One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zac vs Ayberk

3 posters

Zac vs Ayberk Empty Zac vs Ayberk

Mesaj tarafından Kyros Ptsi 04 Tem. 2016, 01:56

Denizin ortasına yuvarlak bir adada, yuvarlak bir havuzda yuvarlak bir platformu olan yuvarlak arenanın yuvarlak silah seçme ve bekleme kısmında duruyorsunuz. Arkanızda ateşli silahların ve ya zırhların olmadığı sadece daha fazla kan çıkaracak aletlerin bulunduğu raflar dolusu silah var. Kendi silahlarınız içeri alındığınızda sizden alınmış, raflardan herhangi kesici aleti alabileceğiniz söylenmişti. Karşınızda ki 30 metrelik köprüleri geçince çapı 15 metre olan yuvarlak arenada dövüşmeniz bekleniyordu.

Seyirciler çılgınlar gibi isimlerinizi bağırıyordu. Çoğu sizi ilk defa görmüş duymuştu ama yine de tamamen sizi destekliyorlardı.
Kyros
Kyros

Zac vs Ayberk Empty Geri: Zac vs Ayberk

Mesaj tarafından Zachariah Ptsi 04 Tem. 2016, 11:01

Bugün, neden burada olduğumu bilmiyorum. İnsanlar kanın tutkusuyla ismimi veya düşmanımın ismini zikrederken, düşünmenin çok uzağındaydım. Düşmanım ise, tanıdık. Denizci Ayberk Çırak... Bugün neden oldukça tanıdık bir isimle dövüşüyorum bilmiyorum, ama tekrardan elimden alınan özgürlüğümü kazanmak için bu dövüşten galip ayrılmam gerektiğimin farkındayım. Büyük hedeflerin eşiğindeyken, muhtemelen yine aynı düşünceyle bana ölümüne saldıracak eski dostumu küçümseyemem. Savaşacak ve kazanacağım. Ne kadar acı olsada bunu yapmam gerekiyor...

Silahlarımız elimizden alınmış ve bizleri silahlarla dolu bir yuvarlak odaya alıp, yeni silahımızı buradan seçmemizi söylemişlerdi. Gördüğüm kadarıyla zırh veya tabanca tarzı düşmanı uzaktan kolayca alt etmeni sağlayacak şeyler yok gibiydi. Küçük bir bıçak ve bir katana benim için yeterli olacaktı. Derin bir nefes almış ve üstüme başıma çeki düzen verip, odadan çıkmak için yürümeye başlamıştım. Oldukça uzun bir köprüde yürüyüp, yuvarlak bir arenaya vardığımda insanların neden bu kadar çılgınca bağırdığına anlam veremiyordum. İki insanın birbirini az sonra öldürmek için çılgınlar gibi savaşması hoşlarına mı gidiyordu? Kan ve vahşet bu kadar güzel bir şey miydi gerçekten bu insanların gözünde?

Rakibimin karşıma gelmesini beklerken derince bir nefes alacaktım. Rakibim geldiğinde ise, önce bir süzüp, inceleyecektim. Ardından yavaş adımlarla rakibimin üzerine doğru yürümeye başlayacaktım. Bakalım tepkisi ne olacak?
Zachariah
Zachariah

Mesaj tarafından Misafir Ptsi 04 Tem. 2016, 18:20

Bugün Amiralliğe bir adım yaklaşacağım gündür! Birkaç dakika sonra, kapılar açılacak ve eski dostum Zac ile dövüşeceğim. Karşıma çıkacak kişinin bizim Zac olduğu kesin değil. Şuan silah seçmeye çalışıyorum, arkamdaki uzun köprünün sonunda arena var. Arenada ise çılgına dönmüş bir kalabalık ve rakibim Zac beni bekliyor. Onları daha fazla bekletemem, hızlıca silahımı seçip gitmeliyim.

Arenaya girdiğimizde harika altın sopamı elimden aldılar. Bende mecburen buradaki silahlarla yetinmek zorundayım. Herhangi bir sopa varsa onu, yoksa sopaya en çok benzeyen silahı alacağım. Hemen ardından 3-4 tane fırlatma bıçağı, arbalet ve cirit alacağım, eğer varlarsa. Normalde ok ve yay alacaktım fakat hiç kullanmayı bilmediğim için arbaleti seçtim. Arbalet bir silah gibi, rahatlıkla rakibimi vurabileceğim bir silah. Fırlatma bıçağını da kullanmayı bilmiyorum fakat rakibimle aramızda 5-6 metre olduğunda vurabilirim herhalde. Son olarak cirit! Onunla ne yapacağımı bilmiyorum sadece güzel duruyorlar. Fırlatma bıçaklarını belime, ciritleri sırtıma yerleştirdikten, arbaletimi doldurduktan sonra arenaya doğru yürümeye başladım.

Arenaya girdiğimde beklediğim gibi karşımda Zac vardı. Ağır adımlarla bana doğru yürüyordu, hızlıca arbaletimi karnına doğru doğrultup ateşleyeceğim. Ateşledikten hemen sonra arbaleti yere atacağım ve sırtımdaki ciritleri fırlatmaya başlayacağım. Böyle dezavantajlı bir durumdan üstün çıkabilirim inşallah.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Captain 'God' Usopp Ptsi 04 Tem. 2016, 19:25

Zac savunma turu yazabilirsin.
Captain 'God' Usopp
Captain 'God' Usopp
Admin

https://oprpg.forumdizini.com

Vince Grey likes this post

Mesaj tarafından Zachariah Ptsi 04 Tem. 2016, 20:11

Ne kadar telaşlı ve aceleci...

Eski dostum Ayberk, telaşlı ve aceleci bir şekilde üzerime doğru çullandığında aç bir yırtıcı hayvanı görmüştüm gözlerinde. Acaba hayatta kalma dürtüsüyle mi bu hale bürünmüştü yoksa tüm bir arena yayılmış bu seyirci kitlesinin bağırışları mı onu heyecanlandırmıştı? Sakindim. Evet, içimi kaplayan büyükçe bir hüzün vardı. Ömrü hayatım boyunca, hiç düşünmezdim eski bir dostuma kılıç çekeceğimi ama bunu yapmak zorundaydım. Beni bekleyen diğer dostlarım için, önüme koyulan bu engeli aşmalı idim. Zaten kadim dostum Ayberk de aynı şeyleri düşünüyor olmalıydı ki, gözüne kırpmadan bana karşı saldırıya geçmişti. Sanırım bu dövüş olmalı ve ikimizden biri kazanıp, özgürlüğünü tekrardan kazanmalıydı.

"Kasai Kasai No: Heaven and Earth"

Derince nefesimi solurken, hâlâ hüzünlü ve soğuk bir bakış hakim olan gözlerim Ayberk'in üzerindeydi. Attığı tüm şeyler saldırı mesafe yaklaştığında, özellikle ilk gönderdiği ok saldırımı yapacak ve muhtemelen saldırımın yarattığı patlama etkisiyle tüm fırlattığı şeyler ya geri savrulacak ya da hedefinden sapacaktı. Zaten Ayberk iyi bir atıcı değil. Eğer düşündüğüm gibi olur ve attığı tüm şeyler saldırımın patlaması ile geriye savrulursa havaya yayılan ateşin içinden ağır ağır yürümeye devam edecek ve karşı saldırı olarak Fiery bullet'i kullanacaktım. Üzerine aldığı tüm o silahlar onu ağırlaştırmış olmalıydı. Yani eğer Fiery Bullet ile ateşten mermi bombardımanına tutarsam zorluk çekebilirdi. Bakalım, kadim dostum karşı saldırıma nasıl bir reaksiyon gösterecek?
Zachariah
Zachariah

Mesaj tarafından Kyros Salı 05 Tem. 2016, 03:00

Zac'in saldırısı arbalet ve ciritlerle buluşunca büyük patlama ikisini de kıyıya kadar itiyor. Tüm saldırılar boşa çıkıyor. Daha hızlı olan Zac daha çabuk toparlanıyor. Saldırı sırası Zac'te.
Kyros
Kyros

Mesaj tarafından Zachariah Salı 05 Tem. 2016, 16:29

Saldırımı yapmamla birlikte, umduğum şey gerçekleşmiş ve Ayberk'in üzerime telaşla gönderdiği tüm o şeyler geriye savrulmuştu. Yoğun bir ateş bir kaç saniyeliğine arenayı aydınlatıp, ısıtırken düşünemediğim tek şey vardı oda patlamanın etkisiydi. Zira patlamanın etkisiyle savrulanlar sadece Ayberk'in fırlattığı şeyler değil, bende olmuştum. Aynı şekilde Ayberk'te benim gibi savrulmuştu.

Derince bir nefes alıp, Ayberk'ten hızlı olduğum için ondan önce toparlanmış ve saldırı fırsatını elime geçirmiştim. Düşündüğüm saldırıyı da zaten geriye doğru savrulup, pozisyonumu kaybettiğim için yapamamıştım.

Ayberk'e doğru hızla koşacak ve ilk olarak Fire ball saldırımı kullanıp, devasa bir ateş topunu üzerine doğru gönderecektim. Ama Ayberk'in bu saldırıdan sıyrılamayacak kadar vasıfsız olduğunu düşünmüyordum. Amacım Ayberk'in görünüşünü bu saldırı ile kapatmaktı. Ayberk düşündüğüm gibi saldırıdan sıyrılırsa, üzerine doğru Zachariah'ın Z'sinin İlk formu Ikazuchi Kata'nın ikinci modeli olan Shindensen'i kullanacaktım. Ateş topundan sıyrılır sıyrılmaz Shindensen'i yiyecek olması bayağı işini zorlaştıracağına inanıyordum, üzgünüm Ayberk ama bu dövüşü kazanmam lazım, başka şansım yok.
Zachariah
Zachariah

Mesaj tarafından Kyros Salı 05 Tem. 2016, 22:54

Ayberk aldatmacayı fark edip, daha önce gördüğü serbest düşüşü ve devamında gelecekleri biliyordu. Zac'in Fire Ball'ından kolaylıkla sıyrılıp sonrasında gelen Shindensen'i de savurunca saldırı hakkı kazanmıştı..
Kyros
Kyros

- Similar topics