One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Grand Line Giriş] HK-47

3 posters

[Grand Line Giriş] HK-47 Empty [Grand Line Giriş] HK-47

Mesaj tarafından Shingen Cracher Perş. 21 Tem. 2016, 16:02

Güne yağmurlu ve kasvetli bir havayla merhaba demiştik. Yağmur hafif hafif çilselerken biz de Ame ile odamızda uyuyorduk. Yağmurun çıkardığı o ince ve tiz ses erken uyanmamıza neden olmuştu. Uyumadan önce Shingen kontrolü bana vermişti. Ame ile uğraşmak ve romantizmle uğraşmak istemiyordu ve bu da bana yeterli özgürlüğü sağlıyordu. Uyandıktan sonra Ame’yi izliyor ve gülümsüyordum. Sonrasında Ame de uyanmış ve onu izlediğimi görünce dünyayı aydınlatan ve ısıtan o gülümsemeyi takınmıştı. Ame de uyandıktan sonra toparlanmış ve güne hazır hale gelmiştik. “Yeter bu kadar sırnaşıklık. Kenara çekil de azıcık aksiyon yaşayalım seni süt çocuğu.” Demiş ve beni geri plana atmıştı huysuz.
Ben kontrole geçtiğim zaman Ame de o aşk havalarını bırakıp normal moduna dönüyordu. Onun bu hali daha iyiydi ve güçlüydü. Onunla beraber mutfağa ilerlemiş ve kalabalık tayfamızla beraber yemeğimizi yemiştik. Yemek sırasında herkes oldukça mutlu görünüyordu. Yaptığımız soygunlar neticesinde yeteri kadar para kazanmış ve hatırı sayılır derecede ün kazanmıştık. Artık burasının bize dar geldiğini düşünüyorduk. Okuduğumuz bir haberde dedemizin Grand Line geçtiği ve orada soygunlarını devam ettirdiği yazıyordu. Bu haberi okuyunca Clous ile aklımıza tek düşünce yerleşmişti Grand Line geçmek.

Grand Liine hakkında araştırmalar yapmış ve oraya nasıl geçeceğimiz hakkında etrafta bilgi toplamıştık. Öğrendiğimiz şeyler sağlam bir gemi ve rotacı son olarakta Grand Line haritasıydı. Gemimiz ve Rotacımız yeterliydi ama harita bizde mevcut değildi. Haritayı nereden bulabileceğimiz konusunda araştırmalar yapmış ve fazla sonuç elde edememiştik. Hükümet korsanların Grand Line geçişini engellemek için haritaları saklamış ve bulunmasını zorlaştırmıştı. Birkaç gün sonra Grand Line haritalarından birinin HK-47 isimli denizci üssünde tutulduğunu öğrenmiştim. Bu haberi hemen abimle paylaşıp hedefimizi HK-47’nin bulunduğu ada olarak belirlemiştik.

HK-47 hakkında topladığımız bilgilere göre ıssız bir adada kurulan bir denizci üssüymüş. Etraftaki hayvanların çoğunun karargah kaptanı tarafından eğitildiği de söylenenler arasındaydı. Üç adet rütbeli ve 17 er ile korunan üssün en önemli savaş güçlerinden birisi de kaptanın sahip olduğu hayvanlar. Bu üssün önemli eşyaları saklamak için kurulduğu da söylenenler arasındaydı. Söylenenlere göre bu üssün bodrum katında yüklü miktarda para bulunmaktaydı. Üs hakkında gerekli bilgileri topladıktan sonra bugün harekete geçme zamanının geldiğine karar vermiştik.

Kahvaltı bittikten sonra Clous planı açıklamıştı. Plana göre ben ve Clous içeri sızıp kaptanın odasındaki kasada bulunan haritayı çalacaktık. İçeri kolayca sızabilmemiz içinse bodrum kattaki hazineyi bir yanıltmaca olarak kullanacak ve hedefimiz orasıymış gibi gösterecektik. Bu görevi ise Ame, Rayno, John ve tayfası halledecekti. Biz içeri sızarken onlar dikkat dağıtacak ve kaptanın odasını korumasız bırakacaklardı. Biz de bu boşluğu kullanıp haritayı çalacak ve karargahtan tüyecektik.

Plan hazırdı ve hepimiz hazır bekliyorduk. Önce Jeux bizi yüzerek adaya kadar gizlice getirmişti. Bu yolculuk benim için balığın karada çırpınması kadar acı vericiydi. Su da gücümü kaybetmiş ve oldukça bitkin düşmüştüm. Biraz dinlendikten sonra Jeux tekrar gemiye yönlendirmiştik. Clous ile adaya gizlice sızmış ve diğerlerinin ortalığı yaygaraya vermesini ve önümüzü açmalarını beklemeye koyulmuştuk. Clous ile adada beklerken gemimizin adaya hızlıca yanaştığını görmüştüm. Bu sırada tepemizde uçuşan kartallar karagaha doğru uçmaya başlamışlardı. Görünüşe göre artık bizden haberleri vardı. Gemiyi gördüğümüz andan itibaren Clous ile beraber karagahın yakınında bir yere pusmuş ve kendimizi kamufle etmiştik. Kurtlar içinse kokumuzu saklayacak bitkiler sürmüştük.

Belli bir süre sonra karargahtaki askerler kırmızı alarm pozisyonuna geçmişti. Askerler dışarı çıkarken Binbaşı Andoh Masaki “Aptal korsanlar hazineyi çalmak için gelmiş. Hemen hazine odasının güvenliğini iki katına çıkarın ve bodrum katta gerekli önlemleri alın.” Demiş ve erlerine emrini vermişti. Emirden beş dakika sonra başka bir er gelip “Efendim kaptan Mito Mutizuka bizzat bodrum katını koruyacağını iletmemi söyledi.” Demiş ve bize beklediğimiz haberi vermişti. Karagahtaki Sonrasında geminin olduğu noktaya doğru hareketlenmiş ve karagahtan uzaklaşmıştı. Bir süre daha erlerin bodrum katına ilerlemesi için beklemiş ve ardından harekete geçme zamanının geldiğini anlamıştık.

Clous ile görünmeden üsse girmiştik. Üs iki katlı ve oldukça korunaklı bir yapıydı ve buradaki hazineyi çalmak için oldukça büyük bir askeri gücün bulunması gerekliydi ama bizim amacımız şimdilik sadece Grand line haritasıydı. İçeri girdiğimizde koridorda bir erin nöbet tuttuğunu görmüş ve Clous’u uyarmıştım. Etrafta başka kimsenin olmadığına emin olduktan sonra kartlarımdan iki tanesini çekmiş ve eri etkisiz hale getirmiştim. Koridorun sonundan sağa döndüğümüzde tekrar bir erin nöbet tuttuğunu görmüştük. Onu da Clous çivileriyle halletmişti. Sonra merdivenlerde duran iki eri de iyi bir zamanlamayla çok zorlanmadan indirmiştik.

Merdivenlerden çıkmış ve kaptanın odasının bulunduğu kata gelmiştik. Fakat bu katta yüzbaşı Lussuria Viamo bulunmaktaydı. Onun hakkında söylenenlere göre buraya kadar gücüyle değil kadınlığı ve fiziğiyle gelmişti. Söylenildiği gibi Yüzbaşı olabilecek düzeyde bir güce sahip değildi. Çünkü odasında oldukça stresli bir şekilde oturmakta ve olaylardan uzak durmaktaydı. Yüzbaşıyı geçtikten sonra kaptanın odasında bulmuştuk kendimizi. Odada bulunan iki köpek hemen gözümüze çarpmıştı. Onların havlaması demek bizim ortaya çıkmamız demekti. Akit kaybetmeden yapabildiğimiz en iyi saldırıları yapıp onları da etkisiz hale getirmiştik.

Önümüzde hiçbir engel kalmamış ve sıra kaptanın kasasını açmaya gelmişti. Kasa gizliydi ve normal bir bakışta görünmüyordu. Etrafta yaptığımız araştırmalar sonucunda kaptanın masasının altındaki gizli bölmede kasayı bulmuştuk. Kasa oldukça korunaklıydı ve açması oldukça sıkıntılıydı. Neyse ki Clous ve ben işimizde oldukça iyiydik. Clous ile beraber çalışıp oldukça zor olan bu kasayı açmayı başarmıştık. Kasanın içinde bir miktar para, yazılı bir emir ve harita vardı. Haritaya baktığımızda aradığımız Grand Line haritası olduğunu görmüştük. Haritayı Clous almış ve görevin son kısma geçmiştik.

Clous ile beraber aynı rotayı izleyerek karargahtan çıkmıştık. O sırada diğer üyelerin ne yaptığını da merak ediyordum. “Umarım bizimkiler yakalanmamıştır Clous. Acilen burayı terk etmeli ve Grand Line dedemi aramaya koyulmalıyız.” Diyerek endişemi kardeşimle paylaşmıştım. Gemi arkada güvenli bir koyda bizi beklemekteydi. Oraya varmamız biraz uzun sürmüştü çünkü üzerimizde uçuşa kartallardan saklanmak gerekiyordu. Uzun süren bir maceranın ardından gemideki diğer elemanlarla karşılaşmıştık. Oraya vardıktan 10 dakika sonra ise tayfanın diğer üyelerinin hızlıca gemiye doğru hareket ettiğini görmüştüm. Hepsi sağ ve diri bir şekilde gemiye doğru ilerlemekteydi. Arkalarındaki köpek sesleri de onların zor durumda olduğunu gösteriyordu. Clous emri vermiş ve gemi harekete geçmişti. Limandan ayrılmadan diğer üyeleri de almış ve denize açılmıştık. Arkamızdan sıkılan kurşunlardan kurtulmak büyük bir sıkıntıydı ama mesafeyi açtıktan sonra bu sıkıntıda ortadan kalkmıştı.

Görevi başarıyla tamamlamış ve haritayı ele geçirmiştik. “İyi işti beyler. Artık harita elimizde ve Grand Line geçmemiz için hiçbir engel kalmadı. Jeux bizi Grand Line götür.”demiştim. Bu sözlerle birlikte gemide büyük bir heyecan ve mutluluk yaşanmıştı. Kardeşime dönüp “Dedemizi bulacağız ve ona ne kadar iyi bir hırsız olduğumuzu göstereceğiz.” Demiş uzaklara bir bakış atmıştım.

Rotamızı çevirdikten 2 gün sonra artık döndüren dağ öümüzdeydi ve Jeux şiddetli bir sarsıntıya hazır olmamızı ve yolculuğun oldukça tehlikeli olacağını söylemişti. Gemi döndüren dağa yetişmiş ve kendimizi akıntıya bırakmıştık. O anda Jeux’un ne demek istediğini anlamıştım. Gemi oldukça zorlanıyordu ve biz de gemide durmakta güçlük çekiyorduk. Bitmeyen bu yolculuğun ardından gemi yere çarpmış ve sakinleşmişti. Bizi kendimize getiren ses ise yine Jeux’un sesi olmuştu. “Geçmiş olsun. Artık Grand Line’dayız.” Bu sözlerle birlikte içimden pis bir şekilde sırıtmış ve önümde uzanan o maviliğe bakakalmıştım. Artık farklı bir denizde ve faklı bir seviyedeyiz. Bakalım gelecek neler getirecek.
Shingen Cracher
Shingen Cracher

[Grand Line Giriş] HK-47 Empty Geri: [Grand Line Giriş] HK-47

Mesaj tarafından Clous Cracher Cuma 22 Tem. 2016, 02:30

Grandline... kafasına takmıştı Clous. Dedesi ordaydı. O da oraya gitmeliydi. Büyük hırsız, büyük çizgiye gidecekti. Bu düşünceyle bu adada ne yaptığını hatırlamıyordu bile. Tek hatırladğı şey olaylar tamamlandıktan sonra yaşlı adamın restoranından yürüttüğü içkilerdi. Hatırlama değer tek olay buydu onun için. Bu nedenle yaşlıadama veda bile edemeden adadan adeta kaçmışlardı tabi yanlarındaki fazlalıklarla. Yeni müttefikleri ve Ame de onlarla geliyordu. Artık çok kalabalıklardı. Kamçı onlara dar gelmeye başlamıştı ve Grandline'a girmeden bu sorunu da halletmeleri lazımdı.

En nihayetinde basit bir gemi olan Kamçı'ya veda etmek onun için basit bir şey olmalıydı. Fakat denize açıldıktan sonra çok şeyler olmuştu. En başta da bu gemiyi almak için çok büyük riske girmişlerdi. Ayrıca Numia adasına ilk gelişlerindeki aklından geçenleri de hala hatırlıyordu. Ona çok güzel yarenlik etmişti bu gemi. O saldırı sırasında batmayıp birde üstüne kuzeninin de desteğiyle onları kurtarmıştı. Rayno olmasa, Clous da Kamçı da gidiciydi. Bu da Clous ile Kamçı'ya ortak bir payda veriyordu. Ortak bir mazi. Yinede mecburlardı yeni gemi almya ve Kamçı'yı bırakmaya. Ve yapacaklardı da.

Yeni gemilerini parayla almayacaklardı. Onu çalacaklardı bu defa. Hemde denizcilerin elinden.  Adada olayları başlatmadan önce tek okuduğu haber elbetteki sadece dedesinin olduğu haber değildi. Bir haber daha dikkatini çekmişti. Grandline'a gidemeyen korsanlarla ilgili bir haber. Okuduğuna göre HK-47 üssü denizcileri tarafından döndüren Grandline'a geçmek üzere olan bir korsan grubu yakalanmış ve HK-47 karargâhında tutuluyordu. Jeux'a oraya gitmek istediğini emretmişti bile. Oraya gidip gemiyle beraber başka birşeyi de çalacaktı. Jeux'un ona illa gerek dediği birşey. Onun dediğine göre Grandline'ın anahtarı olan birşey. Bir harita.

Karargâhın bulunduğu yere yaklaşınca kaptanının emirleri doğrultusunda demir atmıştı rotacı balık adam. Karargâh, Kimsenin yaşamadığı kayalıkların üstüne inşa edilmiş dört katlı bir yapı gibi görünüyordu. Binanın tepesinde sürekli olarak kartallar uçuşuyordu. O kartallar büyük sorundu Clous için. Gazetede yazan haberden dolayı bu denizci üssü hayvanları kullanıyordu ve O kartallar o hayvanlar olabilirdi. Gök yüzünden Onları izleyen kartal gözleri varken oraya sızıp hırsızlık yapmak bir hayli zor olacaktı. Burdan tükürüp onların birini indirse bile -ki bu onun için zaten çok ekstrem bir başarı olurdu- karargâhın etrafında dönüp duran diğer eğitimli kartallar askerleri alarma geçirebilirdi. Tek çare yem taktiğiydi. Clous Her ne kadar bu durumu çok istemesede başka çare yoktu. Başka bir yerden çalmak gibi bir seçenek hiç yoktu tükürn adam haritayı buradan alabileceğine dair kenkendi kendisiyle iddiaya girmişti bile.

Shingen, Clous ve Jeux denizde bir süre bekleyecekti bu plana göre. Kardeşinin yüzemeyeceğini bildiğinden balık adam dostunun ona yardım etmesini isteyecekti. Kamçı ile diğerleri de önden girip karargâhı oyalayacaktı. Plan buydu.Denizde yüzerken geminin akasından bayordu. Belkide Kamçıyı son göreine gönderiyor olabilirdi yada adamlarından ölenler olabilirdi. Rayno'dan özel bir ricada bulunduktan sonra tanınmamak için bayrağı indirmelerini de söylemeyi ihmal etmemişti Hep Yek tayfasının kaptanı.

Biraz sonra gemi harekata başlamıştı ve bu hırsızlar için de hareke geçme zamanının geldiği anlamına geliyordu. Clous ve Shingeni karaya attıktan sonra Jeux'da gidecekti diğerlerinin yanına. Vakti gelincede iki hırsız kardeş arkadaki bencereden içeri dalıp, Halen daha içerde olan adamların ve köpeklerin icabına baktıktan sonra fazla vakit kaybetmeden üst kata çıkacak ve orayı da temizleyerek Kaptanın odasına dalacaklardı. İster şans ister hırsızlık içgüdü diyin aramaya sadece burdan başlamışlardı. Çekmecelerdeki kilit her ne kadar zor da olsa iki kardeşin elinden kurtulacak kilit yoktu.

Ve plan başarılıydı. Haritayı bulup almışlar ve diğerlerine katılmak üzere aşağı kata inip dışarı çıkmışlardı. Şimdi yapacakları şey ise bir gemi çalmaktı. Arkadaşlarına katıldıktan sonra yavaş yavaş limana doğru ilerleyen tayfa denizci gemisin doluşup hareket etmeye başladıktan sonra denizciler de mecburen Kamçı'ya binmek durumunda kalmışlardı fakat burada onları büyük bir süpriz bekliyordu. Harekete geçmeden önce Clous, Rayno'dan gemiyi bozmasını istemişti. "Kamçıyı hareket etmeye başlıyınca batacak şekilde ayarla" İşte böyle hem artık yeni bir gemileri vardı hemde Kamçı son yolculuğuna kendini feda ederek tayfayı kurtarıp şanlı bir şekilde uğurlanmış olmuştu.

Sıradaki hedef ise Jeux'un rotacılık bilgisine dayanarak Grandline'dı. Dedelerinin bulunduğu deniz...
çaldığımız geminin parasını out olarak vericez
Clous Cracher
Clous Cracher

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 23 Tem. 2016, 21:35

Benim sayemde gemiyi çaldılar. Sonra da Grand Line'a gittik.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Captain 'God' Usopp Ptsi 25 Tem. 2016, 03:00

Shingen 5-2-2 45 milyon beli.
Clouse 6-3-3 55 milyon beri.
Çaldığınız gemi Kruvazör. Geliştirmeleri in yapmanız gerekmekte. Gemi parasını 5'şer milyon kestim ikinizden. John ve tüm tayfası yakalandı ve arkanızda bıraktınız.
Shingen 10 milyon beli ödülün var.
Clous 30 milyon beli ödülün var.
Ame 20 milyon ödülü var.
Ame'nin ödülü adayı kurtardıktan sonra Tapınakçıların çabalarıyla koyuldu. Detaylar işlenecek.
Konunuz kısa sürede açılacaktır.
Captain 'God' Usopp
Captain 'God' Usopp
Admin

https://oprpg.forumdizini.com

- Similar topics