Arena 2. Tur

5 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Kiyora Victoria Bir Salı 08 Mart 2016, 21:52

Kiyora kadına yaklaştığı sırada, Rayl kadına doğru bir hançer attı. Muhtemelen hedeflenen yeri bulamayan hançer atağından sonra kadın, çay içtiği yuvarlak masayı havada döndürüp Kiyora'ya doğru fırlattı.

Kiyora zaten gelecek herhangi bir saldırıya karşı tetikte olduğu için masa üstüne doğru gelirken hızla iki ya da üç adım sola doğru kayacak ve masayı kalkanı ile karşılayacaktı. Masa tahmin ettiğinden daha ağır çıkarsa kılıcı ile de destek verebilirdi hamlesine. Daha sonra Kiyora hızla kadına yaklaşacak ve kılıcın Rayl'e tehdit oluşturmaması için kadının çaprazına doğru gelip karnının sol tarafına doğru kılıcını saplamayı deneyecekti. Eğer kadın kendisine karşı bir atakta bulunursa kalkanı ile kendisini koruyacaktı.
Kiyora Victoria
Kiyora Victoria
Ödül Avcısı
Ödül Avcısı

Mesaj Sayısı : 214
Kayıt tarihi : 17/01/16
Nerden : East Blue

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Kyros Bir Çarş. 09 Mart 2016, 16:57

Wiksax rakibinin üstüne doğru kalkanı önde olacak şekilde atlıyor. Rakibi ise onun bu hamlesinden sandalyesini arkaya doğru düşürerek kurtuluyor. Bu sebeple Wiksax kalkanı ile kadını değil kadının oturduğu sandalyenin ayaklarını parçalıyıp kalkanı önünde olacak şekilde yüz üstü yere düşüyor. Bu sırada kadın elindeki çay fincanını Wiksax'ın kafasına atıp içindeki çayla onu bir güzel haşlıyor. Wiksax'ın kafasının arkasında hafif bir yanık yarası var.

Kiyora ise üstüne gelen masadan bir kaç adım yana çekildikten sonra kalkanını önünde tutarak korunmaya çalışıyor. Bekliyor, bekliyor ve bekliyor ama hiçbir şey olmuyor. Sonra meraktan kalkanını indirip çevreye baktığında Masayı az önce bulunduğu konumun iki üç metre gerisinde görüyor. Önüne baktığında ise Kadını iki tane ince uçlu kılıçla beraber Wiksax'ın arkasında görüyor. Kız'ın kılıcı tutma şeklinden yetenekli olduğu anlaşılsada, duruşunda bazı bozukluklar gözüküyor. Sanki biraz gevşek duruyor. Kiyora ayrıca kılıcın tutuş şeklinden bir saplama hamlesine hazırlandığını anlıyor.


Durum: Kadın, Wiksax'ın yarım metre arkasındadır. Wiksax ve Kiyora arasında 8m mesafe vardır.
Kyros
Kyros

Mesaj Sayısı : 156
Kayıt tarihi : 08/02/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Misafir Bir Perş. 10 Mart 2016, 14:22

Rayl hızla kadının üstüne çullanmak istese de kadın atik bir hareketle sıyrılmış ve Rayl yere kapaklanmıştı. Rayl rakibinin hızı karşısında ciddi bir endişeye kapılmıştı. Bir anlık kendini av gibi hissetmiş ve bunu yediremez halde sinirlenmişti. Artık kadın arkasındaydı ve savunmasız bir pozisyondaydı. Rayl hemen insan moduna geçerek hedef alanı küçültecekti. Elleriyle bütün gücünü kullanacak ve kendisini kadının ters yönüne doğru iterek yuvarlanmayı deneyecekti. O sırada kambur duruşuyla iyice azalan yüzey alanını kalkanıyla kapatacaktı. Bunu tamamlayabilirse ve kadın hala çok yakınındaysa bütün gücüyle kadının ayak bileklerine doğru yandan sert bir tekme atarak onu düşürmeyi deneyecekti.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Kiyora Victoria Bir Perş. 10 Mart 2016, 14:28

Kiyora birkaç adım sola çekildikten sonra kalkanının arkasına saklanıp kendini korumaya çalışmıştı. Kalkan onu koruyabilecek kadar büyüktü neticede. Bir süre kalkanla bekleyip hiçbir şeyin olmadığını fark edince, kalkanını biraz aşağı doğru inip etrafına baktı. Önüne baktığı zaman masanın biraz önce durduğu yerden birkaç metre geride olduğunu gördü. Daha da önemlisi, Rayl yerdeydi ve kadın Rayl'in tam arkasında, elindeki iki kılıçla duruyordu. Kiyora endişelenip bir plan düşünmeye çalıştı.

Kiyora kılıçları tutuşundan dahi kadının güçlü olduğunu anlayabiliyordu, dengesiz duruşuna rağmen bu kadın hiç de boş değildi. Daha sonra Kiyora kalkanını bırakıp kadına doğru koşmaya başlayacaktı. Bu, hızını maksimuma çıkarabilmek içindi. "Güçlü birine benziyor. Kılıçları tutuşundan bir saplama hamlesi deneyeceğini düşünüyorum, o yüzden acele etmeliyim." diye geçirdi içinden. Var gücüyle kadın ve Rayl'ın olduğu bölgeye yaklaşmak için koşacaktı Kiyora. Rayl'e zarar gelmesini hiç istemezdi.

Kadın eğer Rayl'e bir saldırıda bulunacak olursa Kiyora kılıcıyla buna engel olacak ve kadını geri itmeye çalışacaktı. Eğer kadın Rayl'e saldırmazsa Kiyora hızla Rayl'i yerden kaldıracaktı. Ve eğer Kiyora iki metre mesafe kalmışken kadın Rayl'e saldırırsa, kılıcını doğrudan kadına atmayı düşünüyordu. Kadının aklındaki hamleyi kısıtlamak istiyordu.
Kiyora Victoria
Kiyora Victoria
Ödül Avcısı
Ödül Avcısı

Mesaj Sayısı : 214
Kayıt tarihi : 17/01/16
Nerden : East Blue

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Kyros Bir Cuma 11 Mart 2016, 00:15

Wiksax ellerinden kazandığı güçle olduğu yerden kendini öne doğru atarak rakibinden kurtulmaya çalışıp takla atmaya benzer bir hareket denemişti. Kiyora ise bu sırada Kadına doğru koşsada zamanında yetişebilecek gibi durmuyordu. Kiyora ayrıca kadının neden gevşek bir duruşta beklediğinide anlamıştı. Kadın kendi etrafında soldan sağa doğru dönmek için bu şekilde duruyordu.   Düşmanları dönüşü ile bir tam turu tamamlamak üzere iken Wiksax'ın sol bacağına doğru bir saplama hamlesi denemiş ama Wiksaxta aynı anda kadından uzaklaşmaya çalıştığı ve hedefini küçülttüğü için baldırını boydan boya delmesi gereken bir saplama hareketi, ufak bir sıyırıkla sonuçlanmıştı. Kadın ilk dönüşünü yaptıktan sonra hızını kesmeden bir tane daha yapmış ve boştaki eli ile taklasını bitirmek üzere olan Wiksax'ın karnına doğru kılıcını savurmuştu ama Wiksax kalkanı ile kendini koruduğu için kılıç karnı yerine kalkanına çarpmıştı. Wiksax oluşan çarpma kuvveti yüzünden planladığı mesafenin bir iki metre dışına sürüklenmişti. Kiyora ise sonunda Wiksax'ın yanına ulaşıp onu yerden kaldırmıştı. Kadın hiç istifini bozmadan yere saplanan kılıcını tekrar eline aldıktan sonra bir savunma duruşunda beklemeye başlamıştı. Sol ayağı ve kılıcı aşağıda önde; sağ ayağı arkada ve sol kılıcı arka üsteydi. Kılıçların sivri uçları Wiksax'a dönük.

Durum: Aranızda 3m var. Wiksax'ın sol bacağından bir çizikten büyük ama bir kesişten küçük bir kılıç yarası var. Birde kadının kılıçları İssho'nun kılıçlarına benziyor.
Kyros
Kyros

Mesaj Sayısı : 156
Kayıt tarihi : 08/02/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Misafir Bir C.tesi 12 Mart 2016, 15:28

Rayl'in hızlı bir refklesle yaptığı savunma hamlesi büyük ölçüde başarılı olmuştu. Kadının kılıcı bacağına ciddi sayılmayacak bir kesik açmıştı. Biraz sızlaması dışında etkisi yok gibi gözüküyordu. Daha sonraki hamlesi ise kalkanı tarafından bloklamış ve biraz geriye savrulmuştu. Artık Kiyora ile yan yanaydılar ve kadın savunma pozisyonuna geçmişti. ''Saldırma sırası bizde.'' diye düşündü Rayl. Kiyoraya ''Sol tarafı sen al.'' dedi ve saldırmak için atağa çıktı. Rayl, Kiyora ile eş zamanlı olarak kadının sağ tarafını hedef alarak saldıracaktı. Hybrit moda geçecek ve kadının 1 kılıcını kalkanı ile engelleyecekti. Eğer 2. kılıçta ona yönelirse metal eldivenlerini kullanarak kılıcı avuçlayacak, kuyruğunu kadının yakın bacağına dolayarak ve kadını olabildiğince sabitleyecekti ve saldırıyı Kiyoraya bırakacaktı. Olurda sadece tek kılıcı ona yönelirse yada kendisine saldırı gelmezse boşta kalan eliyle kadının yakın omzunu dikine şekilde pençeleyerek parçalamayı deneyecekti.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Kiyora Victoria Bir C.tesi 12 Mart 2016, 15:44

Kiyora, Rayl'e doğru son hızıyla koşmasına rağmen yetişemeyecek gibiydi. O sırada Rayl Zoan formunu kapattığı için kadının denediği saplama hamlesi yeterince başarılı olmadı. Kiyora, biraz da olsun rahatlamış bir şekilde koşarken bir şeyin farkına vardı. Kadının gevşek duruşu muhtemelen saldırı stilinin bir parçasıydı. Rakipleri etrafında rahatça dönebilmek için gevşek duruyordu. Kiyora içinden, "Tam tur döndüğü zaman başımız belada demektir." dedi. O sırada kadın hemen bir tur daha dönerek, Rayl'ın karnını hedef alarak saldırdı. Ama kalkanı onu korudu ve birkaç metre öteye sürüklendi. O sırada Kiyora sonunda Rayl'in yanına varıp onu yerden kaldırdı.

Saldırma sırası şimdi Kiyora ve Rayl'e geçmişti. Kadın birkaç metre ötede, savunma pozisyonunda bekliyordu. Kiyora kafasından bir plan oluşturmaya başlamıştı ki, Rayl "Sol tarafı sen al." dedi. Kiyora başıyla onayladıktan sonra ikili aynı anda yapacakları bir saldırı için harekete geçeceklerdi. Kiyora kadının soluna, Rayl ise sağına geçmiş olacaktı böylelikle. Kiyora o sırada kadının koluna doğru saldırısını yapacaktı. "Insanity's Crescendo."*

Şu andan itibaren üç ihtimal vardı;
~Eğer kadın tek kılıcını Kiyora'ya yönlendirip saldırıyı bloklarsa, Kiyora kılıcını iki eliyle destekleyerek kadının kılıcına güç uygulayacak ve o sırada kadının ayak bileğine var gücüyle tekme atacaktı. Hem de Rayl'e saldırı için zaman kazandıracaktı.
~Eğer iki kılıç da kendisine yönelirse temkinli bir şekilde kılıcını iki eliyle destekleyecek ve karşı tarafın uyguladığı güce ezilmemek için uğraşacaktı. Bu sırada Rayl güçlü bir darbe verebilirdi savaştıkları kişiye.
~Eğer kılıçların ikisi de Rayl'e dönerse, Kiyora kadının boşluğundan yararlanıp karnına doğru kılıcını saplayacaktı.

Rp Out:
Spoiler:
*Insanity's Crescendo: Saldırımın ismi.
Saldırının açıklaması:
Spoiler:
Kiyora iki eliyle kılıcını göğüs hizasında ve kendisinden 20-25cm uzağında sabitler. Duruma göre savunma, duruma göre saldırı hamlesidir. Saldırının asıl amacı rakibin herhangi bir yerine kesik atıp hasar vermektir lâkin bu saldırıda Kiyora kılıcını iki eliyle tutup kas gücünü kılıcına aktardığından, savunma için de kullanabilir.
Kiyora Victoria
Kiyora Victoria
Ödül Avcısı
Ödül Avcısı

Mesaj Sayısı : 214
Kayıt tarihi : 17/01/16
Nerden : East Blue

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Kyros Bir Paz 13 Mart 2016, 00:02

Wiksax ve Kiyora kendi aralarında konuşup bir taktik belirleyip   ona göre hareket etmeye başlıyorlar. Kadın ise bu süreyi etrafı ve rakiplerini incelemek için kullanıyor.

Wiksax dönüşümünü tamamlar tamamlamaz kadına doğru harekete geçiyorsunuz. Siz kadına doğru yaklaşmaya başlayınca oda bir anda Kiyoray'a doğru koşmaya başlıyor. Wiksax kalkanı ile hamle yapmaya çalışsada kalkanı kadına yetişemiyor çünkü aralarında kelimenin tam anlamıyla iki katlık bir boy farkı olduğu gibi kalkanı şuanki bedenine uygun olarak üretilmemiş. Benzer  sebepler yüzünden kuyruğu ile yapmaya çalıştığı hamlede başarısız oluyor. Kadın yakaladığı bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirip Kiyoraya doğru tek kılıcını savuruyor. Kiyora hamleyi zar zor kafasının bir kaç milim yukarısında durdurabiliyor. Kadın tek koluyla neredeyse Kiyoranın iki eliyle uyguladığı kadar baskı uyguluyor.  Kiyora kadının ayağına vurmak için kendi ayağını kaldırdığında dengesi bozuluyor ve kadının kılıcı Kiyorayı sol memesinden göbek deliğinin bir iki cm üstüne kadar çapraz olacak şekilde kesiyor.  Kadın diğer eliyle ise Wiksax'ın pençesini  hiç zorlanmadan durduruyor ama Kiyoranın denediği hamle yüzünden onunda bir miktar dengesi bozuluyor ve kılıcı kayıyor. Bu sebeple Wiksax'ın pençesi kılıçtan kurtulup kadının sol omzunu kesiyor. Kesişten sonra rakibiniz hiç bir şey olmamış gibi iki metre geriye çekilip tekrar savunma pozisyonu alıyor.


Durum: Kiyora yerde ve oldukça kritik bir durumdadır. Duruma göre bir iki tur daha devam edebilir. Wiksax ise Kadına 3, Kiyora'ya yarım metre uzaktadır. Kiyora ve kadın arasında ise 2.5 metre vardır.
Kyros
Kyros

Mesaj Sayısı : 156
Kayıt tarihi : 08/02/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Misafir Bir Paz 13 Mart 2016, 23:25

Rayl rakibine karşı Kiyora ile beraber hamleye çıkmıştı ki kadın hedefini bir anda Kiyoraya çevirdi ve Rayl uzun boyu sebebiyle kalkanını efektif kullanamadı. Bunun sonucunda kadın Kiyoraya tek kılıcıyla sert bir hamle yapabilmişti. Kiyora zorlukla da olsa durdumasına rağmen onu düşürmeye çalışması sebebiyle göğüsüne ciddi bir yara almıştı. Bu sırada Rayl'in durdurduğu pençesini denge kaybı nedeniyle kaçırmış ve omzuna derin bir yara almıştı. Kiyora ise yere düşmüştü.

Kiyora ciddi bir yara almıştı ve Rayl bu duruma oldukça sinirlenmişti. Rayl önce Kiyorayı kaldırdı ve kalkanını çıkarıp ona verdi. Bu sırada zoan modundan çıkmıştı. Sağ eline hançerini aldı. Kiyora önden saldırıya geçecekti. Bu sırada Rayl onun sağından ve bir adım arkasından (Kiyoraya göre sağ tarafında) ilerleyecekti. Kiyoranın bir kaç saniye kadını oyalaması Rayl için yeterliydi. Kiyora rakibi karşılar karşılamaz Rayl bütün hızıyla kadının sol tarafına (kadına göre sol yaralı kol tarafına yani) geçecek ve elindeki hançeri kadının gövdesinin kendisine bakan tarafına saplamayı deneyecekti. Bu hamle başarılı olursa saplı hançeri çıkarıp bu seferde hızla arkasına yönelerek ensesine saplayarak öldürmeyi deneyecekti. Bu sırada kadın ona yönelirse boştaki sol eliyle saldırıyı engellemeyi deneyecekti. Eğer kadın 2 eliyle de Rayl e dönerse hançeri bırakıp 2 elinide metal eldivenleri aracılığı ile tutup öldürmesi için hamleyi Kiyoraya bırakacaktı.

Spoiler:
Yani böyle kadın bize biz ona bakıyoruz;

Bu kadar açıktan gitmicem tabi.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Arena 2. Tur

Mesaj tarafından Kiyora Victoria Bir Paz 13 Mart 2016, 23:26

Kiyora ve Rayl, anlaştıkları gibi harekete geçtikleri sırada kadın da boş durmayıp Kiyora'ya doğru koşmaya başlamıştı. Genç kıza yaklaştığı gibi hızlı bir şekilde kılıcını savurdu. Kiyora ise bu hamleyi iki eliyle tuttuğu kılıcı ile zar zor karşılayabildi, kafasına yakın bir yerde gelen kılıcı durdurdu. Ama kadının gücü belli ki Kiyora'nın taşıyabileceğinden fazlaydı. Bu yüzden Kiyora kadının ayağına vurarak dengesini bozmak amacıyla kendi ayağını kaldırdığı sırada dengesi bozuldu ve kadının yaptığı baskı üstün gelerek kılıç Kiyora'nın memesinden göbeğine kadar büyük bir kesik açtı. O sırada Rayl'ın hamlesi ise kısmen başarılı olmuştu. En azından kadını yaralayabilmeyi başarmışlardı sonunda. Daha sonra Kiyora büyük bir acıyla yere düştü, kadın ise birkaç adım geriye çekilip savunma pozisyonuna geçti.

Kiyora yediği darbenin etkisiyle sol tarafına düşürmüş olduğu kılıcını yerden aldı. Yavaş yavaş güçlükle de olsa toparlanmaya başladı, acı çekiyordu ama rakibi hala karşılarındaydı. O sırada Rayl Kiyora'yı sağ kolundan tutup kalkmasına yardım etti. Hemen ardından Rayl, Kiyora'ya kalkanını verdi. Kiyora yapacağı belki de son saldırıyı başarılı bir şekilde tamamlamak zorundaydı. (Kalkan sağ, kılıç sol elimde.)

Hemen sonra Kiyora son kalan gücüyle kadına doğru ilerlemeye başlayacaktı. Birkaç saniye meşgul etmesi bile Rayl için yeterli olurdu. Kadına yeterince yaklaştığı sırada ise son gücünü saldırısına verecekti. "Last Regret." Kadının Kiyora'ya göre sol (kadına göre sağ) kolunu hedef alarak kılıcını savuracaktı, asıl amacı kadının kılıcını çekerek bu atağı bloklamasıydı. Sağ elindeki kalkanı ile de diğer kılıçtan gelebilecek saldırıyı durduracaktı. Eğer Kiyora'nın kalkanı tuttuğu sağ eli boşta kalırsa, Kiyora sağ elindeki kalkanı kadının boğazına doğru, yere paralel şekilde hızla vuracaktı. Kalan tüm gücünü bu ihtimallere bağlamış olan Kiyora birkaç saniyeliğine Rayl'e zaman kazandırırsa hemen arkasındaki Rayl, kadına ciddi bir hamlede bulunabilirdi. Eğer kadın saldırısını Rayl'e çevirirse Kiyora bu boşluktan yararlanıp kadının karnına kılıcını sokacaktı.
Kiyora Victoria
Kiyora Victoria
Ödül Avcısı
Ödül Avcısı

Mesaj Sayısı : 214
Kayıt tarihi : 17/01/16
Nerden : East Blue

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

5 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz