One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomeina Tomeina no mi

Tomeina Tomeina no mi Empty Tomeina Tomeina no mi

Mesaj tarafından Misafir Cuma 08 Nis. 2016, 22:15

Meyvenin Adı:Tomeina Tomeina no mi
Meyvenin Türü:Paramecia
Meyvenin Özellikleri:ilk başlarda sadece hareketsiz cisimlerin içinden geçebilme özelliğine sahiptir. Seviye ilerledikçe hareketli cisimlerin içinden de geçebilir.
Meyvenin Dezavantajları:Canlıların içinden asla geçemez.
Meyve Rp'si: Beni bir görev için Finladiryu Krallığı'na gönderdiler. Görevim Tomeina Tomeina no mi'yi bulmaktı. Dediklerine göre bu meyve çok tehlikeliymiş. Bu meyve yüzünden hiçbir hırsızlık durdurulamazmış. Ben de bu meyveyi aramaya yola çıktım hemen. Aslında birçok adaya farklı öğrenciler göndermişlerdi. Sonuçta meyvenin nerde olduğu belirsizdi. Ben de adaya geldiğim anda hemen meyveyi aramaya başladım. Gerçi burası sadece çölden oluşuyordu. Nereden başlasaydım diye düşünmeye başlarken şehir merkezini gördüm ve oradan başlamaya karar verdim.
Şehir merkezine vardığımda "Aslında buraya şehir değil köy demem gerekiyormuş." dedim içimden. Çünkü birkaç konaklama yeri ve bir bakkal dışında bir şey yoktu.
Köyün meydanında bir kavga vardı etrafında da 15-20 kişi toplanmıştı. Acaba neyin kavgası diye düşünürken bir anda kendimi izleyici grubunun yanında buldum. Kavgayı izlemek nedense bana çok zevk vermişti.
Yanımdaki amcaya "Amca bunlar niçin kavga ediyorlar?" diye sordum. Amca bana karşılık olarak
"Şuradaki kaslı adamı görüyor musun? O adamın elinde çok para edecek bir meyve varmış. Bu adamı devirebilen kişi de bu meyvenin yeni sahibi olacakmış. Neydi meyvenin adı... Hatırladım hatırladım Tomeina Tomeina no mi "dedi. Şaşkınlıktan neredeyse bayılacaktım. Bu kadar büyük bir tesadüf olamaz herhalde dedim içimden. Yani tek yapmam gereken önünde duran adamı yenmekti. Bunu başarabilirdim herhalde.
Ortadaki dövüş bittiğinde yine o kaslı adam kazanmıştı dövüşü. Ondan sonra direk ortaya atladım "Ben dövüşmek istiyorum." diyerek. Ve hemen dövüşe başladık. Ben her zamanki gibi paladin baltalarımı çıkardım. Adamın elinde ise bir hançer vardı. Birbirimizin hamlelerinin hemen hepsine karşılık veriyorduk. İlk darbeyi yiyen ben olmuştum. Hemde mideme yemiştim. O anda atabildiğim en büyük çığlığı atıp adamın üstüne iki baltam havada bir şekilde atladım. Ve adamın bir kolunu yaralamayı başardım. Adamın yıllardır yediği ilk darbe olacak ki adam bir anda yerde kıvranmaya başladı. Ne olduğunu anlamadan savaş bitmişti. Saçma sapan şeyler oluyordu.
En sonunda bu adamın adamları bana meyveyi verdiler. Ben meyveyi götürürken "Eee... Yemeyecek misin? Meyveyi sadece hak eden yiyebilir bu yüzden onu burda hemen yemeni istiyoruz." dediler ve 10 kişi etrafımı sardı. Birden pompalı tüfeklerini çıkartıp bana doğrulttular. "Ya meyveyi ye yada öl"
dedi içlerinden biri. Meyveyi yemekten başka bir seçeneğim yoktu. Yemezsem ölecektim neticede. Meyveyi yedikten sonra artık evime gidebilirdim. Yolculuk 10 gün sürdü. Bu arada da meyve etkisini göstermeye başlamıştı...

Misafir
Misafir

Tomeina Tomeina no mi Empty Geri: Tomeina Tomeina no mi

Mesaj tarafından Franky C.tesi 09 Nis. 2016, 20:30

Onaylanmıştır.

* Canlı varlıkların içinden hiç bir zaman geçemezsin, meyven gelişse bile.

* Meyveni kullanmak için yüksek konsantrasyon gereklidir. İlk seviyelerde bir şeyin içinden geçmek için baya odaklanman gerek. Kontrol statın geliştikçe odaklanma ihtiyacın azalır. 30 olduğunda ise odaklanma ihtiyacı ortadan kalkar.

* Şuan sadece el veya ayaklarını bir şeyin içinden geçirebilirsin. Saf meyve gücün 10 olduğunda tüm kolunu veya bacağını, 20 olduğunda alt veya üst gövdeni ve 30 olduğunda ise tüm vücudunu geçirebilirsin.

* Bir cismin içinde en fazla 30 cm ilerliyebilirsin. Saf Meyve gücüne verilen her puan için fazladan bir 30 cm daha eklenir.

* İçinden geçmek istediğin şeyin yoğunluğuda önemlidir. Başlangıçta sadece kağıt gibi şeylerin içinden geçebilirsin. Kontrol statın 10 olduğunda tahta, 20 kaya, 30 altın-gümüş, 40 demir-çelik...v.s içinden geçebilirsin.

*Katıların içinden geçebilirsin. İçeriğinde fazla sıvı olan veya sıvı olan şeylerin içinden geçemezsin.

* Vücudunun tamamı yada bir kısımı bir şeyin içindeyken meyvenin kontrolünü kaybedersen o vücut parçanı kaybedersin. Örneğin: Sandığın içine elini soktuğun sırada arkandan biri kafana vurup seni bayıltırsa, sandığa soktuğun elin kopar.

* Ateş, Elektirik, lazer...v.s gibi enerji bazlı şeylerin içinden geçemezsin.

* Bir şeyin içinde durmadan en fazla 10 saniye kalabilirsin. Süre statına vereceğin her puan bu süreyi 10 saniye arttırır.

Fiyat: 5.000.000 beli

Franky

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 09 Nis. 2016, 21:49

bu meyve çok pahalı olmuş ve baya güçsüzleşmiş anlaşılan başka bir meyve yapabilir miyim ? bir dehikayesini aynı alsam sorun olur mu?

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Franky C.tesi 09 Nis. 2016, 22:35

Tamam.

Franky