Pasif yetenek

Aşağa gitmek

Pasif yetenek

Mesaj tarafından Kawaii-sama Bir Çarş. 31 Ağus. 2016, 02:24

Pasifleri bir çeşit olmasından ziyade iki çeşit olarak ayırma doğrulştusunda bir karar almış bulunmaktayım. Bunun sebebi eğer pasifleri ben dağıtırsam size ters gelebilir ve kendi seçtiğinizi almak isteyebilirsiniz. Sadece siz alırsanız da pasif için geçmiş kurgusunu değiştirmek gibi saçma sapan işler ortaya çıkabilir bu nedenle ikiye ayırıyoruz pasifleri.

Seçilebilir pasif başlangıç yetenekleri:

Bunlar sizin statlarınızdan feragat edip maksimum iki tane alabileceğiniz yeteneklerdir. Gözle görülür bir getirisi ancak oyuncunun nasıl kullanacağını bilmesi ile ortaya çıkacak bir durumdur bu nedenle seçerken dikkatli olunuz.

Keskin göz:
Keskin gözlere sahip olmak genel olarak güçlü bir artıdır. Bu sizin yakında gördüğünüz detayları ve uzağı görme kabiletinizde de belirli artışlara sebep olacaktır.


Varlıklı:
Giriş statlarınızdan birini feda ederek karşılığında bir milyon beli almanızı sağlar. Bu parayı ister pazarda ister rp içerisinde istediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Silah kabiliyeti:
Bu pasif sizin tüm temel silahları basit düzeyde kullanmanızı sağlar, çok aktif kullanılan silahlar sonradan stil haline geçebilir.

Hayatta kalma becerisi:
İlk yardım ve vahşi doğada hayatta kalma gibi becerilere sahip olmanızı sağlar bu pasif. Bir yeriniz kesildiğinde oraya turnike mi yoksa dikiş atmak mı gerekli olur bunun bilincinde olursunuz.

Acı eşiği:
Kolunuzun kopması bile sizi acı hissettirmese? Bu güzel olurdu, savaşlarda yüksek acı eşiğiniz ile bedeninizi gerektiği yerde daha fazla zorlayabilmenize olanak katacaktır bu pasif.

İkna/karizma:
Kaptanlıktan farklı olarak bu bir pasif yetenektir geliştirilmez. Söz sanatındaki kabiliyetiniz ve diksiyonunuz ile alakalıdır bu pasif. Söylediğiniz sözlerin daha güvenilir hissedilmesini sağlar.

Bahriyeli:
Sadece denizciler için özel olan bu pasif temel silah becerisi, top kullanma ve gemi işlerinde genel eğitim almış kişi anlamına gelir. Bulunduğunuz donanma gemisinde daha kalifiye olarak çalışmanıza imkan verecek bu stat.

Asil:
Asil bir aileden gelmeniz size pek çok artı sağlayacaktır, elbette pek çok kötü şeyi de başınıza getirecek. Bir prens ya da prenses hatta kral olabilirsiniz. Tanınırlığınız konusunda bu size yardımcı olacaktır ancak tanınmak aynı zamanda kötü niyetli kimseleri de peşinde sürükler bilginize.

Cesur:
İnsanlar sizin cesaretinizden ilham alır, gözü kara davranışlarınız beklenmedik anlarda size adrenalin patlamaları sağlayabilir ancak cesaret ve aptallığı karıştırmamakta da fayda var.

Doğal yetenek:
Bu stat sizlerin mesleğinizde daha kolay ilerlemenizi sağlayacaktır. Bir doktorsanız sanki dikiş atıp ameliyat yapmak için doğmuş gibi olacaksınız. Yaptığınız işlerde iz bırakmanız çok daha olası olacak.

Şanslı:
Şans iki ucu keskin bir bıçaktır. Size iyi kapılar açarken daha iyilerini kapayabilir, belki de iyi gibi görünen bir cehenneme düşmenize sebep olabilir. Tabi ne var ki yerde bulduğunuz bir cam parçası aslında devasa bir elmasta çıkabilir.


Rastgele özel pasifler:
Bunlar gmlerin size konu sonunda üstün hareketlerinize ve ya karakter kağıdınızda ki başarınıza göre vereceği pasiflerdir. Bunun için çok başarılı kurgular ve yazı düzenine sahip olmanız gerekmektedir. Basitçe seçilebilir pasif yeteneklere kıyasla birisi keskin göz pasifi alırken seçip öteki arkadaş çok güzel bir kurgu ve karakter ile gelip "Şahin Göz" gibi bir pasif alıp ona yirmiye katlayacak bir görüşe sahip olabilir. Belki de bir çeşit filozof açıp "Hitabet" gibi bir pasif almaya da hak kazanabilirsiniz. Konu içerisinde çok aktif bir şekilde eğitim yaparsanız "Doğal refleks" gibi pasifler de ortaya çıkabilir. Kısacası bu gmlerin size bir ödülü olacaktır, her zaman elde etmeniz durumu asla söz konusu değildir.
Kawaii-sama
Kawaii-sama
Admin

Mesaj Sayısı : 82
Kayıt tarihi : 12/02/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz