D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

2 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Misafir Bir Çarş. 10 Şub. 2016, 21:16

Meirin, kazasız belasız tepeden inmeyi başarmıştı. Tepeden inerken kalkanının bir sazlığa düştüğünü fark etmişti. Bu yüzden yaptığı ilk iş sazlığa doğru ilerlemek oldu. Sazlık fazla derin değildi. Olsa olsa bir metre derinliği olduğunu düşünüyordu. Yine de meyve kullanıcısı olduğundan direkt sazlığın içine dalmak yerine sadece kollarını daldırarak kalkanını aradı. Yaklaşık 30 saniye sonra gönlünün efendisini, kalkanını bulmuştu. Hemen kalkanını bulunduğu yerden çıkardı ve ona sarıldı.

Kalkanını çok sevmişti. Eğer yarışmayı kazanırsa parası neyse verip onu Valko Adası'na götürmeyi düşünüyordu; fakat karşısında ufak bir problem vardı. Kalkanı gerçekten de ağırdı. Tepedeyken onu aşağı atarak taşımaktan kurtulmuştu; fakat şu an enerjisini harcamadan onu taşımanın yolu yoktu. Zaten pek hızlı sayılmazdı. Kalkanı onu daha da yavaşlatabilirdi. Sonra birden böyle düşündüğü için kendine kızdı. Neler düşünüyordu böyle? Bir kaplumbağa kabuğunu nasıl da bırakabilirdi? Bir anne yavrusunu nasıl terk ederdi? Gerçi yarışmayı kazanamazsa kalkanına kavuşamazdı. Kalkanını burada bırakması gelecekteki iyi günler için bir yatırım sayılırdı. Yine de onu sazlıktan yeni çıkartmıştı.Onu öylece bırakacak mıydı? Oh hayır! Bu güzel kalkan hemen bir köşeye bırakılmayı hak etmiyordu. En azından bir süre daha onunla yürümeliydi.

Meirin, bundan sonra kalkanı ile ormanın içinde 5 dakika yürümeyi planlıyordu. Eğer kalkanı gerçekten de kendisini yavaşlatıyor ya da kendisini herhangi bir şekilde olumsuz etkiliyorsa önce sol eliyle ona dokunacak, ardından da kalkanını arkasında bırakmak zorunda kalacaktı. Kalkanını bıraktıktan sonra da yürümeye devam edecekti.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Misafir Bir Çarş. 10 Şub. 2016, 23:42

Beklediğimden kolay oldu, senin sayende tabi ki. Görmediğim onca çıkıntıyı söylemesen düşüp ölebilirdim. Şöyle bir bakıyorumda benimle olmasan farketmeyeceğim bir sürü şey olurdu. Mesela öldürdüğüm fırıncıyı hatırlıyor musun?
"Evet."
Sen söylemesen onun kendini çocuk sandığını anlamayabilirdim. Ya da imzamı kimlere atmam gerektiğini söylemesen yakalanabilirdim. Sen her şeyi görüyorsun, bu yüzden her şeyin nasıl işleyeceğini biliyorsun. Peki o zaman sırada ki hamlem ne?
"Kuşları takip et."
"Hangi kuşları?"
"İleride yükselen kuşlar, hala farketmedin mi?"
"Şimdi gördüm. Düşman mı?"
"Evet."
"Nasıl biri? Nasıl yaklaşmalıyım? Daha fazla bilgi ver."
"Daha fazla bilgi verirsem, asla kendini geliştiremezsin."
"Haklısın. Eşyalarımı kontrol ettikten sonra hızla o tarafa gideyim."
Eşyalarımı kontrol ettikten sonra, kuşların yükseldiği yöne doğru hızla koşmaya başladım. Başlangıç planım olan bir rakibi yolda indirip, oyunun kontrolünü almaktı. Şimdi bu planı uygulayabilirim.
"Planını değiştirmen gerekecek o zaman."
"Neden?"
"İleride tepeler var. En ufağının boyu 1 metre."
"Öyleyse direk merkeze mi gitmeliyim."
"Hayır sadece yükselen kuşları hedef almaktansa, rakibinin gideceği yolu hedef al."
"Nerede karşılaşacağımızı söyleyemez misin?"
"Hayır, bunu senin hesaplaman önemli."
"Tamam."
Kayalıklara vardığımda yönümü kuşların geldiği taraftan merkeze doğru 30 derece kaydıracağım. Rakibim düz gelirse bana doğru gelecek...

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Kyros Bir Perş. 11 Şub. 2016, 13:40

Hepiniz ormana giriş yaptınız. Clous'a bir vahiy geldi ve ilk kararından caydı. Şu an olduğu noktada ne yapacağına karar verecek. Tam o sırada bir vahiy daha geldi ve ileride ki gölde vahşi hayvanlar olacağını düşündü.
Meirin ise kalkanıyla vedalaşmış ilerlemeye koyulmuştu.
Divine, kuşların yükseldiği yöne döndü ve ileride ki kayalıkları geçmeyi planlıyor.


Son konumlarınız;

Clous: Karar değiştirdiği için 3 dakika kaybetti.

Meirin: Düz bir şekilde ilerliyor. Kalkanını bıraktığı için hızında iyileşme oldu.

Divine: Kayalıklara yöneldi. Tırmanmak biraz zamanını çalacak.


Reaksiyonlarınız;


Clous: Göle gitmeyeceksen ya yön değiştirmelisin ya da etrafından dolaşmalısın. Gölün uzunluğu ve genişliği 4'er km. Bu turda 1km koşabilirsin. Seçeceğin yöne göre diğer rakibine 1km yaklaştığını düşüneceksin. Sağ ve sol tarafta sadece ağaçlık alan görülüyor. Kararını vermeyi düşünürken solundan bir ses duyuyorsun, oldukça gürültülü bir ses bu. Patlamaya benziyor. Uzaktan geldiğini anlıyorsun ama buna göre kararını değiştirebilirsin. Kim bilir belki bir vahiy daha gelir. Wink

Meirin: Kalkanını bıraktıktan sonra yoluna devam ediyorsun. Bir müddet sonra uçurduğun kuşlara bakıp, bu durumun lehine işleyip işlemediğini düşünüyorsun. O sırada ileriden bir ses geliyor oldukça gürültülü bir ses. İrkilmene ve gardını almana bile sebep oluyor. Ama bu ses oldukça uzaktan geliyor.

Divine: Kayalıklara yöneldin ve tırmanmaya başladın. Tepesine varman 10 dakikanı aldı, çünkü tutunacak yerler çok kısıtlı. Tepeye ulaşınca kayalık zirvenin ortasına geldin. Şiddetli bir rüzgâr esiyor, paltonu uçuşturacak kadar. Tepe yaklaşık 30 metre. Buradan 4er km uzunluğunda ve genişliğinde olan gölü görebiliyorsun. Bu göl, kuşların kalktığı yönün tam zıttında. Tam o sırada çok uzaktan gelen bir patlama sesi duyuyorsun. İrkilmene neden olacak türden. Olduğun bölgeden çok daha uzakta olduğu aşikâr. Çünkü görünürde yükselen duman veya ona benzer bir şey yok. Kuşların olduğu yerden gideceğin yönü buradan çok daha iyi belirleyebilirsin. Tepeden inmen 5 dakikanı almaz ama o sırada arkandan bir ses işitiyorsun. Hırıltıya benziyor, hemen arkanı dönmesen iyi edersin. Vahşi bir hayvan olabilir. Calm down.

Not: Size not yok.
Kyros
Kyros

Mesaj Sayısı : 156
Kayıt tarihi : 08/02/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Clous Cracher Bir C.tesi 13 Şub. 2016, 06:00

Yön değiştirip merkeze doğru ilerlemek yerine merkezin etrafından dolaşmayı seçmişti Clous. Hayır. Aslında yaptığı şey yön değiştirmek değildi. Zaten en başından beri merkeze doğru ilerlemeyi düşünmüştü. Adanın tam ortasına doğru sonsuz bir ilerleyiş yapmayı zaten hiçdüşünmemişti ki böyle birşey mümkün de değildi. Fakat bu saatten sonra zaten bir önemi yoktu bunun. Çünkü Tüküren Adam tüm dikkatini patlamaya vermiş ve oraya doğru koşmaya başlamıştı.


out: bu seferlik böyle olsun affedin.
out2: geçen tur yapmak istediğim yada düşündüğüm şey (hayal ettiğim) şöyle bir şeydi Rolling Eyes :
kırmızı çizgi: takip edeceğim yoldu:
Clous Cracher
Clous Cracher

Mesaj Sayısı : 237
Kayıt tarihi : 17/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Misafir Bir C.tesi 13 Şub. 2016, 15:09

Omzunda bir ağrı hissetti. Korktuğu şey başına gelmişti. Kalkanı kendisini yavaşlatıyordu. Bu durumda veda kaçınılmazdı. Kalkanını yavaşça omzundan indirip yere bıraktı. Ardından dizlerinin üstüne çöküp sol elini kalkanının üzerinde gezdirmeye başladı. Birazdan terk edeceği kalkanına son bir kez dokunmanın bencillik olduğunu biliyordu. Yine de bu güzelliğe son bir kez dokunmaktan kendini alamadı. Kısa bir süre sonra ayağa kalkıp yürümeye başladı. Garipti. Sanki bacakları hareket etmek istemiyordu; fakat yapılacak bir şey yoktu. Hayat böyleydi. İlerlemek istiyorsa bazen sevdiklerini arkasında bırakması gerekiyordu. Son bir kez arkasına döndü ve titreyen sesiyle ''Elveda Kalkan-san. Geçirdiğimiz kısa vakit eğlenceliydi. dedi. Sonra gözleri doldu. Ağlamamak için dudaklarını ısırıp gökyüzüne doğru baktığı sırada görmek istemediği bir şey gördü. Nasıl böyle bir dikkatsizlik yapabilmişti?


Meirin'in gördüğü şey, az önce kalkanını bulmaya çalışırken uçurduğu kuşlardı. Sesli bir şekilde of çektikten hemen sonra düşünmeye başladı. Kritik bir hata yapmış olabilirdi. Eğer biri kuşları fark ettiyse kendisini avlamaya gelebilirdi. Rotasını değiştirmeli miydi? Tam o sırada ilerisinden büyük bir patırtı koptu. Meirin bir an için geriye doğru zıpladı ve sağ elini kılıcına attı. Yoksa çoktan kendisinin rozetini kapmak için gelmişler miydi? Hayır, ses uzaktan geliyordu.

Kararını çabuk vermesi gerekiyordu. Biri kuşları fark ettiyse ileriden gitmek tehlikeliydi.Ayrıca ileriden büyük bir gürültü kopmuştu; fakat duyduğu ses uzaktan geliyordu.Ayrıca herhangi bir rakibinin kuşları görüp görmediğini bilemezdi. Kesin olmayan bir şey için önlem almak saçma olurdu.
Ne yapacağını düşündüğü sırada aklına İzumi geldi. Hocası ile satranç oynamaya başladığı ilk zamanlarda İzumi onu sürekli azarlardı. Bir keresinde hocası onu : ''Bana bak Meirin, taş fedaları bir tuzaktır. Bir tuzağı yanlışlamanın en iyi yolu da onu kabul etmektir. Şimdi salak salak hamleler yapmayı bırak da ye şu siktiğimin taşını! diyerek azarlamıştı.

Şimdiki durum ile o zamanki durum aynıydı. Sanki hocası gelecekte karşılaşacağı zorlukları tek tek hesaplamış ve her bir zorluk için kendisine bir öğüt vermişti. Gerçi bunları kendisini azarlamadan da söyleyebilirdi. Yine de hocasının tarzına saygı duyuyordu. Meirin, bir süre daha düşündükten sonra kararını verdi.
Yoluna, sesin geldiği yönde dümdüz devam edecekti. Ormanda yürürken kopyalamak için ağır bir kaya veya küçük bir ağaç aramayı da ihmal etmeyecekti. Belki bu şekilde birinin avı olacaktı. Yine de Meirin yeteneklerini düzgün kullanabilirse av değil avcı olacağına inanıyordu.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Misafir Bir Paz 14 Şub. 2016, 14:37

Ah işte bu güzel bir hava. Değil mi?
"Evet."
Özlemişim bunu, güneşi ve rüzgarı. O lanet şehirde hiç göremiyoruz bunları. Tabi ki sen görebilirsin istediğin zaman ama ben göremiyorum. Bu bile bir ödüldür değil mi?
"Hayır ödül 5 milyon, bize lazım olan o."
Anlıyorum tabi ki, ama kolay olacağa benzemiyor. Baksana sırf şu aptal kayalıklara tırmanmak ne kadar zamanımı aldı. Kuşların olduğu yöne gitmeye karar verdim ama şurada ilginç bir göl var. Belki oraya gidip su içmeliyim ne dersin?
"Olmaz, planımıza sadık kalmalıyız. Sürekli plan değiştirirsek düşmanımızı yakalayamayız."
Haklısın. O zaman kuşlar ile merkez arasında bir yerde bekleyeceğim.
"Hayır. Birileri çoktan başlamış olmalı."
Ne demek istedin?
"Patlamayı duymadın mı?"
Hayır ne patlaması.
"Çok uzaktan geldi, merkeze çok uzak, o yüzden endişelenme. Birilerinin yolunu kesmek işe yaramaz artık. Merkeze gidip orada tuzak kurmalıyız."
Peki. O zaman tepeden inip hemen merkeze ilerlemeliyim. Ama izleniyormuşum gibi bir his var içimde.
"Çünkü izleniyorsun, arkanda bir şey var. Hemen dönme, sakin ol, hareket etme ve yaklaşmasını bekle, yavaşça kafanı çevir ve ne olduğuna bak."
Tamam, dövüşmeli miyim?
"Bakacağız."
Peki...

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Kyros Bir Paz 14 Şub. 2016, 18:03

Clous: Patlama merkezin arkasından geliyordu. Ada merkezine yakın bir yere kadar geldin. Ortada çember şeklinde yerden 2 metre yüksek bir alan var. Dört tarafında yanan ateşleri görüyorsun. Alanın üstü gördüğün kadarıyla düz. Bu alanın dışında gözüne senin takılan iki şey var. Biri, senin geldiğin gibi merkeze giden 3 yol var. Ama sen o yolu kullanmamış ve ağaçlık alanı tercih etmiş olabilirsin. İkincisi, ağaçların sıklığından hemen hemen hiç bir şeyin gözükmemesi. Patlama gittiğin istikamette merkezin arka tarafında.

Meirin: Ses solundan geliyordu. Dikkatli bir şekilde patlamanın olduğu yere doğru gittin lakin merkeze yaklaştığın söylenemezdi. Üçgen bölgenin sol kenarına kadar geldin. Etrafta uçuşan, kaçışan hayvanları görünce patlamanın buraya yakın bir yerden gelmiş olabileceğini düşünüyorsun ama patlamaya dair hiç bir iz yok. Ne bir hasar göze çarpıyor ne de anormal bir şey. Yoksa bu ses diğer savaş bölgelerinden birinden mi geliyordu. Bu kadar şiddetli bir patlama kim bilir nelere neden olmuştur.

Divine: Patlama kuşlardan sana doğru, daha sağda. Alanın sol kenarında. Sen ise en uç kenardasın. Arkadan ki şey ise bir Puma. Omuz yüksekliği 80 cm, boyu 180 cm, kuyruğu 78 cm ve kilosu tahminince 90-100 arası. Pumalar avlarına arkasından sokulup boynuna hamle yapar. Omuruliğini kopararak tek seferde öldürür. Normalde yetişkin insanlara saldırmaktan kaçarlar ve yaşam alanlarına kesinlikle yaklaşmazlar. Sanırım yuvasına yakın bir yerdesin ve bu yüzden saldırmayı deneyebilir.


Okumadan geçmeyin:
Clous; illuminati detected.

Hızlandırıyorum. Statlarınız karşılaştığınızda daha aktif olacak.
Arkanda ki Puma:
Kyros
Kyros

Mesaj Sayısı : 156
Kayıt tarihi : 08/02/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Clous Cracher Bir Salı 16 Şub. 2016, 03:56

Duyduğu patlamanın olduğu yöne doğru koşarken bir yandan da düşünüyordu. Bu patlama ne aanlama geliyordu? Adada bulunan diğer katılımcılar birbirleriyle karşılaşmış ve hatta kapışmış olabilir miydi? Adada patlayıcı silah mı vardı?Silah aldığı yerde öyle bir şey görememişti fakat açıkçası çok da dikkat etmemişti. Eğer birilerinde patlayıcı silah varsa şuan bir tuzağa doğru da gidiyor olabilirdi.

Bu seçenek aklına geldiği anda adımlarını yavaşlatmıştı Clous. Eğer birisinin elinde patlayabilen bir silah varsa diğerlerini çekmek için de patlatabilirdi.

Clous'un adımları durma noktasına gelmişti ki karşısında başka bir şeyi fark etmişti. Yerden iki metre yüksekliğinde özel bir mekana benziyordu burası. Yanarlı dönerliydi. Burdan çıkan veya buraya giren üç ayrı yol olduğuna göre buranın adanın merkezi olduğu varsayılabilirdi. Henüz etrafta kimse görünmüyordu ama bu da tuzak olabilirdi. İyice paranoyak olmuştu lama adam.

Hem neler olup bittiğini mera ediyordu hemde bir tuzağa düşmekte korkuyordu. E burası sonuçta bir arenaydı ve korkunun ecele faydası yoktu. İşte bu yüzden de etrafındaki ağaçlardan birine tırmanıp gizliden etrafı inceleyecekti. Özellikle bakacağı yön ise patlama sesinin geldiği yön olacaktı.
Clous Cracher
Clous Cracher

Mesaj Sayısı : 237
Kayıt tarihi : 17/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Misafir Bir Salı 16 Şub. 2016, 10:54

Meirin, dikkatli bir şekilde sesin geldiği yöne doğru ilerledi. Belli bir süre yürüdükten sonra durdu. Adanın uç kısımlarından birine geldiğini tahmin ediyordu. Etrafta telaşla koşturan hayvanlardan dolayı  patlamanın buraya yakın bir yerde olduğunu düşünüyordu; fakat çevresine bakındığında patlamaya dair hiçbir iz bulamamıştı. Bu kadar şiddetli bir patlama gözle görülebilir bir hasara neden olmalıydı. Bu yüzden kaybolmuş olabileceğini düşündü.

Patlamanın olduğu yeri aramayı bırakacak olan Meirin geri dönecekti; fakat geldiği yoldan dönmeyi düşünmüyordu.Geldiği sol tarafa nazaran yönünü biraz daha sağa çevirerek merkeze doğru varmayı hedefliyordu.

Spoiler:
Son kısmı tam anlatamadığımı düşünüyorum. O yüzden mükemmel ötesi Paint yeteneklerimle durumu açıklamaya çalıştım.
Spoiler:

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: D Grubu : Mente Divine-Meirin-Clous

Mesaj tarafından Misafir Bir Salı 16 Şub. 2016, 11:08

Kader ilginç bir şey değil mi?
"Neden."
Baksana bir assassin puma nerede karşıma çıkıyor. Belkide beni eğitmesini isteyebilirim. Ne dersin?
"Saçmalama, devam etmeliyiz."
Komik değil mi?
"Trajikomik."
Sanırım bu daha doğru oldu. Kader hakkında ne düşünüyorsun? Yani sen her şeyi bildiğine göre, kader üzerindeki etkin nedir?
"Ben hesapta olmayan şeyim, Tanrı ve Kaderden önce vardım. Kader beni hesaba katamaz."
Yani ben ne yaparsam yapayım Kader bozulacak mı?
"Hayır. Komik olanda bu işte, Kader belki beni hesaba katamaz, ama senin bu hareketlerini bir sebebe bağlayarak hesaplayabilir."
Anlamadım.
"Ben bir bilinmez olsam bile, kader senin benim aracılığımla hareket edeceğini bilmese bile, bir yerden bu fikirleri alacağını hesaba katacaktır."
Anladım, yani kaderi kandıramayacağını mı düşünüyorsun.
"Tabi ki de bunu yapabilirim ama kaderi kandırmak istenmeyen sonuçlar doğurur. Bana bir şey olmasa bile sana zarar verebilir bu durum."
Anlıyorum, çok zekisin.
"Şimdi şu durumdan kurtul."
Peki. Arkadan saldıran bu hayvana karşı yüzüm dönük dikkatli bir şekilde geri giderek tepeden inmeye çalışacağım. Tepeden inmeyi başarabilirsem. Planladığım gibi dosdoğru merkeze gidip beklemeye başlayacağım. Eğer kimseyi göremezsem tuzağımı kuracağım.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

2 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz