Tenshon Tenshon no mi

Aşağa gitmek

Tenshon Tenshon no mi

Mesaj tarafından Airoe Quabriel Bir Salı 05 Tem. 2016, 00:11

Meyvenin Adı:Tenshon Tenshon no mi
Meyvenin Türü:Paramecia
Meyvenin Özellikleri: Meyveyi yiyen kişi normalde gerilmeyen yada gerilmesi zor olan cisimleri germe gücü kazandırır. Bu germe işlemi meyve bazlı olduğu için fiziksel güç gerektirmez. Gerilen cisim serbest bırakıldığında ileri doğru yayından çıkmış bir ok gibi gider. Meyve geliştikçe gerebildiği cisimlerin cinsi, büyüklüğü ve gerildikten sonraki fırlama hızları değişir. Kullanıcı cismi farklı şekillerde gererek farklı yönlere gitmesini sağlayabilir.
Meyvenin Dezavantajları:Cismin büyüklüğüne ve germeye karşı gösterdiği direncine göre germek için gereken minumum meyve statları değişir.
Meyve Rp'si:
Spoiler:
Amazon Lilly'den ayrıldıktan sonra bir kaç ay boyunca boş boş dolaşmıştım. Dış Dünya bilmediğim bir yer olduğu için ilk dönemlerde çok bocalıyordum. Kullanılan para birimi bizdekinden farklıydı. İnsanlar farklıydı. Kültür, yemek içme ve daha sayamayacağım kadar bir çok şey farklıydı. İnsanlar tarafından çok sık kandırıldığımdan paraya olan ihtiyacımda bir hayli fazlaydı.  Bu yüzden onların beli dediği şeyi kazanmak için yeteneklerime en uygun olan şeyi yani avcılığı yapmaya başlamıştım.

Avcılık her Kuja kabilesi üyesinin ustalıkla yapabileceği bir şeydi. Öyleki Dış Dünyadaki insanların kaşıkla yemek yemesi ne kadar yaygın bir gelenek ise Avcılıkta bizim kabilede o kadar yaygındı. Bu yeteneklerim sayesinde hem yiyecek-giyecek ihtiyacımı karşılıyor hemde avladığım hayvanların etini ve kürkünü satıp diğer ihtiyaçlarımı karşılamak için iyi bir param oluyordu.

Günlerden bir gün yine bir av macerasında hayatımı tamamen değiştirecek çok ilginç bir şey olmuştu. Omuzdan itibaren yükseklikleri 3m'yi bulan bir domuz sürüsünün peşine düşmüştüm. Normalde yaptığım serbest avlardan farklı olarak bu görevi kasaba'nın başkanından almıştım. Duyduğuma göre bu pis yaratıklar ekinleri yiyip, çöpleri dağıtıyorlardı. Dahası gece sokakta buldukları insanlarında peşine düşüp kovalıyorlarmış. İki gün boyunca hayvanların izlerini sürdükten sonra açlıktan bitkin düşmüştüm. Ormanda yiyecek ararken karpuza benzeyen ama garip kıvrımları olan iğrenç bir meyve bulmuştum. Meyvenin tadı o kadar iğrençti ki bir an için öleceğimi sanmıştım. Garip meyve ile açlığımı bastırdıktan sonra iz sürmeye devam etmiş ve yarım gün sonra hayvanları bulup haklamıştım. Bu tarihten sonra ise hayvanları rahatsız ettiğim için ormanın ruhu tarafından yüzme yeteneğim elimden alınarak lanetlenmiştim. En azından kasabanın dışında yaşayan koca karı bana öyle söyledi. Bir diğer ilginç ayrıntı ise yine aynı tarihten sonra cisimleri esnetme yeteneği kazanmıştım.

Airoe Quabriel

Mesaj Sayısı : 18
Kayıt tarihi : 04/07/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Tenshon Tenshon no mi

Mesaj tarafından Franky Bir Salı 05 Tem. 2016, 00:41

* Meyveniz onaylanmıştır.

* Başlangışta sadece katı cisimleri gerebilirsiniz. Ek özellik alarak sıvı ve gazlarıda(ayrı ayrı) gerebilirsiniz.

* Meyvenizi gerdiğiniz cisim ileri doğru gider.

* Şuan için kauçuk gibi gerilmesi zor şeyleri sorun yaşamadan gerebilirsiniz. Saf Gücünüz 10 iken Altın-Gümüş gibi kolay esnetilebilen metalleri, 20 iken demir-çelik gibi esneyebilen metalleri, 30 iken taş gibi esneme özelliği olmayan materyalleri gerebilirsiniz.

* Başlangıçta sadece 1 kglık bir cismi gerebilirsiniz. Saf meyve gücüne verdiğiniz her 5 puan için bu rakam 2 katına çıkar.

* Başlangıçta aynı anda sadece tek bir cismi gerebilirsiniz. Kontrol statına verdiğiniz her 5 puan için fazladan 1 cismi daha gerebilirsiniz.

* Gererken iki elinizi kullanırsınız. Tek elinizi kullanmanız durumunda maksimum germe ağırlığı yarı yarıya düşer. Diğer eliniz boşta kaldığı için aynı kısıtlama ile beraber onuda ayrı olarak kullanabilirsiniz. Yani tek elinizi kullanmanız durumunda germe gücü yarı yarıya düşerken, gerilebilecek nesne sayısı iki katına çıkar.

* Gerdiğiniz nesneler dümdüz gider. Kontrol statınız 10 puan olduğunda germe açısını değiştirip sağa-sola gönderebilirsiniz. 20'ye ulaştığında yukarı aşşağı, 30 olduğunda ise germe açınızı özel olarak ayarlayıp önce biraz aşağı sonra sağa gibi yönlendirmeler yapabilirsiniz. Gerilen şeyin gideceği yön serbest bırakılmadan önce belirlenmelidir.

* Süre sınırlaması yoktur ama germe işi yorucu olabilir. Bu yüzden dayanıklılığınız yeterli değilse fazla yorulursunuz.

* Gerdiğiniz cisim bir sebepten bir noktaya sabitlenmişse olduğu yerde serbest bırakılmış bir yay gibi titreşir.

* Gerilen cisimlere germe işlemi yüzünden bir hasar oluşmaz.

* Germe işlemi için kullanıcının dokunması gerekmektedir.

* Serbest bırakılan cisimler başlangıçta 10 km'lik bir hızla hareket eder. Saf meyve gücüne verdiğiniz her puan için fazladan bir 10 daha eklenir. Her 20 puanda ise mevcut hız 2 katına çıkar. Başka bir değişle; Saf güç 20 iken = [10(Başlangıçtan gelen) + 200(20 x 10) ] x 2 = 420 km/s veya 40 iken = [10(Başlangıçtan gelen) + 400(40 x 10)] x 2 x 2 = 1.640 km/s.

Fiyat: 10m

*

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz