One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Takip edilesi kurgular ve konular

3 posters

Takip edilesi kurgular ve konular Empty Takip edilesi kurgular ve konular

Mesaj tarafından Kawaii-sama Cuma 26 Şub. 2016, 00:05

Güzel bir müzik eşliğinde başlayalım. Sitedeki konulara genel olarak bir göz gezdirdim, ilgi çekici gelenleri yani en azından benim okuyup tamamını ilgi çekici bulduklarımı şöyle bir listeleyeyim.

İlk olarak Kiyora ve Wiksax(?)'ın yeni konusu olarak East Blue'da Parlak Zamanlar adı altındaki konularını bir bıçaklayalım;
Konuya bakıldığında gayet eğlenceli görünüyor ve op evrenine gayet uygun bir npc kadrosuna sahip gibi görünüyor. Oyuncuların da gm ile uyumlu bir şekilde yazdıkları ve detayları deşerek yaptıkları rpleri okumakta aynı zamanda oldukça eğlenceli. Devamı ne gösterecek bilmiyoruz ancak önceki sıfırlanmış konularındaki gibi dostane ve bazen de yer yer ilerisini gösterecek karakterlerimiz Hırsız Yaviz ile nasıl başa çıkacaklar görelim izninizle. Eğlenceli şeyler bekliyorum konudan, absürt şeyler okumak isteyenlere duyrulur.

İkinci olarak aynı şekilde eğlenceli bir kadrosu olduğunu düşündüğüm

Futatsu No Kingu[Zac-Meirin-Ayberk]

Zac'in kendine has görev adamı tavırları ve ona eşlik eden yeni rütbe atlamış Meirin'in yanına gelen Ayberk bize evrenin istisnasız en orjinal karakterini sunmuş.
Kadınlara ve erkeklere açık ara farklı davranan Ayberk'in konuşma tarzı ve onun tam olarak zıttı olan Zac arasında geçecekler epey eğlenceli olarak gibi.
Bu sırada bazı yerlerde Meirin'in Rashibal adında bir yerden bahsettiğini de görüyoruz, kurgu hakkında detaylı bilgi isteyenler de kendisinin sanat kısmındaki serbest yazısını kaynakça olarak kullanabilir.
Konu hakkında aynı zamanda güzel olan başka bir şeyse uzun ve detaylı kişilik-hareket tasfirleri olmuş. Karakterler her ne kadar eğlenceli bir kurgu sunsa da kendine has imzalarını yazıların her yerinde hissedebiliyorsunuz.

Üzücü olan bir nokta var Doğu deniziyle ilgili, bu da hiç sivil ve korsanın bulunmuyor oluşu. Beklentim yeni oyuncuların gelip ya da konusu henüz açılmamış varsa korsan ve sivillerin gelip denizi renklendirmeleridir.
Kawaii-sama
Kawaii-sama
Admin

Takip edilesi kurgular ve konular Empty Geri: Takip edilesi kurgular ve konular

Mesaj tarafından Misafir Cuma 26 Şub. 2016, 01:33

Buraya sevdiğimiz konuları yazıyormuşuz sanırım. Birkaç tane konu da ben yazıp kadim dostum Sylvanas'ı konuda yalnız başına bırakmayayım dedim.

Saniyeler(Slyvanas Windfinger)
''Bu dünya yeni fikirler ve ayrılıklar bittiğinde öldü.''
Gelecekteki dünyayı anlatan bu fantastik kurguda teknoloji aşırı gelişmiş ve dünya üzerinde tedavi edilemeyecek neredeyse hiçbir hastalık kalmamıştı; fakat bu durum dünyayı daha da yaşanılmaz bir yer haline getirmişti. Alt dünya denilen yer altındaki mülteci şehrinde yaşayan Slyvanas  ile  iki yakın arkadaşı John ve Hakan'ı nasıl maceralar bekliyordu?

E.N.D Zac En Değersizi Zac(Zachariah)

Karakterimiz Zac Uzman başçavuş rütbesinden Miço rütbesine düşmüş ve karargahtaki herkes tarafından dalga konusu olmuştur. Hayatından bıkkın bir şekilde yürürken sokakta 2 sarhoş ile karşılaşan Zac'ın kaderi değişecek midir?

Güzel bir kurgu, akıcı bir üslup. Zachariah karakterinin derinlemesine işlendiği bu konuyu çok seveceksiniz.

Divine&Lunge(Divine)
En sağlam polisiye romanların bile diz çöküp tövbe edeceği bir şahaser.Sırf Lunge için defalarca okunması gereken bir eser. Mente ve kafasındaki sesin diyalogları da kurguya renk katıyor.

Hiddetin Şafağı(Bacon Grim)
Yolculuğu sırasında bir balina avcı gemisi ile karşılaşan Bacon, Gemideki kankası Tarko ile Numien adasında ilginç maceralara atılır.
Okurken bir macera filmi izliyormuş hissine kapılacağınız güzel bir kurgu.

La Berceuse De La Mer(Slyvanas Windfinger)
Sadece  konunun ilk mesajındaki rüya kısmıyla bile sizi kendisine bağlayacak güzel bir kurgu. Ayrıca kadim dostum Slyvanas'ın akıcı üslubu da konuyu değerli kılıyor

Öğle Güneşi(Akira-Karl)
Karakter çeşitliliği gayet fazla olan,Orjinal karakterler barındıran, maceranın sürekli devam ettiği eğlenceli ve bir o kadar da gizemli bir konu.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Captain 'God' Usopp Cuma 26 Şub. 2016, 14:30

East Blue
Forever Elizabeth
Keyifli ve eğlenceli muhabbetleri ile bitmesine en çok üzüldüğüm rp'lerden biri. Keşke devam etseydi, o kaptanı öldüren Gm'yi kovdum.

Valko Adası
Acemi denizci Meirin'in daha ilk günden tehlike, entrika ve suçun içine girmesini konu alan güzel bir kurguydu. Mistik olaylarla son buldu. Arkasından büyük işler çıkacak.

Kızıl Kafalar
Güzel olaylara gebe olan, devamını bekeldiğim rp'lerden biriydi. Elimizde olmayan sebeplerden yarıda kesmek durumunda kaldık. Vıcık ilişki sevmeyenlere ağır gelebilir.

E.N.D Zac
Kendisini zor duruma sokan, Zac'ın kaderiyle tesadüfen kesişen iki sarhoşu sorgulaması sonucu engellemeye çalıştığı banka soygununu konu alan konuda, bir adet Shicibukai'nin görünmesi de ayrı bir tat katmış. Konunun sonlarına doğru Devrimciler hakkında değerli bilgilerin paylaşılması da konuyu güzel kılan değerlerden biri.
Zac'ın yazım şekli ise ayrı bir tat katıyor.

Futatsu no Kingu
Devrimciler üzerinden devam eden kurguya Kutsal Ejderler ve 3 adet Koramiralin eklenmesiyle devam edecek rp'yi 4 gözle bekliyorum desem abartmış olmam. Zac'ın kendini sorguladığı, Meirin'in ise sevimli yetkili oluşuna Ayberk'in apaçi tavırları ayrı bir tat katmış.

Parlak Zamanlar
Kireçburnu sahilini Rp'mize uyarlayan Gm'yi ayrı taktir etmek istiyorum. Muhteşem canlandırma ise ayrı bir taktiri hak ediyor. Mistik güçlerin kiraçburnunda nasıl bir etkisi olacağını zaman içinde göreceğiz. Merakla beklediğim rp'lerden biri.
South Blue
Öğle Güneşi
Sitede açılan ilk rp olmasının yanında, geniş yelpazesi ve iki deneyimli oyuncunun betimlemeleriyle okunası bir rp. Henüz kurgunun detayları çok net olmasa da, yakın zamanda büyük olayların kopacağı-Umarım İyi olaylar- bir rp. Merakla devamını bekliyorum.
Gizemli Ay Işığı
Sadece zekası ile Dünyayı dize getirecek bir oyuncunun karşısına, gölgelerde saklanan Tapınakçıları çıkarınca ortaya inanılmaz bir entirka rpsi çıkmış. Her bir ihtimali düşünüp, her bir başarısızlıktan binlerce başarı çıkaran oyuncu Rp'yi okunası kılıyor.

West Blue
Bu zavallı deniz hep bırakanların denizi oldu. 3 tane rp yarıda kesildi. Ama çok kaliteli rp'ler dönüyor.
La Berceuse De La Mer
Bir sanatçının bir yazarla karşılaşması ile başlayan ve ilginç bir seyehate doğru ilerleyen taze rp'yi merakla bekliyorum. Ama şu ana kadar yazılan kısımlar bile ziyadesiyle doyurucu ve eğlenceli.
Khatwat Fenice
Mükemmel bir kurgunun ilk adımları bu rp'de atılıyor. Basit bir intikam rp'si gibi görünsede, derinde her bir detayı tasarlanmış rp'nin sadece tasarımı bile duyanları hayrete düşürürken, bu rp'nin tamamlanışını görmeyi iple çekiyorum.
North Blue
Bir şey mi kaybettiniz?
Umutlarımın çok yüksek olduğu bir rp olmasına karşın bir çok aksilikle karşılaştı. Başlangıçta yapılan hatalar şu an için giderilmiş gibi görünse de devamında daha dikkatli olmalarını diliyorum. Shingen'in çift kişiliği olaya ayrı bir tat katıyor.
Hiddetin Şafağı
Çok eğlenceli bir rp olmasının yanında Bacon'un kişiliğini mükemmel yansıttığı rpleriyle okunması gereken rplerden biri kesinlikle. Bacon'un içinde bulunduğu duruma göre isimlendirdiği saldırılar ise çok ayrı bir tat katıyor. Başarılarının devamını dilerim.
Genç Avcı
Genç Avcı John'un bela olduğu Kuzey Adalarından birinden ayrıldıktan sonra yaşadıklarını konu alan rp'de gerçek bir vahşi hayvan avcısı rol alıyor. Keyifle okuduğum rp'lerden biri.
Captain 'God' Usopp
Captain 'God' Usopp
Admin

https://oprpg.forumdizini.com

Mesaj tarafından Misafir Çarş. 02 Mart 2016, 20:23

Hiddetin Şafağı(Bacon Grim)

En çok beğendiğim rplerden birisi. Gerek Bacon'un saldırıları, gerekse kişiliği (barda yaşlı moruğun kucağına kadını atıp cüzdanını araklamaya çalışması gibi) çok iyi işlenmiş.
Valko Adası
Meirin'in maceraları, zaman zaman bana göre çok hatalı kararlar verse de takipçisiyim

Divine&Lunge(Divine)
Bu konununda gminin elini öpüyorum. Çok başarılı bir rp çıkarıyor kendisi. Keşke her gm böyle özenerek yazsa...

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Roo Ptsi 14 Mart 2016, 01:46

Kiyora&Wiksax : Kızıl Sevdalar.

Zac: Mangalcı başı.

Meirin: Kasiyer.

Ayberk: Amiral olacakmış.

Heidegger: Okurken zorlanalım istemiş.

---------------------------------------

Cygr: Noel babanın cinlerini andırıyor. Detaycı oyuncularımızdan.

Akira&Karl: Beyaz Sevdalar.

------------------------

Rogue: Tapınahçı.

Wade: Maskeli-yaro.

Slyvannas: Kawaii.

Divine&Lunge: Trençkot vs Kapüşon.

Tsunai Junmoto: Balık.

Baki: Baki.

Mitsuli: Mr. Chippers.

------------------------------------

Bacon: Mr. Bison gibi karakter.

Akubaru: 5 milyoncu.