One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denki Denki No Mi

Denki Denki No Mi Empty Denki Denki No Mi

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 05 Mart 2016, 02:12

Meyve Adı: Denki Denki No Mi
Meyve Türü: Paramecia
Meyve kullanıcısına elektrik enerjisini kullanma imkanı sağlar. Enerjiyi başkasını çarpmak için kanalize edip şok verebileceği gibi nesneler üzerinde kullanıp ısıtma, ateş yakma, ısıttığı nesnelere şekil verme gibi şeyler için kullanılabilir.

Meyvenin dezavantajları: Klasik meyve dezavantajları.

Meyvenin rpsi:
Spoiler:

Misafir
Misafir

Denki Denki No Mi Empty Geri: Denki Denki No Mi

Mesaj tarafından Franky C.tesi 05 Mart 2016, 17:32

* Meyven başta '' 10 x 1'' volt elektirik üretiyor. Saf Güce verdiğin her 3 puan için oradaki '' 1 '' rakamı  2 katına çıkar. 30 puanda 10k(10 x 2^10) volt, 60'ta 10m(10 x 2^20), 90'da 10 milyar(10 x 2^30)..v.s

* Elektriğin oluşturduğu hasarı bir çok şey etkiliyor. Akım, direnç v.s gibi. Senin meyvende hepsini volt altınad toplayacağız. Yani ne kadar çok volt, o kadar fazla hasar. Aksi halde çok karışık olur meyven.

* Meyvenle oluşturduğun elektirik akımlarını 1 metre uzağa atabilirsin. Saf Güce verdiğin her 5 puan için bu mesafe 2 katına çıkar.

* Kendi oluşturduğun elektriğe bağışıksın ama kontrol statın düşük olursa hasar alabilirsin. Onun dışındaki elektirik bazlı saldırılar seni normal etkiliyor ama ileride bağışıklık üzerine bir ek güç alabilirsin.

* Başlangıçta 1 dakika aralıksız elektirik akımı üretebilirsin. Daha sonra 61 dakika dinlenmen gerekir. Süre Statına verdiğin her puan için fazladan 1 dakika süre kazandığın gibi yenilenme sürende 1 dakika düşer.

* Oluştuğun volt'a göre şu tarz etkileri olacak:

100 Volt: Normal insanlara zarar verir.

500 Volt: Normal İnsanları anlık olarak öldürür.

1.000 Volt: Tahta,ağaç, kağıt ...v.s gibi noktalarda ateş yakabilrisin. Rakiplerini çarptın mı yakar.

10.000 Volt: Yapılara minik hasarlar verebilirsin.

100.000 Volt: Metalleri ısıtabilirsin.

1.000.000 Volt: Metalleri eritebilirsin.

10.000.000 Volt: Kaya gibi iletken olmayan şeylere yüksek hasarlar verebilirsin.

.
.
.

Fiyat: 5.000.000 beli

Franky

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 05 Mart 2016, 18:14

* İlk başta enfazla mum yakarsın. Saf Meyve Gücü 5 iken insanları yaralayabiliecek kadar güçlü olur, 10 iken ağır yanıklar bırakabilir, 15 iken yapilarada zarar vermeye başlarsın, 20'de flamethrower gibi olursun.
* Bazı özel durumlar dışında kontrol alt dal puanın , saf meyve gücünden düşük olursa kendi alevlerinden de hasar alırsın. Atese dayanıklılık simdilik yoktur. İleride ek güç olarak alınabilir.
* Normalde meyvelerde süre ile ilgili olan alt dal senij günlük alev oluşturma limitini belirliyor.
* Alev yutamazsın.

Fiyat: 3m

öncelikle ilginize teşekkür ediyorum. Meyveye epey zaman harcamışsınız anlatmak için ama 5m çok değil mi ? Yanlış anlamadıysam şöyle oluyor;

Saf meyve gücüm 5 iken 20 volt atıyorum insanları gıdıklar
Saf meyve gücüm 10 iken 80 volt atıyorum biraz canlarını yakabilir
Saf meyve gücüm 15 iken 320 volt atıyorum normal dayanıklılığı olanlara ağır hasar verebilir
Saf meyve gücüm 20 iken 640 volt atıyorum ancak normal dayanıklılıktaki insanları öldürebiliyorum. Diğer arkadaş flamethrower oluyor ama 3m ödüyor Shocked

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Franky C.tesi 05 Mart 2016, 18:29

Uzun vadede senin meyven daha güçlü. Ayrıca süre olayı var. Uzun süre o akımı devam ettirirsen daha fazla hasar verir.

Franky