One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Recurso [Vince Grey]

2 posters

8 sayfadaki 8 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Recurso  [Vince Grey] - Sayfa 8 Empty Geri: Recurso [Vince Grey]

Mesaj tarafından East Blue Anlatıcı Cuma 29 Nis. 2016, 21:59

‘’Tamam o zaman. Sırasıyla anlatmaya başlıyorum o halde.’’ Diyor Isaac. ‘’Siz bayıldıktan sonra Akane-chan’ı  sakinleştirmek ile uğraştım. Kız az daha aşağıya atlayacaktı.  Akane-chan  sakinleştikten sonra, denizciler yardıma gelene kadar kanamanızı yavaşlatmaya çalıştım. Denizciler sizi götürdükten sonra da Gukyo-sama ile iletişime geçtim. Gukyo-sama elmas ocağındaki işini halletmişti. Akane’yi alıp merkeze getirmemi istedi.’’

Isaac bunları söyledikten sonra, az önce bıraktığı erotik dergiyi alıyor ve sayfalarını karıştırmaya başlıyor. Ardından cebinden bir kalem çıkarıyor ve  kalemi sayfalardan birinin arasına koyuyor.  Sonra konuşmasına devam ediyor: ‘’Ne diyordum? Ha hatırladım. Karargaha döndüğümüzde etraf oldukça kalabalıktı. Korsanlarla savaşmaya giden grubumuz geri dönmüştü; fakat herkes oldukça moralsiz gözüküyordu. Başta neredeyse herkes sağ döndüğüne göre kazanmamız gerektiğini düşünüyordum. Sonuçta sen hayatta olduğuna göre karşındaki rakibin ölmüş olmalı değil mi? Yine de pek öyle olmamış. İki korsan grubu birden saldırınca oldukça zor anlar yaşamışız. Cephanelerimizin iyice azaldığı  sırada ise Kan korsanları bir anda denizcilere saldırmayı bırakıp Kanca korsanlarına saldırmaya başlamışlar. İki ateş arasında kalan Kanca korsanlarının gemisi kısa sürede batmış.  Kan korsanları ise bu olayın ardından geri çekilmişler. O an peşlerinden gidecek durumumuz olmadığından da geri çekilip adaya dönmüşüz. Kısaca korsanlar birbiri ile didişmeyi bırakıp saldırılarına devam etselerdi, şu an burada oturmuyor olabilirdik.’’

Isaac bir süre anlattığı şeyleri hazmetmeni  bekliyor.  Bu süre zarfında erotik dergisini açıp birkaç cümle okumayı ihmal etmiyor tabi. Ardından da konuşmasına devam ediyor: ‘’. Karargaha döndükten sonra Akane-chan’ı,  Gukyo-sama’nın yanına bıraktım.  Sonra onu bir daha görmedim.Ayrıca… Festivalin ikinci günü yapılması planlanan bütün etkinlikler iptal edildi haliyle; fakat dün festival normal seyri ile devam etti ve kapanışını yaptı.  Bir de… adamızın başkanı ve onun eşi öldüğünden Dünya Hükümeti  adamıza geçici bir başkan atadı.   Atanan geçici başkanın verdiği emir üzerine Gukyo-sama, Kaptan Hijitaka ve ben birer rütbe atladık. Ayrıca başkan size  ufak bir para ödülü verilmesini emretti. O an ödülü alacak durumda olmadığınızdan ödülü yerinize Gukyo-sama aldı. Taburcu olduğunuzda  yanına gidip ödülünüzü alırsınız. Silahlarınıza gelince… açıkçası hiçbir fikrim yok. Üzgünüm.’’

Isaac sana bilgi vermeyi tamamladıktan sonra ayağa kalkıyor ve tuvalete gideceğini söylüyor. Tuvalete giderken  dergiyi de götürdüğünü fark ediyorsun.

East Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Vince Grey C.tesi 30 Nis. 2016, 11:49

Isaac anlatmaya başlamıştı.Ben kendimden geçtikten sonra Akaneyi sakinleştirmeye çalıştığını söyledi.Akaneyi yanıma almaya karar vermiştim.Scout onu bana emanet etti ayrıca Akane'nin artık burda yapacak bir şeyi yoktur.Isaac anlatmaya devam ediyordu.Akaneyi sakinleştirdikten sonra denizciler gelene kadar benim yaralarımla uğraşmış.Denizciler geldiğinde Gukyoyla iletişime geçmiş Gukyo Kareni haklamış ve Akaneyi merkeze getirmesini istemiş.

Isaac cümlesini bitirdikten sonra erotik dergiyi açıp bir sayfa aramaya başlamıştı.Aradığı sayfayı buluncada kalemle orayı sabitlemişti ve beni korkutmaya başladı aynı zamanda.
Ardından konuşmaya devam etti. Karargaha döndüğünde etraf oldukça kalabalıkmış.Korsan ittifakıyla savaşmaya giden denizci grubu geri dönmüş.Herkes moralsiz olsada herkesin sağ dönmesiyle kazandıklarını sanmış ama iki korsan grubu bir arada saldırınca zor durumlar yaşamışlar.Cephaneleri bitmek üzereyken Kan korsanları denzicilerle savaşmayı bırakıp Kanca korsanlarına saldırmaya başlamış.Tamda Gurchtan beklenecek bir hareket olduğu kesindi.İki ateş arasında kalan Kanca korsanlarının gemisi batmış.Kan korsanlarıda bu hareketden sonra geri çekilmiş.Denizcilerin gücü olmadığından Kan korsanlarını takip edememişler.Gurch ya çok zekiydi ve hedefi Vahşi Lackie olduğundan ittifak oldu ve ona ihanet etti. Yada o an kararını değiştirdi ve saçmaladı.Ayrıca Kosanlar bir olsaymış Recurso'nun işi bitermiş.

Isaac anlatıklarını bittirdikten sonra erotik dergisinden birkaç cümle okuyup lafına devam ediyordu.
Karargaha döndükten sonra Akaneyi Gukyonun yanına bırakmış en son orda görmüş.Ayrıca dediğine göre festivalin ikinci günündeki etkinlikler iptal edilmiş.Adanın başına gelenleri düşününce pek garibime gitmemişti.Bugün adadaki festivaller devam etmiş ve kapanış yapılmış.Ayrıca Dünya Hükümeti adanın başkanı ve eşi öldüğünden adaya başka bir başkan atamış.Başkanı ve eşini düşününce kızları ne haldeydi acaba adadan gitmeden önce o kızıda bulmalıydım.Atanan başkanın emriyle Gukyo,Isaac ve Kaptan Hijitaka birer rütbe atlamışlar.Şimdi biraz düşünelim bildiğime göre Kapatanlar adadaki denizci grubunun en üst rütbesiydi sanırım.Artık kaptan da değildi daha üst bişeydi neyse Gukyo için sevindirici bir haber olmalı Isaac için bilemiyorum.Şu yeni atanan başkan bana ufak bir ödül verilmesini istemiş merak etmedim değil doğrusu.Parayı almadan önce Akaneye sormak en iyisi abisinin ölüsünün parasıydı sonuçta.Ben o sıra orda olmadığımdan Gukyo ödülü almış.Silahlarımında nerde olduğunu bilmediğini söyledi.Bu kötü oldu o silahları seviyordum.Her neyse bulamazsam başka silahlar alırım.

İsaac bana bilgi verdikten sonra  tuvalete gideceğini söyledi elinde erotik kitabıda tutuyordu.Bende gözlüğümü gömleğimin yakasına takıp yataktan kalkmama yardım etmesini söyleyecektim.Ayrıca o tuvalete girdiği takdirde onu silahsızda öldürebileceğimi söyleyecektim.Ardından beni Akane ve Gukyonun yanına götürmesini isteyecektim.En son olarak kulağına eğilip"Şu derginin iyi sayfalarından bir tanede bana ver ve bundan kimseye söz etme."diyecektim.Bir erkeğin herşeye ihtiyacı olabilir sonuçta.
Vince Grey
Vince Grey

Mesaj tarafından East Blue Anlatıcı C.tesi 30 Nis. 2016, 13:59

Isaac’a seni Gukyo’ya götürmesini söylediğinde Isaac  sana cama bakmanı söylüyor.  Cama baktığında havanın karardığını görüyorsun. Saat oldukça geç olmalı. Tekrardan Isaac’a döndüğünde Isaac’ın artık odada olmadığını görüyorsun.   Peşinden gideceğini söylediğinden doğrulmaya çalışıyorsun; fakat yaralandığın bölgede yoğun bir acı duyduğundan doğrulamıyorsun. Sol kasığının üst tarafına baktığında yaralandığın bölgeye pek çok dikiş atıldığını görüyorsun. Bu yüzden de şimdilik ayağa kalkmaktan vazgeçiyorsun. Bir süre sonra göz kapakların ağırlaşıyor ve tekrardan uykuya dalıyorsun.

Uyandığında sabah olduğunu fark ediyorsun. Yanındaki tek kişilik koltuk iyice dibine bitiştirilmiş. Koltuğun üstünde bir gazete sayfası , gazetenin üzerinde bir not var. Notun üstünde ‘’Bugünün gazetesinden bir sayfa. Emanet ise  gazetenin altında Wink)))))’’ yazıyor.  Gazete sayfasını kaldırdığında  emanetin erotik dergiden bir sayfa olduğunu görüyorsun. Sayfanın ön yüzünde Julia Jailbrack adındaki bir kadının  tam boy resmi var. Sayfanın arkasında ise moda dünyası ile ilgili sıradan bir yazı var.

Emaneti cebine koyduktan sonra gazete sayfasını okumaya karar veriyorsun. Gözüne senin için önemli olan  birkaç tane önemli haber ilişiyor.

’KAN KORSANLARI RAHAT DURMUYOR!
Recurso adasında her yıl düzenlenen, East blue’daki çoğu insanın katıldığı büyük festivale saldıran Kan korsanları geri püskürtüldü!  Kan korsanları ile iş birliği yapan kanca korsanları imha edilirken, Kan korsanları geri çekilerek kaçtı!’’

‘’Mavi Çiçek Korsanları Denizci Gemisine Saldırdı!
Dün akşam saatlerinde, hapishaneye götürülmesi gereken suçluları taşıyan denizci gemisine saldıran Mavi çiçek korsanları, gemideki herkesi bağladıktan sonra, suçlulardan birkaçını yanlarında götürdüler.’’

‘’Ünlü Korsan avcısı yine iş başında!’’
Ünlü Korsan avcısı Jack Jailbrack, Siyah karga korsanları kaptanı L.Mean Hellboy’u yakaladı. İki milyon değerindeki değersiz korsan, bu tecrübeli avcının elinden kaçamadı.!’’

Gazetenin arka sayfasında ise birkaç aranıyor posteri görüyorsun.

Poster 1:

Poster 2:

Poster 3:

Poster 4:

Poster 5:

Gazeteni okumayı bitirdiğin sırada bir hemşire geliyor ve dikişlerini sökmeye başlıyor.  Dikişlerin çıkarıldığı an biraz canın yanıyor; fakat dikişler gittikten sonra oldukça rahat hareket edebildiğini fark ediyorsun.  Hemşire dikişlerini söktükten  sonra taburcu olduğunu ve odadan çıkabileceğini söylüyor. Ardından tekrar geçmiş olsun diyor ve odandan çıkıyor.

out:
Spoiler:

East Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Vince Grey C.tesi 30 Nis. 2016, 17:12

Isaac'e beni Gukyo'nun yanına götürmesini söylediğimde camı işaret etmişti.Cama baktığımda havanın kararmış olduğunu görmüştüm.Akşam uyandığımı düşünmemiştim.Tekrar Isaac'e döndüğümde çoktan  odadan çıkmıştı.Peşinden gitmeyi denesemde dikişlerimin ağrısı yüzünden yerimden kalkamamıştım.Bir süre sonra yendien uykuya dalmıştım.

Uyandığımda pencereden gelen ışıktan sabah olduğunu anlamıştım.Etrafa baktığımda tek kişilik koltuk iyice yatağa bitiştirilmiş durumdaydı.Üstünde bir gazete sayfası gazete sayfasının üstündede bir not vardı.Nota bugünün gazetesinin bir sayfası olduğunu altındada benim emanetin olduğu yazıyordu.Gazete sayfasını kaldırdığımda erotik derginin bir sayfası duruyordu.Üstünde Julia Jailbrack adındaki kadının tam boy fotoğrafı vardı.Dergi sayfasının arkasını çevirdiğimde birkaç moda yazısı vardı.Isaacın notu yok ederek sayfayı cebe attım.

Emaneti cebe attıktan sonra gazetede biraz göz gezdirmek istedim ve okumaya başladım.Gözüme birkaç tane önemli haber çarpmıştı.
1.Haber Kan korsanları ve Recurso'da yaşanan olayları anlatıyordu.Isaac'in bana anlatıkları gibi bir haber bulunuyordu.

2.Haber adaya ilk geldiğimde baktığım Mavi Çiçek Marianna adındaki korsanın bir hapishane gemisine saldırmış olmasıydı.Bazı mahkumları yanına alırken bazılarınıda bağlayıp orda bırakmış.Garip öldürmemiş.

3.Haber ünlü korsan avcısı Jack Jailbrack'in Karga korsanlarının kaptanını yakaladığını yazıyordu.Jailbrack bir yerden tanıdık geliyordu bu soyad.Aklıma erotik dergideki Julia Jailbrack gelmişti.Kesin bir akrabası olmalıydı.Ayrıca şu ödül avcılarının korsanları nasıl yakaladığını yazan haberler okudukça kıskanıyordum.

Habeleri okuduktan sonra gazete sayfasının arkasını çevirdim.Arkasında bazı posterler vardı.1.posterde şu Marianna adlı korsanın fotoğrafı vardı.Ödülü 10.000.000çıkmıştı.Benim için güzel bir av olabilirdi.Ardından 2.postere baktım.2.posterdede yine şu Mavi çiçek korsanlarının tayfasından Sebastian adlı bir korsanın fotoğrafı vardı.Ödülü 2.000.000 kaptanın yanında ödülü ana yemekten sonraki tatlı gibi dursada iyi bir ödüldü.3.postere baktığımda midem bulandı Gurch 22.000.000.şerefsiz herifi yakalamak için içimdeki ateş daha körüklenmişti.Diğer iki posterse Kan korsanların üyelerinindi.Biri James Hordwood adlı korsanındı.Babamı öldüren adam bu herif olabilirdi.4.000.000 ödülü vardı.4.ödül ise 999 belli ile Piny Malor adındaki kadın bir korsana aitti oda diğer kan korsanları üyeleri şerefsizin tekidir kesin.

Ben posterlere bakmayı bititrdiğim sırada hemşire içeri girdi.Hemşire dikişlerimi söküp artık taburcu olduğumu hastaneden gidebileceğimi söylemişti.Bende dikişlerim çıkınca biraz daha rahtalamıştım.Ayağa kalkıp karargaha gidecek Gukyo ve Akaneyi arıyacaktım.Eğer onları bulursam Akaneyi teseli edip benimle denizlere açılması teklif edicektim.
Vince Grey
Vince Grey

Mesaj tarafından East Blue Anlatıcı Paz 01 Mayıs 2016, 02:06

Odandan çıktığında tanıdık bir koridor ile karşılaşıyorsun. Bir süre etrafını inceledikten sonra, Karen seni bayılttığı zaman da bu kata getirildiğini hatırlıyorsun. Bulunduğun yer, hem karargah hem de hastane olarak kullanılan binanın yedinci katı. Hafızanı biraz daha zorladığında Gukyo’nun odasının ikinci kattaki koridorun sonunda olduğunu hatırlıyorsun ve oraya yöneliyorsun. Aşağıya indiğin süre zarfı içerisinde, önceden yaralılarla dolu olan odaların çoğunun boşaldığını görüyorsun. Önceden boş olan denizcilere ait katlar ise artık dolu. Düzen sağlanmış gibi.

İkinci kata inip Gukyo’nun odasına varıyorsun. Odanın girişine ufak bir tabela asılmış. Tabelada '‘Kıdemli Uzman Gukyo’' yazıyor. Kapıyı çaldıktan sonra içeri giriyorsun. Odada pek bir değişiklik yok. Eski bir çalışma masası, birkaç sandalye ve kitaplık eski yerlerinde duruyor. Çalışma masasının yanında kendi bavulunu görüyorsun. Kitaplığın yanında ise büyük sayılabilecek, ters çevrilmiş kartondan bir kutu var. Gukyo seni görünce masanın yanındaki sandalyeye oturup keyfine bakmanı söylüyor. Ardından da masasındaki evrakları okumaya devam ediyor. Sen oturduktan sonra da masasının altındaki çekmecelerden birini çekiyor ve çekmecenin içinden bir çanta çıkarıyor. Çantayı sana sana doğru uzatıp konuşmaya başlıyor:

‘’ Çantanın içinde bir milyon iki yüz elli beli var. Atanan başkan Scout'u etkisiz hale getirmenden dolayı sana bu ödülü layık gördü. Aslında çantada biraz daha fazla para vardı; fakat hastane masrafların toplam paradan düşüldü. Güle güle harca ‘’

Gukyo,sen çantayı aldıktan sonra konuşmaya devam ediyor: ‘’Bu arada bundan sonra ne yapacaksın? Korsan avcısı olduğuna göre yakında buradan ayrılacaksındır. Nereye gitmeyi ya da ne yapmayı planlıyorsun? En önemlisi ise planların arasında Akane de var mı? Akane hakkında ne düşünüyorsun? Akane iki gündür benim yanımda kalıyor. Moralinin pek iyi olduğunu söyleyemem. ‘’ diyor.

East Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Vince Grey Paz 01 Mayıs 2016, 13:09

Odadan çıktığımda hatırladığım bir yerle karşılaşmıştım.Etrafı inceleyip hafızamı biraz zorladıktan sonra burasının Karen'nin beni bayıltığında getirildiğim koridor olduğunu anladım.Hafızamı biraz daha zorladığımda Gukyo'nun odasının ikinci katta olduğunu hatırladım ve oraya doğru yürümeye başladım.Aşağı katlara doğru indiğimde eskiden yaralılarla dolu olan odaların artık boş olduğunu denizcilere ait olan katlarınsa artık daha dolu ve düzenli olduğunu görmüştüm.Her şey düzene oturmuş gibiydi.

İkinci kata inip Gukyonun odasına varmıştım.Odanın girişine bir tabela asılmıştı "Kıdemli Uzman Gukyo"bu rütbeyide aklıma yazdıktan sonra odadan içeri girdim.Odaya girdiğimde eskisinden hiçbir fark yoktu.Eski çalışma masasının yanında bavulum duruyordu.Kitaplığın yanında ters çevrilmiş kartondan bir kutu vardı.Gukyo beni görünce kitaplığın yanındaki sandalyeye oturup keyfime bakmamı söylemişti.Ardından masasındaki bazı evraklara göz gezdirdi.Ben sandalyeye oturduktan sonra masasının altındaki çekmecelerden birini çekip içinden bir kutu çıkarmıştı.

Kutunun içinde başkanın Scoutu haklamamdan dolayı uygun gördüğü paranın olduğunu söyledi.Şimdilik bu parayı alıp Akaneyi bulduğumda para hakındaki soruyu sorucaktım.Ayrıca içinde daha fazla para olduğunu ama hastane masraflarının  içinden düşüldüğünü söyledi.

Gukyo konuşmaya devam ediyordu.Bundan sonra ne yapacağımı,nereye gitmeyi planladığımı ve planlarımın arasında Akanenin oldup olmadığı gibi bir çok soru sormuştu.Bende derin bir nefes alıp"Nereye gidiceğimi veya ne yapıcağımı bilmiyorum ama Akaneyi yanıma almak istiyorum.Abisi onu bana emanet etti.Benimle gelmek istemezse anlarım ama ben onu eğitebileceğime ve bir abisi gibi ona sahip çıkabileceğimi düşünüyorum."diyecek.Gukyodan cevap bekliyecektim.
Vince Grey
Vince Grey

Mesaj tarafından East Blue Anlatıcı Paz 01 Mayıs 2016, 22:16

Cevabını duyan Gukyo, gülümseyerek  kitaplığın yanındaki büyük karton kutuya bakıyor ve: ''Duydun mu? Seni yanına almak istiyormuş.'' diyor.  Başını karton kutuya çevirdiğinde, kutunun hareket ettiğini görüyorsun. Önce sağa, sonra sola hareket eden kutu bir anda kapıya doğru fırlıyor ve ağız kısmı yukarıda kalacak şekilde duruyor. Bu sırada bir ses duyuyorsun. ''Şükürler olsun! Bizim meselemiz yüzünden iki kez hastanelik oldu.Beni görmek bile istemeyeceğini düşünüyordum.'' Ardından Akane'nin kutudan dışarı çıktığını görüyorsun.  Başında sarı bir şapka, üzerinde bembeyaz bir elbise var. Uzun kızıl saçlarını saçının arka tarafından bağlamış.

Spoiler:

Akane kutunun içinden çıktıktan sonra oturduğun sandalyenin yakınına geliyor ve gözlerini sana diktikten sonra konuşmaya başlıyor: ''Gözyaşları derdi ve kederi götürmede bire birdir; fakat bazı şeyler o kadar acı verir ki ağlamak bile fayda etmez.Bazı acı hatıralar vardır ki asla unutulup gitmemelidir. Abimi kaybetmem de bu acı hatıralarımdan biri. Bu yüzden bu konuda asla ağlamayacağım ve abimi hep hatırlayacağım.   Akane bunları dedikten sonra  sana doğru eğiliyor ve: '' Ailemden yaşayan kimse kalmadı. Geleceğe dair bir amacım da yok. Hayatıma nasıl devam etmem gerektiğini de bilmiyorum; fakat sizinle gelirsem bu sorularımın cevabını bulabileceğimi düşünüyorum. Beni yanınızda  kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Gözlüklü abi-sensei!

Konun bitmiştir.
*4 Ana Stat Puanı
*2 Dövüş tekniği/Meyve Puanı
*2 meslek puanı aldın.
*1.000.250 Beli kazandın.Toplan paran 1.144.000 Beli oldu.
Bunları karnene işlersin.Yeni konun yakında açılır.Teşekkür ederim.

East Blue Anlatıcı

8 sayfadaki 8 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

- Similar topics