Ana Kurgu

Aşağa gitmek

Ana Kurgu

Mesaj tarafından Captain 'God' Usopp Bir C.tesi 19 Ara. 2015, 11:45

50 yıl önce..

Korsan Kralı Gol D. Roger'ın idamında söylediği sözler, Dünyayı büyük bir paniğe sürüklemiş, korsanlar çağını başlatmıştı. Herkes One Piece'i aramak için denizlere açılırken, Dünya Hükümeti güçlerini arttırmak için, her adada çocukları eğitmek için dövüş merkezleri kurmuştu. Daha çocuk yasta onları eğitip, beyinlerini kendi ideolojileri ile doldurmak için, binlerce kişi görevlendirilmişti. Ama giremedikleri Grand Line ve Yeni Dünya'da ki bir çok ada için durum felaketti. Korsanlar Grand Line'da ki adaları kontrol ediyor, vergi topluyordu.

30 yıl önce..
Gücünü Kutsal Kralları ve Önemli krallıkları korumak için ayırmak zorunda kalan denizciler, Grand Line ve Yeni Dünyada ki kontrollerini yitirirken, bir adam Kutsal Ejder konumuna yükselmek şartı ile, Dünya Hükûmetine bir ordu verdi. Tapınak şövalyelerinin lideri Pyha Mies, emrinde ki 100.000 asker ile denizcilere katılıp Grand Line'ın kontrolünü almayı başardı.  

Grand Line'ın korsanlardan arınmasından sonra, Pyha Mies'i aralarında görmek istemediklerini söyleyen Kutsal Ejderler, suikast girişiminde bulundular. Kaçmayı başaran Pyha Mies kalan 50.000 adamı ile intikam yemini etti. Bazı tapınak şövalyeleri Denizcilere katılmayı seçmişken, bir çoğu da ölmüştü.

Günümüzde denizlerde 5 büyük güç vardı. Dünya Hükûmeti, Tapınak Şövalyeleri, Yonkoular, Shicibukler ve Devrimciler. Bunlara ek olarak Dünya Hükûmetine yardımcı olan Ödül Avcıları loncası Çelik El ve başlarında Hagane Kai bulunuyordu. Büyük bir savaşta Yonkou tayfasını alabilecekleri iddia edilir. Korsanların korkulu rüyası olduğu için Kai'ye bazı ayrıcalıklar  tanınmıştır. Ünlü bilim adamı Tora Ken ile sık sık görüştükleri bilinir ve şeytan meyvesi ticaretinin kontrolünü almaya çalıştığı bilinmektedir. Ama Yer altı patronu Gin-oi Gümüş El, şeytan meyvesi ticaretinin büyük kısmını elinde tutmaktadır. Konumu nedeni ile Hükûmet karşı çıkamamaktadır.
Captain 'God' Usopp
Captain 'God' Usopp
Admin

Mesaj Sayısı : 286
Kayıt tarihi : 18/12/15

Kullanıcı profilini gör http://oprpg.forumdizini.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz