One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta

Aşağa gitmek

Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta Empty Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Bir Salı 01 Mart 2016, 01:21

Üç gün dört gece süren uzun bir gemi yolculuğunu yeni tamamladın. Şuanda Meme Adası adı verilen bir yerdesin. Ada ismini her biri meme şeklinde olan çok sayıda yükseltiden alıyor. Şehirde bu yükseltiler arasına konumlanmış durumda. Limandan ada merkezine 20kmlik kıvrımlı bir yol var. Coğrafi açıdan ada içlerine ulaşım zor olduğundan ada tam anlamıyla bir suçlu cenneti. Ada'nın başında resmi bir idareci yok. Hatta bilindiği kadarıyla adayı sahipnenen bir devlet yada örgütte yok. Sende iş bulmak ve bir şeyler kazanmak amacıyla bu adaya geldin çünkü paran iyice suyunu çekmiş durumda.

Gemiden indikten sonra eşekler yardımıyla şehire ulaştın. Limanda olmadığı gibi şehrin girişinde de kimse gelip nereye gittiğini veya ne amaçla geldiğini sormadı. Şehir genel olarak pis ve dağınık. Etrafta herhangi bir mimari özen yada estetik göremiyorsun. Yapıların hepsi bir birinden bağımsız bir şekilde sağa sola saçılmış durumda. Ayrıca hepsinde farklı farklı türden malzemeler kullanıldığından büyük bir uyumsuzlukta söz konusu. Şehirdeki bu uyumsuzluk insanlarınada yansımış durumda. Çevreye bir göz attığında kimsenin tekin durmadığını fark ediyorsun. Sokakta gördüğün her 10 insandan 9'u bir çeşit silah taşıyor ve bunu göstermektende çekinmiyor. Ara sokaklarda fuhuş ve uyuşturucu pazarlıklarını görebiliyorsun. Kimsenin taktığıda yok gibi. Fark ettiğin bir diğeretay ise etraftaki kadın sayısının bir hayli düşük olması. Bir tahmin yapman gerekirse her 10 erkeğe, bir tane uzun saçlı erkek düşüyor.

Şehire girdiğin gibi insanlar sana bakmaya başlıyor. Sanki sırtında devasa parlak harflerle bana bakın yazıyor. Kimisi dik dik bakarken kimiside çaktırmadan bakmaya çalışıyor ama genel olarak hepsini fark ettiğini tahmin ediyorsun. Bir kaç kişinin ise diğerlerine kıyasla seni daha uzun bir süre süzdüğünü fark ediyorsun.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj Sayısı : 184
Kayıt tarihi : 17/01/16

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta Empty Geri: Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta

Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi 07 Mart 2016, 19:55

Lan nasıl kaybolduk biz? En son Marius kuzenleriyle falan takılıyordu. Ne oldu da şimdi garip topraklarda? Eh sanırım bunu Marius Titus söyleyene kadar bilemeyeceğiz. Gerçi bilmemize de gerek yok. Hikaye mi istiyordunuz canlarım? Harlayın ateşi ve bana bira verin. Marius'un geri dönme çabalarını anlatacağım.

Meme adası diye bir yere gelmişti. Evet şu bildiğimiz memintolar. Hani tombikto olanlar. Geldiği yer çıkıntılarından dolayı böyle bir isim almıştı sanırım. Yaklaşık 3 gece süren bir gemi yolculuğuyla buraya atılmıştı. Biraz para kazanması gerekiyordu. Sonuçta banka ondan para talep edecekti. Kuzenleri olmadan kaçamazdı da. Eh varsa kaderde düzülmek neye yarar üzülmek? Gemiden inmesiyle köhne bir limana adım atmıştı. Ah tekinsiz yerler. Tam da sevdiği gibi. Haydutların cenneti. Kılıç kullanmayı öğreten ibne paradiso derdi cennete. Kulağa daha güzel geliyordu gerçekten de. Şehre gitmek için zorlu yolu eşeklerle tepmişti Marius. Eşekleri severdi de, güçlü ve güzel hayvanlardı. İş buyurduğunuzda mızmızlansalar da yaparlardı. Şehire kadar yavaş yavaş ilerlemişti eşeğin sırtında. Cidden bu adayı abluka altına alıp ele geçirmek oldukça zorlu olurdu, herhalde bu yüzden bir yöneticisi yoktu. İlki neden Marius Alexsander Titus olmasın? Kulağa güzel geliyor değil mi? Fethedilemeyen Meme adasının Fatihi Marius. Çok havalı. Şimdi böyle saçma hayallere dalacak zamanı yoktu Marius'un. Onun tek düşündüğü bankaydı. O kadar krediyi çekersen öttürürler adamı.

Şehirde estetik ve mimariden eser yoktu. Sanki çalını parçalarla şehir kurmuşlardı ki bu gerçek bile olabilirdi. Pis,dağınık ve kontrolsüz olan bu şehirde herkes silah taşıyordu. Ara sokaklarda insanlar karanlık ticarete tutuşuyorlardı. Ah güzel bir yer Marius gibi biri için. Tek kötü yanı buralı değildi veya burayla bağlantısı yoktu. Yabancı olmak her zaman kötüdür. Belki eski köle yoldaşlarından birine rastlardı da şansı dönerdi. Ya da siktir et! Kimin ihtiyacı var ki? Marius işini tek halleder. Şehirde yeni olduğu için herkes ona bakıyordu sanırım. Marius yürüyüşünü dikleştirecek ve yoluna devam edecekti. Biraz etrafa bakınıp bar veya han gibi bir şey görmeyi umut ediyordu. Buna benzer bir şey görürse girecekti.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta Empty Geri: Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Bir Salı 15 Mart 2016, 00:04

Yürüyüşünü dikleştirmenle beraber daha önceden seni izliyen insanlar senin boş olmadığını anlayıp vazgeçiyor. Sadece bu hareketinde 4-5 soygun girişimini önlediğini fark ediyorsun. Elbette insanların senle uğraşmaktan vazgeçmesinde belinde sallanan kılç ve tüfeğinde büyük katkılarının olduğunun farkındasın.

Yolda biraz ilerleyip bar veyahut han arıyorsun. Adanın bir kaç yüz metre içine gittiğinde aradığına benzer 2-3 farklı yer buluyorsun. İçlerinden en yakını olan ve üstünde '' Sıçan Ejder Barı '' gibi ilginç bir adı olan bir bara giriyorsun. Mekan'ın alt kısımı bir bar, üst katları ise hana benziyor, genel evde olabilir tabi.

Barın kapısı klasik western tipi meyhane kapısına benziyor. Kapıyı itip içeri girdiğinde barda bulunan 10-15 masada oturmakta olan 35-40 kişi dönüş sana bakıyor. Çoğu biraz süzdükten sonra kendi işine dönüyor. Bir kısmı ise seni baya baya inceliyor. Bakışlarından fırsat kolladıklarını anlabiliyorsun. İçeride ayrıca 7-8 tanede kadın olduğunu görüyorsun. Hepsi masalardaki erkeklerle pazarlık yapıyor gibi gözüküyor. Kapının 5-7m ilerisinde ise barmen masası başlıyor. Onun ortasında ise barmen duruyor. Barmen, elindeki bardakların içine önce tükürüyor sonrada diğer elindeki bezle siliyor.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj Sayısı : 184
Kayıt tarihi : 17/01/16

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta Empty Geri: Dikkat Hırsız Var! [Marius Alexsander Titus] - Orta

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Bir Cuma 25 Mart 2016, 00:51

Karakter pasiflikten dolayı Npc yapılmıştır.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj Sayısı : 184
Kayıt tarihi : 17/01/16

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz