Dövüş Teknikleri

Aşağa gitmek

Dövüş Teknikleri Empty Dövüş Teknikleri

Mesaj tarafından Franky Bir Cuma 15 Ocak 2016, 22:12

Bu sistemde de oyuncular bir dövüş tekniği yaratıyorlar ve bu teknik 5 alt dala ayrılıyor. Verdikleri her puan için 3 alt puan kazanıp bunu alt dallar için harcıyorlar. Alt Dallar Şunlardır: Teknik, Yetenek, Yan Stil, Mod, ve Özel Stil.


Dövüş Tekniği Yaratım Formu:
Tekniğin Adı:-
Tekniğin Stili: Kesici, Uzun, Özel, Ezici, Çıplak El.
Teknikte Kullanılan Ekipman yada Ekipmanlar: Genel bir şeyler söyleyin. Katana yerine kılıç gibi.
Tekniğin Açıklaması: Tekniğiniz ne açılardan üstün ne açılardan zayıf. Örneğin box yumruklara odaklanmış bir stilken teakwando tekmeler üzerine yoğunlaşan bir stildir. Bu durumda bir boxsör tekmelerine, bir teakwandocu ise yumruklarına bir özellik kazanmaz.


Alt Dal Açıklamaları:

Teknik: Bu stilinize ne kadar hakim olduğunuzu belirtir. Yani çömez misiniz yoksa siyah kuşak bir kareteci mi? Belkide 10.Dan kareteci kadar iyisinizdir. Kabaca 10 puan sizi siyah kuşak kareteci kadar stilinizde uzman yapar. 30 puan ise 10.Dan bir üstat kadar.


Yetenek: Her dövüş stilinin bir uzmanlık alanı vardır. Kimi hıza, kimi gücü, kimi yumruklara, kimi ise herşeye eşit önem verir. Buna görede ilgili alanlardaki etkinliğiniz artar. Yani bir boksörseniz bu kısımı geliştirdikçe yumruklarınız daha hızlı, daha güçlü olduğu gibi sizide daha az yorar yada kısacası yumruklarınızı daha etkin kullanırsınız. Tekniğinizin kapsamı ne kadar dar ise kazandırdığı özellik/özelliklerde okadar fazla olur. Örneğin sadece yumruk üzerine yoğunlaşan boks yumruklarınızı ciddi oranda güçlendirirken, karete gibi bir çok şeyi geliştiren stiller daha az gelişir. Yani aynı seviyedeki bir kareteci ile boksör karşı karşıya geldiğinde boksörün yumrukları daha etkin olurken ama buna karşın karetecide bir çok alanda kendini geliştirmiş olur.


Yan Stil: Yan stiller ana stilinizin dışında ana stilinize bağlı disiplinlerdir. Bu yan stilleri bir kere alırsınız ve ana stiliniz kadar uzman sayılırsınız. Yan stillere, Zoro'nun 3 kılıç, tek kılıç ve çift kılıç alması örnek gösterilebilir. İlk yan stil 3, ikinci yan stil 6, üçüncü yan stil ise 9 puan ister ve bu şekilde devam eder. Yan stil'e bir kere puan verirsiniz.


Mod: Modlar stilinizle ilgili olmak kaydıyla size bazı doğaüstü güçler kazandıran dönüşümlerdir. Zoro'nun Asurası ve gorillası buna en güzel örneklerdir. İlk mod 5, ikinci mod 10, üçüncü mod ise 15 alt dal puanı ister ve bu şekilde devam eder.Özel Stil: Özel Stiller karakterinizin geliştirdiği ve tamamen ona has olan bazı teknik ve yöntemlerdir. Örneğin: İdeo'nun patlayıcı yumruğu, Kinemon'un alev kesişi, Brook'un buz kesişi bunlara örnek verilebilir. Bazı durumlarda karakterleriniz özel stilleri ile birlikte anılabilir(Firefox Kinemon). İlk özel stil 20, ikinci özel stil 30, 3. özel stil ise 40 puan ister ve bu şekilde devam eder.


Limit: Yetenek ve teknik en az bir birlerinin 5 eksiği kadar olmalıdır. Yani 10 Teknik, 5 Yetenek gibi. Ayrıca Tekniğiniz 10 puan olmadan yan still alamazsınız. Bundan sonra ise tekniğinizin her 10 puanı için 1 yan still alabilirsiniz.  Modlar için ise teknik ve yetenek alt dallarının her biri 10 olduğunda 1 tane mod alabilirsiniz ve bundan sonra her 10 için ekstra bir mod daha alınabilir. Özel stiller için ise Teknik ve Yetenek 15 ve 15'in her katı(15,30,45..) için 1 hak kazanılır.

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Dövüş Teknikleri Empty Geri: Dövüş Teknikleri

Mesaj tarafından Franky Bir Paz 17 Ocak 2016, 18:32

Yan Stil Almak İçin Alt dallar içerisinde yer alan '' Teknik '' alt dalınız 10 ve 10'un katları(20, 30, 40) olduğunda  YAN STİL alma hakkınız olur. Eğer almak isterseniz ilk YAN STİL için 3, ikinci YAN STİL için 6, üçüncü YAN STİL için 9 alt dal puanı ödersiniz.

Mod Almak İçin : '' Yetenek '' ve '' Teknik '' ALT DALLARINIZ  10 ve 10'un katları(20, 30, 40) olduğunda mod alma hakkınız doğar. İlk MODUNUZ 5, ikinci MODUNUZ 10, üçüncü MODUNUZ 15 alt dal puanı ister.

Özel Stil Almak İçin: '' Teknik '' ve '' Yetenek '' alt dallarınız 15 ve 15'in katı(15, 30,  45) olduğunda ÖZEL STİL açma hakkınız olur. İlk ÖZEL STİLL 20, ikinci ÖZEL STİLL 30, üçüncü ÖZEL STİL 40 alt dal puanı ister.


NOT: Eğer bir şey '' Yetenek '' ve '' Teknik '' 10 veya 15 olmalıdır diyorsa bu sadece biri olmalıdır demek değil. Her ikiside ayrı ayrı 10 veya 15 olmalıdır demektir.

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Dövüş Teknikleri Empty Geri: Dövüş Teknikleri

Mesaj tarafından Franky Bir Ptsi 14 Mart 2016, 01:40

Dövüş Tekniği ve Stat İlişkisi:
Dövüş teknikleriniz size iki stat için bonus kazandırır. Dövüş yeteneğinizin kapsamı ne kadar dar ise kazandırdığı bonusta o kadar fazla olur. Başlangıçta x1.1-x1.3 arasında bir bonus alırsınız. Yetenek alt dalına verdiğiniz her puan bu bonusu 0.05 arttırır.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bonusun sadece dövüş yeteneğinizle ilgili olmasıdır. Yani kılıç ustası olup gücüne x1.5 alan biri'nin ağırlık kaldırmasına x1.5 artmaz. Kılıcıyla verdiği hasar, itme kuvveti ...v.s x1.5 artar.

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz