One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Leon Midnight/Kenchiro Seikatsu] Sızma?

2 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

[Leon Midnight/Kenchiro Seikatsu] Sızma? Empty [Leon Midnight/Kenchiro Seikatsu] Sızma?

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Perş. 31 Mart 2016, 00:39

Devrimcilere ait; adını, konumunu bilmediğiniz bir adadasınız. Ada içerisinde devrimciler dışında kimse yok. Ada 4 mevsiminde tadında yaşandığı bir iklime sahip. Ada içinde devrimcilere bağlı bir grup yerleşmiş durumda. Devrimcilerin North Blue sorumlusu görevini üstleniyorlar. Sizde bu grubun bir üyesisiniz. Ada içindeki herkes saçları ile beraber tüm yüzlerini kapatan özel hayvan maskeleri takıyor ve kod adları kullanıyorlar. Herkesin kod adı ve maskesi ayrı. Bu uygulamada o kadar ciddiye alınıyor ki üst rütbeli biri bile alt rütbeli birinin yüzünü yada adını bilmiyor. Bu sayede örgütten biri yakalanması durumunda örgütün tamamı korunmuş oluyor.

Şu ana kadar aktif bir göreve katılmadınız. Daha çok eğitim ve getir götür işleri yaptınız. Eğitimleriniz sabah 6'da başlayıp öğlen iki civarı bitiyor. Bundan sonra ise paspas, getir götür..v.s gibi işleri hava kararana kadar yapıyorsunuz.

Bu gün yine erkenden kalkıp kahvaltınızı yediniz ve eğitim için dışarı çıkmaya hazırlanırken, omzundaki işaretlerden görevli bir subay olduğunu anladığınız biri sizi durdurup üst katlardaki odalardan birine gitmenizi istedi.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

[Leon Midnight/Kenchiro Seikatsu] Sızma? Empty Geri: [Leon Midnight/Kenchiro Seikatsu] Sızma?

Mesaj tarafından Misafir Perş. 31 Mart 2016, 21:55

Garip bir adadaydım, adanın konumunu ve ismini bilmiyordum. Üstelik bu kadarlıkla sınırlı değil adanın içinde ki devrimcileri bile tanımıyordum. Herkes hayvan maskeleri takıyor ve kod adı kullanıyordu. Hatta üst rütbeliler bile kendi astlarının isimlerini ve yüzlerini bilmiyordu. Bu konularda katı kurallara sahipti.

Örgütün tamamını korumak için alınan bu kararı uygulamak ciddi anlamda zordu sonuçta arkanı yüzünü bile bilmediğin bir adama emanet etmek kolay bir iş değildir ancak bu sorun şuan aşılmış gibi gözüküyordu.

Şuanlık bir göreve katılmamıştık daha çok ayak işleriyle uğraşmış ve 6 saat süren eğitimlere tabii tutulmuştuk. Erken kalkıyor, eğitimlerimizi tamamlıyor ve ardından ayak işleriyle uğraşıyorduk. Ve hava kararınca işimiz bitiyordu. Şikayetçi değildim, olmayacaktım da…

Kahvaltının ardından eğitim için dışarı çıkacakken subay rütbeli biri bizim üst katlardan bir odaya gitmemiz gerektiğini söylemişti. Dediğini yapacak ve odaya doğru hareketlenecektim.

Misafir
Misafir

[Leon Midnight/Kenchiro Seikatsu] Sızma? Empty Geri: [Leon Midnight/Kenchiro Seikatsu] Sızma?

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Cuma 01 Nis. 2016, 10:35

Kenchiro Seikatsu için ilk pasiflik uyarısı.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Cuma 01 Nis. 2016, 14:58

Dışarıdan gelen sesi gür horozun ötüşü her zamanki gibi Kenchiro'yu uyandırmaya yetmişti. Yatağından kafasını sol taraftaki cama çevirip dışarı baktı ve havanın yavaştan açmaya başladığını gördü, kalkması gerektiğini biliyordu. Yatakta doğruldu ve bazanın 2.katından ayaklarını sarkıtıp esnedi. İstemsizce etrafa bi göz attı ve aşağı atladı. "Leon hadi uyan uykucu geç kalmak istemeyiz öyle değil mi?" dedi ve eşyalarına yöneldi. Giyinmeye başlayan Kenchiro Leon'un da kendine geldiğini farketti. Bu sırada kendine engel olamadan karnı guruldamıştı. Karnı zil çalıyordu ve yemekhaneye önden gitmeye karar verdi. Pelerinini de giydikten sonra, "Ben önden gidiyorum hadi sende giyin de gel." diyerek kapının yanındaki askıdan Baykuş maskesini takıp odadan ayrıldı ve yemekhaneye doğru ilerlemeye başladı.

Yemekhaneye doğru yürürken düşünmeden edemedi. "Daha ne kadar burada kalacaktık, her gün ayak işleri yapmaya devam mı edecektik? Benim gibi Leon'un da böyle birşeyi istediğini sanmıyorum. Kendimizi biraz daha geliştirip buradan ayrılmalıydık. Çünkü biz devrimci olarak ÖZGÜR olmalıydık. Niye kimse anlamıyor DEVRİM ile ÖZGÜRLÜK bağlantılı olmasına rağmen böyle kurallara uymak zorunda kalıyoruz. Eh tabi bu bir güvenlik önlemi ama birlikte yürüdüğün yolda senin gibi düşünen ve aynı şey uğruna ölmeyi göze alan diğerlerini tanıyamayacaksan güvenemeyeceksen niye uğraşıyoruz? Madem güvenemiyoruz birbirimize baştan hata yaptık demekki..." şeklinde düşüncelere dalmışken yemekhane kapısına geldi. İçeri girip kendisine verilen kahvaltıyı aldıktan sonra her zamanki masalarına yani en arkadaki masaya ilerleyip Leon'u beklemeden yemeye başladı..

Aradan fazla geçmemişti ki Leon geldi. Kahvaltılarına birlikte devam ettiler ve biraz da kendi aralarında konuştuktan sonra eğitime gitmek için hazırlanıyorlardı. Tepsilerini bırakıp yemekhaneden çıkacaklardı ki subay rütbeli biri durdurup üst kattaki odalardan birine gitmemizi istedi. Ne olduğunu anlamamıştık ama itiraz edecek değildik. Birlikte, denilen yere doğru gitmeye başlamıştık.

Out
Sevdim seni GM Twisted Evil

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Ptsi 04 Nis. 2016, 01:58

Görevli kişiyi takip edip, alt katlardaki yemekhaneden  iki kat yukarıdaki bir odaya çıktınız. Odanın önüne geldiğinizde sizi oraya getiren adam kapıyı çalıp bir saniye bekledikten sonra kapıyı açıp sizi içeri buyur etti. Siz içeri girdikten sonra kapıyı kapatıp kendi işine devam etmek için ayrıldı.

İçine girdiğiniz oda oldukça sade bir şekilde döşenmiş,baya sade. Oda içerisinde cam, süs eşyası veya herhangi bir mobilya yok. Sadece odanın tam ortasında, 4 kişilik dikdörtgen bir masa ve onun 3 sandalyesi var. Masa kapının hemen 3-4 m ötesinde. Uzun kenarı, iki sandalye ile beraber size bakıyor. Diğer tarafta ise ayı maskesi takmış başka bir adam bulunmakta. Üçünüz dışında oda da kimse yok.

Sandalyelere doğru yöneldiğinizde masanın  sandalyelerin hizasındaki kısımlarının üzerinde iki tane kalın torba görüyorsunuz. Torbaların birinde Kenchiro diğerinde ise Leon yazıyor. Adınızın yazdığı torbanın hizasındaki sandalyeye oturduğunuzda, karşınızdaki adam el hareketleri ile sizden torbaları açmanızı istiyor. Torbaları açtığınızda içinden: Üstünde fotoğrafınızın olduğu bir sahte kimlik, Denizcilere katılım broşürü, bir kaç parça kıyafet ve içinde çeşitli belgeler olan kalın bir dosya çıkıyor. Dosyalar genel olarak bir adadan bahsediyor. Ayrıca bir tanede sahte geçmiş bulunmakta.

Kod:
Görev sırasında kod ismi kullanacaksınız. Kimlikte yazan isim olacak. Bu ismi siz belirleyebilirsiniz. Konun devamında kimlikte belirlediğiniz isimleri kullanacağım. Ayrıca sahte geçmişleri de siz hazırlayacaksınız. Karakter yaratır gibi yaratmanıza gerek yok. Şurada doğdum, şu işi yaptım..v.s tarzında bir paragraflık bir şey.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Salı 05 Nis. 2016, 20:43

Out
Öhm öhm sen hayırdır? Bizim konunun pasiflik sınırı 48 saat ve daha 48 saat olmadığına göre neye dayanarak pasiflik yaptığımızı ima ediyorsun ?

Hem 3-4 gün sonra konuya yazan sensin sonra kalkmış 24 saat geçti diye pasiflik atıyorsun. Bu 2.uyarıyı saymıyorum çünkü GM ONAYLI PASİFLİK SINIRIMIZ VAR. !

https://oprpg.forumdizini.com/t81p40-sorular#2960

In
Kenchiro, Leon ve Subay rütbeli biri ile birlikte yemekhanenin 2 kat üzerinde bulunan bir odanın kapısına kadar yürüdüler. Subay rütbeli kişi odanın kapısını çalıp açtıktan sonra Kenchiroları içeriye buyur etti. Leon ve Kenchiro içeriye girdiklerinde ise Subay rütbeli kişi içeriye girmeyip kapıyı kapatmıştı.

İçeride Kenchiro, Leon ve ayı maskesi takmış üst rütbeli biri dışında başka hiç kimse bulunmuyordu. Aslında oda da pek birşey de bulunduğu da söylenemezdi. Odanın ortasında bir masa ve 3 sandalyesi bulunuyordu. Dikkat dağıtıcı hiç bir nesne bulunmuyordu. Kenchiro masaya baktığında adının yazdığı bir torba gördü. Masaya doğru ilerledi ve torbanın hizasındaki sandalyeyi çekip oturdu. Oturmasının ardından fazla geçmeden ayı maskeli üst rütbeli kişi torbaları açmalarını el işaretiyle göstermişti. Kenchiro istenileni yaptı ve torbayı açtı. İçerisinde Kenchiro'nun fotoğrafı olan bir sahte kimlik, denizcilere katılım broşürü, bir kaç parça kıyafet ve içinde çeşitli belgeler olan kalın bir dosya vardı. Kenchiro merakından kalın dosyanın içerisini kurcalamaya başladı. Eline geçen 2-3 kağıtta olarak bir adadan bahsediliyordu. Biraz inceledi ve ardından dosyadan başka bir kağıda baktı ve sahte geçmişini buldu.

Sahte geçmişinde soylu bir aileden geldiği yazıyordu. Hatta sahte geçmiş o kadar özenli hazırlanmış ki sahte baba ve annesinin isimleri bile yazıyordu, Gauche ve Aria. (Gauche babası, Aria annesi.) Küçüklük yaştan itibaren başarılı notlar aldığı ve yeterli yaşa geldikten sonra da denizcilik sınavlarına girip denizci olduğu yazılmıştı. Kendi ismi de "Lag Seeing" olarak yazılmıştı. Kenchiro bunun yeni görevleri olduğunu hemen anladı, denizcilerin arasına sızması gerekiyordu ama görevleri neydi? Karşısında oturan ayı maskeli adama bakarak, "Görevimiz nedir?" diyerek sorusunu sordu ve cevap almayı beklermişçesine adamın maskesine bakarak bekliyor.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Salı 05 Nis. 2016, 22:01

Kechiro üslubu yüzünden 2. uyarısını almıştır. 3.'yü alırsa kendisini siteden uğurlayacağız. Pasiflikler konuluk belirlenir. Yani her konu için ayrıca gm'ye belirtmeniz gerekir. Eğer oyuncular bir süre belirtmez ise gm kendi insiyatifine göre alır. Ayrıca senin konuna yazdığım için herhangi bir maddi kazanç elde etmediğim gibi öyle şahaser bir şeyde yazmıyorsun ki manevi bir kazancım olsun. Dolayısıyla senin konuna yazmak vizeler, iş güç v.s derken hayat önceliğimde biraz düşük sıralarda kalıyor.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Salı 05 Nis. 2016, 23:07

İki kat yukarı çıkmıştık, adam kapıyı çalmış ve bir kaç saniye sonra içeri girmemize izin vermişti. İçeri girdikten sonra kapıyı kapatmıştı. Oda sadeydi göze çarpan herhangi bir materyal yoktu aslında dikdörtgen şeklinde ki masa ve sandalye hariç materyal yoktu.

Masanın uzun kenarında bizim için ayırılan iki sandalye vardı karşı tarafta ise ayı maskeli biri vardı. Odada sadece üç kişiydik ikimizde masaya doğru ilerlemiştik sandalyelerin hizasında iki tane kalın torba vardı ve üzerinde isimlerimiz yazılıydı. Ayı maskeli adam konuşmayı pek sevmiyordu anlaşılan el hareketleriyle torbayı açmamızı istemişti.

Torbayı açtığımda içinden sahte bir kimlik, denizcilere katılım broşürü ve birkaç parça kıyafet çıkmıştı. Bunun yanı sıra kalın bir dosyada barındırıyordu içinde.  Dosyalar bir adadan bahsediyordu bunun dışında bir de sahte bir geçmiş vardı…

Torbanın içinden çıkanlardan görevi az çok kestirmek mümkündü. Gizlilik gerektiren bir görev olduğu belliydi bu konuda kendime fazlasıyla güveniyordum bunun dışında denizcilerin arasına gireceğimizde belliydi.

Demin gözümün ucuyla süzdüğüm kağıdı aldım ve okumaya başladım. Fazlasıyla detaylıydı herhangi bir yerden açık verecek gibi gözükmüyordu. Karakterimin ismi Gin Ryuunosuke’ydi. Geçmişim de ise ailemin korsanlar tarafından öldürüldüğü, bir depoda saklanarak kurtulduğum ve ardından biri tarafından eğitilip devamında ise korsanlardan intikam için denizcilere katıldığım yazıyordu.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Çarş. 06 Nis. 2016, 21:38

Geçmişini incelemeyi bitirdikten sonra Kenchiro sorusunu soruyor. Karşınızdaki ayı maskeli adam " Göreviniz Abarat ismindeki adada bulunan Denizci üssüne sızıp oradan bilgi toplamak. Yemek saatleri, nöbet değişimleri, nöbetteki asker sayısı, antrenman saatleri, asker sayısı, ekipmanları ve gizli kodlar gibi çok çeşitli konular hakkında bizi elinizdeki dosyada yazan şekilde bilgilendireceksiniz. Aynı yöntemi kullanarak bizde sizle iletişim kuracağız. Her şey planlandığı gibi giderse bir ay sonra görevinizi herhangi bir sorunla karşılaşmadan bitirmiş olursunuz. Başka sorunuz yoksa gidebilirsiniz. Sizi alacak gemi yarın kalkıyor. " diyor.

Kod:
Geçmişinizde Denizci olduğunuz kısımları çıkartıyorum. Denizci değilsiniz Denizcilere katılacaksınız.
Broşür
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Cuma 08 Nis. 2016, 00:37

Kenchiro sorduğu soru sonrası karşısındaki Ayı maskeli üst rütbeli kişi; "Göreviniz Abarat ismindeki adada bulunan Denizci üssüne sızıp oradan bilgi toplamak. Yemek saatleri, nöbet değişimleri, nöbetteki asker sayısı, antrenman saatleri, asker sayısı, ekipmanları ve gizli kodlar gibi çok çeşitli konular hakkında bizi elinizdeki dosyada yazan şekilde bilgilendireceksiniz. Aynı yöntemi kullanarak bizde sizle iletişim kuracağız. Her şey planlandığı gibi giderse bir ay sonra görevinizi herhangi bir sorunla karşılaşmadan bitirmiş olursunuz. Başka sorunuz yoksa gidebilirsiniz. Sizi alacak gemi yarın kalkıyor." diyerek görevlerini açıklıyordu.

Kenchiro, "Görevi gayet net anladık Efendim. İstediğiniz bilgileri size ileteceğiz. İzninizle..." diyerek oturduğu koltuktan kalktı, karşısındaki ayı maskeli adama kafasını anlaşıldı manasında eğdi ve elindeki dosyalarla birlikte kapıya doğru ilerlemeye başladı.

Antreman alanına gitmesi gerekiyordu hemde baya da bi gecikmişti. Umarım eğitmen bir sıkıntı çıkarmazdı. Eğer çıkarırsa da bu görevin detaylarını paylaşamazdı. Ceza almamak umuduyla eğitim alanına doğru koşmaya başladı.

Out
Edindiğimiz bilgileri bu broşürlerin üzerine yazacağız dimi? Daha sonra Devrimciler bu broşürleri alacak? (Duvardan, kapıdan .vs) Umarım doğru anlamışımdır.

Misafir
Misafir

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics