Kaptanlık

Aşağa gitmek

Kaptanlık Empty Kaptanlık

Mesaj tarafından Kawaii-sama Bir Çarş. 31 Ağus. 2016, 02:24


Npc yaratımı diye bir şey artık sistemimizde yok. Her ne kadar isteseniz de npc yaratmak bunların sayısı o kadar fazla oluyor ki gmler sanki 1 değil aynı anda 5 oyuncuyu yönetmek zorunda kalıyor bu nedenle bunu kaldırmıştık ancak bunun yerine gelen kaptanlık tam olarak nedir sorusunun belirli bir cevabını bulmanız buraya bakmadan imkansız pek tabi. Lafı uzatmadan açıklayayım.

Gerçek korsanlara baktığımızda kaptanın pek çok şeyi yapabildiğini görürüz. Tayfanın genel kısmının okuma yazması bile yokken; kaptan gemiyi en iyi şekilde yönetmek harita okumak topları kullanmak ve dümene geçmek gibi yetilere sahiptir.

One Piece evrenindeki kaptanlara baktığımızda doğal karizmaları ve duruşları ile tayfadan sıyrılırlar. Bazıları hem yemek yapar hem insan yönetimi bazıları da ana karakter gibi ablak ablak yatar.Ancak! Kaptan olmak doğal karizmayı yanında getirir ve tayfanıza gerçekten katılacak kişinin size itaat edeceği anlamına da gelir. Bu nedenle sadece tayfa kaptanlarıa verilecek bir özellik olacak kaptanlık.

Gelişimine bakıldığında gerçek korsanlarınki gibi olmasa dahi gemi hakkında bilgi sahibi olmak ve demirbaş yönetimini temel seviyede bileceksiniz; ama asıl olan şey dümene geçtiğinizde gemiyi tayfada eğer özellikle dümencilik kmonusunda ustalaşmamış bir rotacı yoksa onlardan çok daha iyi kullanabileceksiniz. Bu da size top atışlarının ne kadar başarılı olacağı hakkında daha net bilgi verilmesini yanında getirecek. Pek tabi daha yüksek puanlı kaptanlar daha çok kişiyi daha iyi şekilde yönetebilecek ancak kesin bir rakam vermiyoruz. Deneyip görün diyoruz.

Doğal karizma nedir?
Doğal karizma kaptan olarak duruşunuzdur ve bunun belirli getirileri vardır. Tayfa üzerinde söz geçirme ve planlarınızı uygulatmak için gereken temel kişilik özelliğidir. Bu herkeste bulunmakta tabi ki ancak kimse bir Mustafa Kemal gibi "Ben size ölmeyi emrediyorum!" diyerek askerlerin gözünü karartıp taaruza geçmesini bekleyemez normal birisinden.


Denizcilerde kaptanlık nedir?
Denizcilerde kaptanlık almanızın size getirisi basit şekilde alt rütbedeki kişilere verdiğiniz güven duygusunda ve emirlerinizdeki sorgulamanın azalması yönünde olacaktır.

Askerlik sistemi korsanlıktan tamamen farklıdır. Bir er asla ve alsa bir albaya karşılık "Bence çok saçma yha .s.s.s." demesi gibi bir durum söz konusu değildir bu nedenle kaptanlık saçma gözükebilir. Biz de bu yüzden kendini kaptanlık konusunda geliştiren denizcilere gemi komutanlığı verme yolunu seçiyoruz. Belirli bir seviyeye ulaşınca bu kaptanlık size kendinize ait bir donanma gemisi ve mürettebat vereceğiz aynı zamanda kaptanlık sizlerin rütbe atlamasında da öncelik sahibi olmanızı sağlayacaktır.
Kawaii-sama
Kawaii-sama
Admin

Mesaj Sayısı : 82
Kayıt tarihi : 12/02/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz