıları, beni hiç getirmeseydiler şu siktiğimin adasına. Ben gidip anneme tecavüz edip hunharca katleden şerefsiz korsanları arasaydım? Sik sik konuşup canımı sıkmayı biliyor anca ibne doktor.

Ancak benden kaçış yok! İkinci planım tutuyor. En sonunda aksiyona başlayabildim. Çok önceden başlayabilirdim, rahip efendi işimi sikip bırakmasaydı... Doktor hemen peşime takıldı. Ardından iki hemşirede geliyordu. Bu benim için kötü olacaktı ama doktor birisinin orada kalmasını istedi. Bu benim için iyi oldu elbette. Sonra planladığım gibi onları soyunma kabinlerinin oraya çektim. Soyunma kabininde doktoru kalbinden bıçakladım. Ama hemşire sorun çıkaracak gibi...

Doktora saldırdığımı gördü kevaşe. Çığlık atmak üzere... Engellemek için sağ elimdeki hançeri boğazına nişan alarak fırlatacağım. Fırlatır fırlatmaz hedefe vurduğuma bile bakmadan ileri atılıp sağ elimle ağzını kapatıp eğer ölmemişse sol elimdeki hançeri onun sağ yan tarafından(tam sol elin karşısına gelen bölgesi) art arda sokup çıkaracağım. İkisini de öldürünce hemen üstümü başımı düzeltip dışarı çıkacağım. İki kanlı hançerimi geride bırakmak zorundayım. Çizmemdeki hançerleri kullanacağım diğer cinayet için. Eğer hemşire bağırmayı başarırsa 7-8 dk kadar kapıda nöbet tutacağım. Gelen olursa “Denetlemek için binayı geziyordum, bir bayan içeride soyunuyordu ben apar topar içeri dalınca çığlığı bastı, bir şey yok devam edin. Ben o çıkınca özür dileyeceğim” diyeceğim. Onlardan üst rütbeli olacağım için red edemezler. Emirlerimi uygulamak zorundalar. 7-8 dk sonra artık kimse gelmez. İçeri girip kapıyı içeriden kilitleyeceğim. Ardından cesetlerin olduğu kabinin kapısını kilitleyip odayı dikkatle inceleyip, görünen iz varsa kapatacağım. Sonra her şey yolunda giderse eski planıma sadık kalarak diğer hemşireyi, “Doktor sizi de çok acele çağırıyor diyerek” buraya çekip başka bir kabinde öldüreceğim. Bunu yapmadan önce çizmemde ki hançerleri kolaylık olsun ve dikkat çekmesin diye belime takacağım.

Rubrum, rahip efendi ve Azul'un yanında medikal görevli kalmayınca, benim elime düşecekler. Aksilik çıkmadığı sürece eski plana sadık kalacağım. Damar yolundan bir şey vermeme karşı çıkarlarsa, "Doktor bey mutlaka vermemi söyledi. Ölüm riski varmış göze alamam," diyerek basacağım. Çıkan aksilik olursa yine pratik zekamla çözmeye çalışacağım...

Rp Out: Normalde kullandığım, belimde olan hançerler iyi kalite, sırtımdaki ve çizmedekiler orta kalitedir.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından South Blue Anlatıcı Çarş. 24 Şub. 2016, 19:45

Bıçağın hemşirenin boğazından içeri girerken bir hışımla elini hemşirenin ağzına götürüyorsun. Hemşirenin büyümüş göz bebekleri sana bakarken, gözünün ferinin söndüğünü görebiliyorsun. Kanlı hançerlerini odada bırakıp kapıya yöneliyorsun. Sonrasında duyan var mı diye kapıda bekliyorsun. 8 dakikalık bekleyişin ardından kimse gelmediği için diğer hemşireyi almak için aşağı iniyorsun. Hemşire seni takip ediyor hemen.

Yukarıda başka bir odaya çağırdığın hemşire senden önce bir hışımla giriyor doktora yardımcı olmak için, arkasından girip onu da kolaylıkla öldürüyorsun. Kanlı hançerini yine cesedin başında bırakıp, aşağı hedeflerine zehir enjekte etmek için odalarına gidiyorsun. Azul'un yatağının boş olduğunu görüyorsun. İstersen zehiri enjekte edebilirsin, istersen öncesinde Azul'un yerini tespit edebilirsin.
Rp Out:

South Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 27 Şub. 2016, 13:10

Fırlattığım hançer tam isabetle hemşirenin boğazını deşerken, bende çığlık atamaması için hemşirenin ağzına yapıştım. Yine de bir çığlık atmayı başardığı için aceleyle üstümü başımı düzeltip kapıda nöbet tutmak zorunda kaldım. Neyse ki kimse duymamıştı anlaşılan çünkü kimse gelmedi. Ardından başarıyla diğer hemşireyi de çağırıp öldürdüm. Bu sefer gürültü çıkmadığı için kimse duymadı. Dolayısıyla geçen seferki gibi aceleyle çıkıp kapıyı dışarıdan kapatmama gerek yok. Kimse kapıya dayanmaz...

Gidip kapıyı kilitleyip, ortalığı düzelttim. Cesetleri kabinlere kilitledim. Ardından hançerlerimi güzelce silip temizledim. Kullandıklarımı yeniden zehirledikten sonra kınlarına geri koydum. Bu işleri elimden geldiği kadar hızlı ama dikkati elden bırakmadan yaptım.

Revire geri döndüğümde beni yine bir sürpriz bekliyordu. Azul kevaşesi yatağında yoktu... İşler hiçbir zaman planladığın kadar kolay gitmez zaten. Bir plan adamının en başarılığı olduğu şey, yeni gelişen durumlara anında adapte olup, planlarını yeni duruma göre modifiye edebilmesidir. Şimdi karşımda yine planımda olmayan bir durum var, başka bir zorluk var. Nereye gitti bu orospu şimdi? Götünde kurt mu var, amına koduğumun karısının, yerinde oturamamış beş dakika kevaşe. Acaba zehrin etkisinden tamamen kurtuldu mu ? Belli ki tamamen olmasa da ayağa kalkabilecek kadar kurtulmuş. Ama tam gücüyle de dövüşemez herhalde. Muhtemelen ya tuvalete gitmiştir, ya da doktoru aramaya gitmiştir. Her iki olasılıkta da geri dönecektir. Zaten Rubrum burada olduğu için de dönmek zorunda. Dolayısıyla benim onu arayıp zaman kaybetmeme gerek yok.

Fırsat bu fırsat! Ben Rubrum ve rahip efendiyi aradan çıkaracağım. Çünkü dışarıdan bakıldığında ben onlara zehir enjekte etmiyorum, panzehir verip hayatlarını kurtarıyorum! Azul bu sırada gelirse doktorun kesin talimatı olduğunu, sabaha kadar ani ölüm riskinin devam ettiğini, zehirlendiklerini ve zehrin kalbe çok yüklendiğini, bu yüzden eğer panzehir verilmezse kalbin aniden durma riski olduğunu anlatarak zehri vermeye çalışacağım. Kabul etmezse yeni duruma göre bir plan yaparım. Tabii hepsinden önce eski planımdaki gibi varsa den den mushi kameranın kayıt almasını önleyeceğim. Aynı eski planımdaki açıklamaları yaparak zehirleri enjekte edeceğim.

Azul gelmezse de gelmesini bekleyeceğim, Rubrum burada olduğu için gelecektir. Doktoru aramaya çıkmışsa, doktoru bulamayınca belki buradadır diye gelecektir. Tuvalete gitmişse zaten gelecektir. Bana doktoru ve hemşireleri sorarsa; zehirlenme belirtileri gösteren askerler olduğundan bahsedip doktorun zaten ancak o zaman panzehiri bulabildiğini anlatacağım.

Hayatımın riskini aldım... Hayatımı ortaya koydum. Başarısız olursam, hayatımı kaybedeceğim. Başarılı olursam, önümde parlak bir gelecek beni bekliyor olacak. Umuyorum öyle olacak. Başarılı olursam tapınakçıların mekanlarını başlarına yıkacağım. Sonrasında Amarillo ile zaman geçirmeyi çok isterim. Buradaki tek gerçek dostum o. Raporumu yazmadan, onunla bir akşam yemeği yemeyi planlıyorum. Çünkü raporum gerçeklerden çok farklı olacak. Amarillo'dan bir sonraki görev yerime benimle gelmesini isteyeceğim. Kabul ederse raporumda Amarillo'nun başarılarını yazıp, onunda terfi alarak benimle gelmesini sağlayacağım. Ama şimdi kazanmam lazım. Kazanmak için hayatımı ortaya koyuyorum. Mutlaka KAZANACAĞIM !!!

Rp Out: 1 litre zehirim vardı. Ne kadar kullandım ne kadarı kaldı bilmiyorum. Ancak bir enjektör 20 cc çeker. Bununla birlikte eğer zehir yetmeyecekse hançerleri değil, enjektörü kullanmayı tercih ederim. Daha hiç kullanmamı gerektiren bir durum olmadı gerçi ama.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından South Blue Anlatıcı Paz 28 Şub. 2016, 20:50

Herşey planladığın gibi gidiyordu. Normalde planlar bu kadar kusursuz gidince insanlar şüphelenirdi, ama sende herhangi bir şüphe yoktu. Zehrini Rahib'e ve Rubrum'a enjekte ediyorsun. Tam o sırada Azul kapıda görünüyor sen zehiri verdikten sonra. "Ne yapıyorsun?" diye soruyor meraklı bir yüz ifadesi ile.

Üzerinde sadece sütyen ve don var. Sarı uzun saçları açık omuzuna dökülüyor. Yüzünden, yürmesinden ve konuşmasından anladığın kadarıyla verdiğin yatıştırcının etkisi tamamen geçmiş. Mavi gözleri seni, elindeki şırıngayı ve eşi Rubrum'u takip ediyor. Tuvaletten geldiğini anlayabiliyorsun ama karargahta bu şekilde dolaşacak kadar da rahat. "Doktor nerede?" diye soruyor etrafına bakarak.
Sen Doktor ve hemşirelerin nerede olduğunu söylüyorsun ve Doktor'un senden bunu enjekte etmeni istediğini söylüyorsun ama zehir etki etmeye başlayınca Rahib ve Rubrum'un hayati değerleri düşüyor. Azul sinirli gözlerle sana bakıyor. "Açıkla." diye buyuruyor.

South Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Paz 28 Şub. 2016, 22:58

Dışarıdan bakınca, her şeyin planladığım gibi gittiğini düşünenler olabilir. Ama hiç de öyle değil. İlk planım evde öldürmekti, planlar değişe değişe kaç kere yeni plan yaptım. Son durumda da Azul ortada yok. Nasıl her şey yolunda olabilir ki? Beni tabiatiyle şüphelendirdi bu durum. Ancak Rubrum ve rahip efendiyi aradan çıkarma fırsatını kaçıracak değildim. Zehri Rubrum ve rahip efendiye enjekte ettim. Tam bu sırada Azul kevaşesi kapıda belirdi.

Üzerinde sadece sütyen ve külot vardı. Saçları açılmış vaziyette, güzelce omuzlarına dökülüyordu. Bu haliyle çok sexy görünüyordu. Off ne güzel hatun! Bu kılıkta o kadar abaza askerin arasında gezilir mi? Yapılır mı bu? Kaç aydır hatunsuzum ve karı beni bu şekilde azdırıyor. Şu karıyla bir gece geçirsem ölsem de gam yemem diye düşünürken bir anda silkinerek kendime geldim. Acaba neden bu kılıkta? Amın kılı, kılıçtan keskindir demişler; acaba dişiliğini kullanarak beni sersemletmek mi istiyor? Ama ben masumum, şuanda daha bir şey yapmadım. Bunu yapmasını gerektirecek bir durum yok. Demek ki doktorlar muayene esnasında soymuştu ve Azul'da giyinmeye gerek görmemiş olmalıydı.

Yüzünde, yürümesinde ve konuşmasında herhangi bir sıkıntı yoktu. Demek ki verdiğim hapların etkisi geçmiş... Bu açık olarak, bir belanın işareti. Başıma çok büyük bir bela sarmış oldum. Burnum boktan kurtulmayacak mı benim? Kör tuttuğunu, topal yakaladığını siker. Benimde şu anda Azul'u bir şekilde kandırmam gerekiyor. Yoksa o beni yakalayacak. Yakalarsa ne olacağını biliyorum. Askerleri çağıracak olursa da biterim. Çünkü onu dinlerler.
Mavi gözleri, elimdeki şırıngaya ve Rubrum'a şüphelenerek baktı. Bana doktoru sorduğunda daha önceden hazırladığım açıklamayı ona yaptım. Tatmin olmuş gibi durmuyordu. Zehir etki etmeye başladı hemen. Sonra da Rubrum ve Rahip efendinin hayati değerleri düşmeye başladı. Azul sinirli gözlerle bana bakarak bir açıklama istedi.
Ona Rahip ve Rubrum'a zehir basarken yaptığım açıklamanın benzerini yapacağım; "Doktor bana gidip panzehiri ver dedi. Ama vermeden önce onları uyarmamı istedi. Önce biraz kıvrandıracakmış, ardından uykuya dalacaklarmış. Bu sırada hayati değerleri biraz düşebilirmiş ama sabaha uyandıklarında hiçbir şeyleri kalmayacakmış,” Bu açıklamayı yapıp ekleyeceğim;
Doktorun kesin talimatı olduğunu, sabaha kadar ani ölüm riskinin devam ettiğini, zehirlendiklerini ve zehrin kalbe çok yüklendiğini, bu yüzden eğer panzehir verilmezse kalbin aniden durma riski olduğunu anlatarak zehri Azul'a da vermeye çalışacağım.

Baktım kabul etmiyor, Rubrum ve rahip efendinin değerleri düşmeye devam edip Azul panik yapmaya başlamadan, “Efendim üzerinizi giyer misiniz, sizin rütbenizdeki birinin böyle dolaşması doğru değil.” diyerek üzerini giymesini isteyeceğim. Her normal edepli kadın bu isteği kabul edecektir. Tabii ki babamın hayrına giyinmesini istemiyorum. Kafasından kıyafetini geçirirken geçici bir süreliğine göremeyecektir. Bunu değerlendirip eğer yakınlaşabilmişsem hançerimi kalbine sokacağım. Yakınlaşamamışsam kalbini vurmak amacıyla fırlatıp hançeri savurunca beklemeden dibine girerek son anda ayaklarına doğru yuvarlanıp bacaklarına derin bir kesik atıp geçerken ayağımla da çelme atarak yere düşürmek için hamle yapacağım.

Öngördüğüm durumlardan hiçbirisi gerçekleşmeşse yeni bir plan yapacağım.

Misafir
Misafir

3 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

- Similar topics