Wade'

Aşağa gitmek

Wade'

Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi 08 Şub. 2016, 14:24

Dövüş Tekniği Yaratım Formu:

Tekniğin Adı: Gaô, Ejderin Yolu, Ejder Nefesi.

Tekniğin Stili: Karma.
Teknikte Kullanılan Ekipman yada Ekipmanlar: Karma.
Tekniğin Açıklaması: İçerik olarak uzun zaman, uzun yol, güç, merhamet, silah, maharet, sevgi, erdem gibi derin anlamlar ifade eden gerçek savaş sanatıdır. Varolan tüm savaş sanatlarının kaynağı olan Gaô öğretisi, yüzyıllardır gizemler ülkesi olarak bilinen, mistik bir havaya sahip Bûfên'in esrarengiz sırlarından birisidir.
Gaô bir yaşam biçimidir, bir mücadele sanatıdır, özgüvendir. Başarılı olunduğunda insanoğlunun standart kalıpların dışına çıkarak bilinmeyen sırları keşfetmesi, inanılmaz olanın gerçekleşmesi demektir. Ömür boyu sağlık ve sıhhatli yaşamak demektir.


Özel Stil'in Adı: Gaô-Fê
Özel Still'in Bağlı Olduğu Teknik:   Gaô. Stil: Dragon.
Özel Stil'in İşleyişi: Yüksek yoğunlaşma ile havayı bir okyanus gibi hissetmesini hedefler. Havayı kavrayabilmeyi, maddeleştirmeyi ve özümsemesini ister. Onu yönlendirebilir, manipule edebilir.
Bu stilde manipule etmek için ellerini kullanır. Ayakları bu durumda denge ve tekniğin tabanı için kullanılır.


Seviyeleri;


Acemi Seviyesi : Esinti

Esinti - İlk seviye.
Yaprak düşüşü
Yel seviyesi
Kırlangıç Seviyesi - Süzülme.
Balık seviyesi - Okyanusta ki bir balık gibi aşina olmak.


Kalfa Seviyesi : Rüzgar(Darbe seviyesi)

Rüzgar - İlk seviye(Yarı gücünde ki varlıklara etki eder. Eşyalar/Maddeler üzerinde daha etkilidir)
Meltem - Hafif şiddetli rüzgar (Hareketi kısıtlar. Eşyalara/Maddelere ağır hasar verebilir)
Mistral - Soğuk rüzgar, daha şiddetli. (Ağır/kesici darbe)
Krivetz - Kuru rüzgar, çok daha şiddetli. (Yıkıcı/delici darbe)Ara Seviye (Geçiş Seviyesi) : Gaô

Tını - Havayı zerreciklerine kadar hissetmek.
Mâtem - Yüksek konsantrasyon.
Arma - Yoğunlaştırma.(Havayı sıkıştırma yetisi.)
Orsâ - Zıtlaştırma.(Havaya çift taraflı basınç uygulanır, manipule çift yönlü olur. Sarmal bir hareket alması ve istendiği bölgede döngüyü sürdürmesine zorlanır.)

Usta Seviyesi : Turna

Heng – Denge
Huwâ – Turna Dansı
Drill – Delgi.
Shifu –  Ustalık. (Heng, Huwâ, Drill)


Dragon (Efendilerin efendisi/ Si-Po)

Respiration – Yüksek basınç ile bariyer yapmak.
Breath – Kasırga/ Tornado.
Soar in the Sky – Yüksek konsantrasyon son seviye.(Okyanus içinde hareket ediyormuş gibi havaya etki etmek)
Seven Ways of Dragon – Çift el ile tüm teknikler/saldırılar.

God Level – Stilin Tanrısı(Geliştirici/Hükmedici Mod)


Egzersiz Stili:


Kung-Fu teknikleri 550 ana hareketten oluşur. Bu sayı insan anatomisinin mantıklı olarak üretebildiği maksimum limittir.Oldukça kapsamlı olan bu tekniklerle binlerce farklı kombinasyon oluşturulabilir. Yeryüzünde varolan savaş sanatlarının atası olup tümünün birleşik gücünü temsil eder.

Kung-Fu sanatını güçlü kılan özelliklerinden bazıları:

Kısa vuruşlar: Bir Kung-Fu ustası iç enerjisini (chi), beyin ve ruh gücü ile birleştirmeyi başarabildiğinde 40 cm ve daha üstü mesafeden uygulayabileceği bir vuruşu , 3–5 cm gibi çok kısa sayılabilecek bir mesafeden de aynı şiddette uygulayabilir.

Hayvan stilleri: Kung-Fu nun gücüne güç katan bu stiller Aslan, Kaplan, Yılan, Kartal, Turna, Kuğu ve Ejder stilleridir. Shaolin Rahipleri bu canlıların en güçlü taraflarını insanoğlunun üretebildiği maksimum sayıdaki hareketlerle uyumlu hale getirerek müthiş bir başarı sağlamışlardır.

İnsan davranış biçimlerinden uyarlanan Sarhoş, Çapulcu ve Bıçak stilleri : Shaolin rahipleri sarhoş bir insanın fiziki görüntüsüne bürünerek son derece kurnazca tasarlanmış bir stilin yanı sıra, kendini koruyamayacak kadar aciz ve yetersiz görünümlü insanların beklenmedik saldırılarla düşmanlarını şaşkına çevirip gafil avlamalarından uyarlanmış olan Çapulcu Stilini geliştirmişlerdir. Bıçak stili de ellerin özel çalışmalarla son derece sert ve güçlü bir hale getirilerek tıpkı bir bıçak gibi etkili ve ölümcül olarak kullanılabilmesine imkan sağlayan çok etkili bir stildir.

Hedef küçültme tekniği: Küçük boyuttaki bir hedefin büyük olan hedefe göre daha zor isabet alacağı, küçük bir alanı savunmanın genişledikçe zaaf ve açıkları artan bir alana göre daha kolay ve güçlü olacağı gibi gerçekçi yaklaşımlar sonucu elde edilen yapısı itibariyle yere daha güçlü basma ve gücü her yöne maksimum şekilde yayarak eşit ölçüde kullanabilme imkanı verebilen çok başarılı bir savunma tekniğidir.

Not: Kung Fu dört stilin harmanlanmasıyla oluşmuştur. Bu öğretiler tek bir sanatta(Kung Fu) birleştirilmiştir. Hepsini sadece Kung Fu üzerinde çalışarak öğrenme yoluna gidilebilir. Altta aydınlatması için dört stilide açıklayacağım.

Spoiler:

Yan Still Adı: Wing Chun
Tekniğin Stili: Çıplak El
Yan Stilde Kullanılan Ekipman: Uvzular.
Bağlı Olduğu Teknik: Kung Fu.
Yan Stil'in Açıklaması:
Wing Chun:
Wing Chun'un en önemli prensibi bir tehlike anında olabilecek en kısa sürede, gösterişli olmayan etkili ve sade tekniklerle ve doğrudan rakibi etkisiz hale getirmektir. Wing Chun pratisyenleri yaptıklarının diğer savaş sanatları gibi görsel ağırlıklı bir sanat olmadığını, hayatta kalma mücadelesi olduğunu savunurlar.

Sistemde doğal olmadığı ve rakibe saldırması için açık bir pozisyon verdiği için baş bölgesine yüksek tekmeler yoktur ama alt ve orta seviyeye tekme teknikleri bulunmaktadır. El tekniklerinde savunma ve saldırı aynı andadır. Zincirleme yumruk tekniği rakibe birbiri ardı sıra yumruk atmayı mümkün hale getirmektedir. El ve ayakların bir bütün içinde sürekli kullanılmasıyla rakip hem şaşırtılır hem de karşılık veremeyecek derecede darbe almasına yol açar.

Chi Sau denilen karşılıklı birbirine değen ellerle yapılan çalışma kişinin rakibinin hareketini sezerek hızlı tepki vermesini kolaylaştırır.

Wing Chun'un dövüşe yaklaşımında da gerçekçilik bulunmaktadır. Hayatta kalmak için gereken tüm saldırılara izin verilir. Hayalar, gözler, boyun gibi hassas noktalara vuruş serbesttir ve bu sebeple de müsabakası yoktur. Felsefesinde sürekli rakibin üzerine ve direkt olarak gitmek esastır. Dairesel hareketler bulunmamaktadır.

Wing Chun, kökleri yüzlerce yıl önceye uzanmasına rağmen, sürekli gelişen ve değişen bir sanattır. Bu Wing Chun'u diğer dövüş sanatlarından ayıran başlıca özelliğidir. Wing Chun sistemi kalıplaşmış hareketlerden değil prensiplerden oluşur. Wing Chun öğrencisi gereksiz güç kullanmamayı, rakibinin gücünün önünde durmamayı, kendisine uygulanan gücü kendi çıkarına kullanmayı, akıcı ve rahat olmayı öğrenir. Kısaca açıklamak gerekirse Wing Chun dört prensibin beş mesafede uygulanmasıdır. Bu dört prensip şu şekilde sıralanabilir:

1- Yol boş ise ilerle. Wing Chun dövüşçüsü rakibi arasına bir engel yok ise aradaki mesafeyi uygun bir silah kullanarak kapatarak rakibine ulaşır.

2- Yapışık Kal. Wing Chun rakip ile teması mümkün olduğunca çabuk sağlamayı ve bunu korumayı öğretir.

3- Gücün karşısında durma. Wing Chun öğrencisi kendine uygulanan gücün önünde durmak yerine, yoldan çekilip bu gücü kendi lehine kullanmayı öğrenir.

4- Takip et. Wing Chun dövüşçüsü rakibi geri çekilirse onu takip etmeyi, rakibine fırsat vermemeyi öğrenir.

Bu dört prensip aşağıda sıralanan beş dövüş mesafesinde uygulanır:

1- Tekme mesafesi.

2- Yumruk mesafesi.

3- Diz, dirsek ve kafa mesafesi.

4- Tutma, burkma ve atma mesafesi.

5- Yer dövüşü.

Yan Still Adı: Tai-Chi
Tekniğin Stili: Özel.
Yan Stilde Kullanılan Ekipman: Zihin.
Bağlı Olduğu Teknik: Kung Fu.
Yan Stil'in Açıklaması:
Tai-Chi:
Dövüş Tekniği Yaratım Formu:

Tekniğin Açıklaması: Tai Ci Çüen veya Taijiquan (太極拳, pinyin Tàijíquán ya da "yüce nihayi yumruk") genellikle Tai Ci olarak bilinen içsel Çin savaş sanatıdır. Tai Ci'nin düşünsel kökleri kadim iki kola ayrılır: Birincisi Yi Jing, ikincisi Dao.

Hareketler tümüyle gevşeyerek ve yumuşak tavırla uygulanır ve kasların en gergin halde kullanıldığı diğer mücadele sanatlarından ayrıklaşır. Tai Ci sözü Çin öğretilerinde evren kuramı olarak ortaya çıkar ve Yin ile Yang imgesi olarak bilinen karşıtlar imgesinin ve felsefesinin de adıdır. Bu öğretide sonsuz olanın yolu yumuşaklığa, yok olma yolu ise kartlık, keskinliktir.

Mantık olarak yumuşak ve dirençsiz olanın, sert ve dirençli olanı yenmesi ilkesi üzerine kurulmuştur. T'ai Chi'ye göre kazanmanızı sağlayan şey boyun eğmektir. Bu denetimli boyun eğiş önce rakibinizin gücüyle uyum sağlamanızı ve ardından da rakibinizi kendi gücüyle yenmenizi sağlar. Bu nedenle de ustalar tarafından söylendiği gibi bir T'ai Chi savaşçısıyla savaşmak, serbestçe asılı duran bir çarşafı yumruklamak gibidir.

Kendine suyu örnek alan T'ai Chi, tıpkı su gibi yumuşak ve dirençsizdir. T'ai Chi sanatçısı tıpkı su gibi hareket ederek rakibinin boşluklarını doldurur ve dirençsizliği sayesinde kendini kavramaya çalışan rakibinin parmakları arasından kayıverir. T'ai Chi Klasiklerinde şöyle denmektedir: Eğer rakibiniz sertse, o zaman yumuşayın. Buna boyun eğmek denir. Eğer rakibiniz devinim halindeyse, onunla aynı yöne doğru devinip ona yapışın. Buna yapışmak denir. Düşmanınıza saldırdığınızda, hızla deviniyorsa hızla devinin, yavaşça deviniyorsa yavaşça devinin, bu sayede devinimleri birbiriyle uyumlu hale getirin"

Bir T'ai Chi savaşçısının tek yapması gereken şey rakibiyle içinde zıt kutupları barındıran yin-yang bütünlüğü oluşturmaktır. Bu sayede rakibi ne kadar güçlü olursa olsun onu zorlanmadan alt eder.

T'ai Chi Ch'uan, yerçekimine karşı koymak yerine onunla uyum içinde hareket etmeyi öğreten bir hareket bilimidir. Taocu öğretiye göre insanın dik vaziyette durması onun gökten gelen enerjiyi doğrudan doğruya başının tepe noktasından bedenine alması sonucu beyin ve ruh yapısında çok olumlu etkiler oluşturmuştur. Zihnin berraklaşıp hafızanın gelişmesi gibi.

Dik duruşun bir başka özelliği de yerçekimine daha az yüzey sunmasıdır. Bu sayede insanoğlu hareket edebilmek için yerçekimine karşı, dört ayağı üzerinde hareket eden hayvanlara oranla daha az enerji harcamaktadır. T'ai Chi Ch'uan, duruşlarımız ve hareket biçimimiz üzerindeki etkileri sayesinde yerçekimini üzerimizdeki bir yük olarak değil, hareketlerimize yardımcı bir enerji olarak kullanmamızı sağlamaktadır. Bu sayede de hareketlerimiz daha kendiliğinden, zahmetsiz ve akıcı olmakta, tasarruf edilen enerji başka işlevlerde kullanılmak ya da daha sonraki kullanımlar için depolanmak üzere toplam enerjimize katılmaktadır.

T'ai Chi Ch'uan, evrensel enerji kaynaklarıyla bağlantıya geçmemizi sağlayan kozmik bir enerji dansıdır. T'ai Chi uygulaması, insana kazandırdığı gevşeme, dirençlilik, duyarlılık, ılımlılık gibi nitelikler sayesinde evrensel enerji ile aramızdaki engellerin ortadan kalkmasını sağlar. Gerilimler ve duyarlılığımızdaki azalma, evrensel enerjiler ile bağlantımızı ortadan kaldırıp sağlığımızın bozulmasına ve zamanından önce yaşlanmamıza neden olur. Oysa T'ai Chi uygulaması sırasında derin bir gevşeme düzeyine ulaşan bedenimiz, zihnimizi de gevşetir. Zihinsel gevşeme, zihnin ve bedenin üzerindeki örtüleri yavaş yavaş kaldırıp duyarlılığımızı arttırır. Duyarlılıktaki bu artma T'ai Chi uygulayıcısının kendini evrensel bir enerji okyanusunun içinde bulmasını sağlar. T'ai Chi uygulaması aracılığıyla kazanılan bu gevşeme ve duyarlılık sayesinde sürekli olarak evrensel enerjileri hisseder ve her hareketimizde bedenimizi bu enerjilerle doldururuz.

Yan Stil Adları:  • Çen stil (陳氏)  • Yang stil (楊氏)  • Wu veya Wu/Hao stil Tai Chi Chuan(Wu Yuxiang) (武氏)  • Wu stil Tai Chi Chuan (Wu Jianquan) (吳氏)  • Sun stil (孫氏)Yan Still Adı: Wu Shu
Tekniğin Stili: Çıplak el.
Yan Stilde Kullanılan Ekipman: Çıplak el ile her şey silah olabilir.
Bağlı Olduğu Teknik: Kung Fu.
Yan Stil'in Açıklaması:
Wu-Shu:
Wushu (Wuşu), Çin savunma sanatlarına verilen genel addır.

Kelime olarak, güç iş, zor teknik ve sanat anlamına gelir. Wushu'da saldırı ve savunmanın yanında akrobasiye benzer kareografik hareketler sergilenir. Bununla beden ve ruhun uyumu sağlanılması amaçlanır.

Not: Wing Chun kadar etkilidir hatta daha efektifdir.

Yan Stil Adı: Pa-Kua
Tekniğin Stili: Özel.
Yan Stilde Kullanılan Ekipman: Zihin.
Bağlı Olduğu Teknik: Kung Fu.
Yan Stil'in Açıklaması:
Pa-Kua:
Pa-kua pusulanın sekiz köşesini belirleyen sekizgen bir simgedir. Çin pusulasına göre güney her zaman tepededir. Bunun sonucu olarak da kuzey en altta, doğu solda ve batı sağdadır. I Ching’in sekiz trigramı bu sekiz yöne göre yerleştirilir. Trigramların pa-kua’ya güç ve enerji verdikleri söylenir.

Trigramların iki farklı bileşimi vardır: İlk Gök Dizisi (Hsien Tien); ikincil Gök Dizisi (Hu Tien). İlk Gök Dizisi Hsialı Wu tarafından tasarımlandırılmış olup evrenin idealist, kusursuz bir resmini çizer. İkincil Gök Dizisi, İ.Ö. 1143 yılında Chou Hanedanlığı’nın kurucusu Wenli Duke tarafından tasarlanmıştır, trigramların daha pratik bir yerleşimidir; bu nedenle de toprağın Ch’i’sini düzenlemede feng shui’nin daha fazla başvurduğu bir araçtır.

İkincil Gök Dizisi, Hsialı Wu tarafından kaplumbağanın kabuğunda keşfedilen Lo Shu diyagramından türetilmiştir. Üçe üçlük bir kusursuz sihirli karedir; dik, yatay, dikey, her yöne sayıların toplamı on beş eder. Yin, yani tek sayılı trigramlar ortalarında beş rakamıyla ana yönlerde bulunurlar. Yang ise çift rakamlı trigramlarla ara yönlerde durur.

Feng shui uyarınca, Lo Shu sihirli karesi ikincil Göksel Dizi’yi kullanarak eve yerleştirilir ve ailenin her üyesi için en iyi mekanı belirlemede kullanılır. Ayrıca her odayı yerleştirmek için insanların barış ve uyum içinde yaşayacağı köşeleri de gösterir. Bu feng shui sistemi Pusula Ekolü’nün bir parçası olup, Uçan Yıldız olarak bilinir.

Sekiz simge;

- Chen
- Sun
- Li
- K'un
- Tui
- Chien
- K'an
- Ken


Öğrendiği kişi;

Adı: Mandarin
Seviyesi: Dragon - Breath.

Kişiliğinden ve geçmişinden npc bölümünde bahsedeceğim.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Wade'

Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi 08 Şub. 2016, 14:32

Dövüş Tekniği Yaratım Formu:

Tekniğin Adı: Keysi

Tekniğin Stili: Özel (Keysi Metodu çok sayıda rakibin saldırısına karşı savunmayı ve etraftaki objelerin birer silah olarak nasıl kullanılabileceğini öğretir.)
Teknikte Kullanılan Ekipman yada Ekipmanlar: Üstte belirttim.

Tekniğin Açıklaması: Modern günümüz sokaklarında ayakta kalmaya adanmış bir dövüş metodudur. Kısa ve sert vuruşlarıyla dikkat çekicidir. Sürekli evrimleşen ve asla sabit olmayan bir durumdadır. Her gün gelişerek büyümeni ister. Tekmeye pek yer verilmez. Gerekince sadece alt bölgelere kullanılır. Dövüşün düşünen adam duruşuyla başlanmasının nedeni sokakta duvara yaslı adama sataşma durumudur. Bu durumda eller başın tepesinden kavuşturulur ve kollar ile tüm surat kapatılır.

KFM’nin nihai odağı çoklu saldırgan senaryosudur. İlk günden itibaren sizi bu ortamın içine sokmak ister. Sertliği ile sokakta geçerliliğini ve gerçeğe uygunluğunu sağlama almaya çalışır. Özellikle yakın dövüşte işe yarayabilir. Fakat kalabalığa karşı yakın dövüşmek problem doğurabileceği için kalabalığa savunma konusunda şahsen tatmin değilim. Bıçak ya da tabanca için ise tatmin edici olabilir.

Keysi Metodu çok sayıda rakibin saldırısına karşı savunmayı ve etraftaki objelerin birer silah olarak nasıl kullanılabileceğini öğretir. Karmasyonuna jeet kune do’nun dâhil edilmesi prensiplerinden yararlanılması nedeniyledir. Fakat jeet kune do felsefesini bilenler iyi bilirler ki sınırsızlığı esas aldığı için jeet kune do kapsanamaz. Bu durumda karma ifadesi burada cıvık kalmıştır.

Tüm dövüş mesafelerini inceler:


-Elle Tutulan Silahlar
-Kicking Mesafesi
-Punching Mesafesi
-Trapping Mesafesi
-Ayakta Grapling ve Alaşağı Almalar
-Ground Fighting

--------------------------------------------------------------


En son Wade L. Norwood tarafından C.tesi 13 Şub. 2016, 23:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Wade'

Mesaj tarafından Franky Bir Paz 14 Şub. 2016, 03:43

Gaô, Ejderin Yolu, Ejder Nefesi: Onaylıyorum.

* Ara seviye de dahil her seviye için Dövüş Yeteneği 10 puan, yetenek ve Teknik alt dalları 5 puan olmalıdır. Buna göre ilgili özellikleri kazanırsın.


* Havaya hükmetme, basıncı değiştirme gibi konular özel still kapsamına girer.

* Hız ve farkındalık statlrınıza x1.1 verir. Yetenek alt dalına verdiğin her puan için x0.05 artar.


Keysi: Onaylıyorum.
* Güç ve hızınızı x1.1 arttırır.

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz