One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Nancy ve Vari] İlk Macera

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

[Nancy ve Vari] İlk Macera Empty [Nancy ve Vari] İlk Macera

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Perş. 14 Nis. 2016, 23:39

Bir kaç günlük bir yolculuktan sonra Meme Adası adındaki bir adaya vardınız. Ada bir suçlu cenneti olmasıyla ünlü. Katiller, korsanlar, hırsızlar ve daha nicesi bu adayı yerleşke edinmiş durumda. Ada ismini her biri meme şeklinde olan çok sayıda yükseltiden alıyor. Şehirde bu yükseltiler arasına konumlanmış durumda. Limandan ada merkezine 20kmlik kıvrımlı bir yol var. Coğrafi açıdan ada içlerine ulaşım zor olması dolayısıyla, ada bir suç cenneti haline gelmiş. Ada'nın başında resmi bir idareci yok. Hatta bilindiği kadarıyla adayı sahiplenen bir devlet yada örgütte yok.

Gemiden indikten sonra eşekler yardımıyla şehire ulaştınız. Ne limanda nede şehrin girişinde hiç bir görevli sizi durdurup neden veya nereden geldiğinizi sormadı. Hatta hiç görevlide görmediniz. Şehire vardığınızda sizi pis ve dağınık bir ortam bekliyor. Yolun ortasında bok ve kusmuk, her sokak başında bir ceset gibi alışılmışın dışında bir sürü şey var. Binaların hemen hepsi bakımsızlıktan dökülüyor. Ayrıca şehrin planlamasında bir özende yok. Bir nevi isteyen istediği yere istediği şekilde bir binayı dikmiş gibi duruyor.

Ada halkı ise adanın kendisine uyumlu olacak şekilde pek tekin değil. Herkes bir şekilde bir silah taşıyor ve bu silahları göstermektende çekinmiyor. Çoğu kişi birden fazla silah taşıyor. Genelde tabanca-kılıç ikilisi yaygın durumda. Vari fark etmese bile Nancy bazı kişilerin onları izlediğini fark edebiliyor.

Kod:
Pasiflik süresi belirtin.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

[Nancy ve Vari] İlk Macera Empty Geri: [Nancy ve Vari] İlk Macera

Mesaj tarafından Misafir Cuma 15 Nis. 2016, 16:51

2 hafta önce

Her zamanki gibi bu adadan da ayrılmalıydım. Ama bu sefer tayfamda 2 kişi daha vardı. O yüzden artık bir kayık değil bir gemi çalmalıydım. Karşımıza çıkan bütün gemilerde en az 2 kişi bırakmışlardı. Biz de boş gemi aramaya karar verdik.
1 saat boyunca gemi aradıktan sonra sonunda içinde biri bulunmayan bir gemi bulmuştuk. Gemiye atladıktan sonra Schiko sayesinde gemiyi kaçırdık ve sorunsuz bir şekilde ilerledik.
Her günümüz aynı geçiyordu. Sabah uyanıyorduk Schiko yemek yapıyor ben ise sadece oturuyordum. birkaç gün sonra geminin yelkeninin değiştirilmesi gerektiğini farkettim. Sonuçta bu gemiyi çaldıysak geminin yelkeninde ve bayrağında bizim tayfamızın simgesi olmalıydı. Hemen boya aramaya başladım. 5 dakika geçmeden boya buldum. Sanırsam bu geminin eski sahipleri de bizim gibi çaylaktı. Hemen yelken ile bayrağı yeniden boyadım sonra geri yerlerine astık. Artık bu gemi tamamen bize aitti. toplamda 2 hafta geçtikten sonra nihayet Meme adasına varmıştık. Bu ada ismini dağlarının meme şeklini aldığından dolayı böyle isimlendirildiğini biliyordum. Gülmemek mümkün değildi bu durum karşısında. Hemen Schiko'nun yanına gittim ve bu adanın ne kadar tehlikeli olduğundan bahsettim. Burada suç oranının diğer adalara göre fazla olduğunu duymuştum. Adada bir yönetici dahi yokmuş.
Adaya vardıktan sonra Schiko "Adada bitki arayamaya çıkacağım. Belki yemeklik bir şeyler bulurum." dedi. Bende "Gel birlikte gidelim hem şehir merkezine de çıkmış oluruz." dedim.
Gemiden indiğimizde 2 eşek deniz suyundan içiyordu. Onlara binip şehre gidebileceğimizi düşündüm ve öyle de yaptık.
Şehir 2 dağın arasında kalıyordu. Şehre giden yollar ise kıvrımlıydı. "Aşağı yukarı 20 kilometredir" diye düşündüm.
Şehre girdiğimizde kimse bize neden veya niye geldiğimizi sormadı. Şehirde güvenlik yoktu. Şehir çok pis ve çok dağınıktı.Meydanın ortasında "bok" bile vardı. Neredeyse her sokakta bir köpek cesedi, 5-6 sokakta ise insan cesetleri boğazlarından binalara asılmış bir vaziyette duruyorlardı
Gördüğümüz bütün binalar çarpık bir vaziyetteydi gelen geçen istediği yere dikmişti binasını anlaşılan. Binalar düzensiz olduğu gibi çok da bakımsızdı. Dokundun mu  yıkılacak gibiydi.
Adada turlarlarken bir sürü insan gördük. Tıpkı ada gibi kendileri de pasaklı ve bir o kadar korkunçlardı.  Çoğu kişinin elinde hem bıçak hem silah vardı. diğerlerinde ise sadece bir tanesi bulunuyordu. Bunlara bulaşmamak en iyisiydi.
Turlamaya devam ederken birinin (ya da birilerinin) bizi takip ettiğini farkettim. Gizli bir şekilde bunu Schiko'ya söyledim.
Bir ümit yiyecek stoklayabileceğimiz bir yer bulmak için binaların arasında dolaşmaya devam edecektik. Tabiki de saldırılara karşı daha da tetikte olacaktık.
RP OUT:

En son Nancy b Masqy tarafından Paz 24 Nis. 2016, 06:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma 15 Nis. 2016, 21:19

Heralde nefis yemeklerimin kokusu güverteye yayılmıştı. Eminim ki onlar da acıkmıştır. Masqy'nin dediğine göre Meme adasına varmıştık.  Daha adanın başında bir sorumlusu bile olmayan yollarında cesetler bulunan tüyler ürpertici bir ada...
Aslına bakarsanız tam benlik.  Ancak bağlı olduğum tayfanın aşçısı olarak öncelikle yiyecek depolamam gerekiyordu. Bu yüzden hayvan avına çıkmayı düşündüm.
Ah kafasızlığıma bak! Böyle bir yerde canlı hayvan mı kalır. En iyisi otlağa gidip yemeklerimin sırrı olan mükemmel tadı elde etmek için -et olmasa da- biraz bitki toplamak.
Bitki toplamak ve şehri araştırmak için  şehre doğru yola çıktık.
Bulunduğumuz yerden şehir merkezine upuzun bir yol vardı. Bu uzun yolu yürürken Masqy'nin mırıltılarına katlanmakta bir hayli zordu. Ama sonunda gelmiştik şehre.
Aslında buraya şehir denemezdi. Binalar çarpık bir şekilde dikilmiş hiç düzen yoktu binalar arasında. Çoğu sokakta cesetler vardı. "Böyle bir yerde değil bitki bir böcek bile yaşayamaz." diye geçirdim içimden. Bundan sonra yapacak bir şeyim kalmamıştı adada. Kaptanımız ne yaparsa ona uyacaktım.

En son Wisenky tarafından Cuma 22 Nis. 2016, 20:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Ptsi 18 Nis. 2016, 22:49

Size belirtmediğim bir çok detaydan bahsetmişsiniz. Ayrıca Nancy bir npcyi kendi başına kontrol etmiş. NPCler benim kontrolümdedir.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı C.tesi 23 Nis. 2016, 00:33

Nancy için birinci pasiflik uyarusu. Wiksenky'de mesajını editlediğini bildirmesi lazımdı. Bir daha buna benzer bir durumda editlediğinizi bana özelden belirtin. Yoksa farkında olmam ve günlerce boşuna beklersiniz.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 23 Nis. 2016, 14:36

Düzenlendi

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Ptsi 25 Nis. 2016, 15:54

Nancy, Schiko'ya takip edildiklerini söyledikten sonra yiyecek alabileceği bir yer aramaya başlıyor. Adaya yabancı olduğunuzdan bir süre boş boş dolanıyorsunuz. Bu sırada sizi izleyen insanlardan bir kaç tanesi siz hareket etmeye başlayınca sizi takip ediyor. Takip edenlerinde hepsi bir süre sonra vazgeçip dağılıyorlar.

Şehirde biraz dolandıktan sonra yiyecek sattığını düşündüğünüz bir dükkanın önünde duruyorsunuz. Sizin önünde bulunğunuz, diğer dükkanlara kıyasla herhangi bir farklı özelliğe sahip değil.

Nancy'nin turu hala yeterli değildi ama fazla beklendiği için verdim. Bundan sonra hata olursa; hatalar düzelene kadar tur vermeyeceğim.

Hatalar:
1. Normalde oyuncuların bizim belirtmediğimiz bazı şeyleri yazmalarına izin veriyoruz. Örneğin size sokaklarda cesetler var dedim. Bu durumda ben belirtmediğim halde yolda bıçaklanmış bir adam cesedi gördüğünüzü söyliyebilirsiniz ama cesetlerin boğazlarından asılması benim belirttiğimden çok farklı.

2. Birinci maddedeki bir diğer mevzuda oyuncuların mantıklı şeyler yazmaları. Sen eşeklerin deniz suyu içtiğini yazmışsın. Deniz suyu içilebilir bir şey değildir. Daha doğrusu susuzluğu gidermez, aksine arttırır hatta öldürür. Normal su içtiklerini falan yazabilirdin ama deniz suyu içmesi mantıksız duruyor.

3. Nancy kendi turunda Schiko'nun yerine bir şeyler yazmış. Yazılan şey tam olarak: " Adada bitki arayamaya çıkacağım. Belki yemeklik bir şeyler bulurum." . Başka bir oyuncu veya npc'nin söylemediği bir şeyi , o kişi kabul etse bile, söylemiş gibi varsayamazsınız. Schiko'nun bunu kendi turunda Nancy'den önce söylemiş olması gerekirdi.

4. Kendi kendinize gemi falan bulmuşsunuz. Düzenlemeden öncede mınçıka buluyordun. Parasını vermediğiniz yada rp içinde bir şekilde elinize geçmeyen eşyaları( kıyafetler gibi ufak tefek şeyler hariç), sahip olduğunuzu varsayamazsınız.

North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Perş. 28 Nis. 2016, 15:54

Schiko'ya takip edildiğimizi söyledikten sonra adada dolaşmaya devam ettik. Amacımız yiyecek alabileceğimiz bir yer bulmaktı. Adayı dolaşırken bizi izleyenlerden bazıları bizi takip etmeye başladı. Zaten onlarda bir süre sonra peşimizi bıraktı.
Şehirde dolanmaya devam ederken bir dükkan gördük. Yiyecek sattığına emindim. Hemen o dükkana gittik ve önünde dükkanı incelemeye başladım. Sonuçta tehlikeli bir adadaydık.
Diğer dükkanlardan farklı bir özelliği yoktu. Bir kapısı etrafında penceresi gibi klasik bir dükkandı. Bundan sonra o dükkana girip yiyecek bir şeyler almayı planlıyordum. Yiyecek aldıktan sonra gemiye gidip Bart'a olan biteni anlatacaktım. Tabi ki bunların hepsini tetikte bir şekilde yapacaktım.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. 28 Nis. 2016, 16:05

Masqy bana takip edildiğimizi söylediğinde çok şaşırmıştım. Nasıl da farketmezdim böyle bir şeyi. Çaktırmadan arkama baktığımda cidden orada olduklarını görmüştüm.
Oradan sonra bir tane yiyecek dükkanı aramaya başladık. Tam Masqy'e "Arkamızdakiler hala peşimizi bırakmadı" diyecektim ki bir anda yok oldular. Sanki yer yarıldı da içine girmişlerdi. Arkama baktığımda yoklardı. Bu bizim için daha iyiydi tabi ki ama hala tetikte dolaşmalıydık.
Bir süre sonra bir dükkan bulduk. Dükkan çok sıradandı. Normal bir dükkandı yani. Buradan yiyecek seçip alıp gemiye gitmekti amacım. Tabi ki de tetikte olacaktım.
rp out:

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Ptsi 02 Mayıs 2016, 23:13

Dükkana girdiğinizde içerisinin dışarıya kıyasla daha temiz olduğu anlaşılıyor. Etrafta çok sayıda fıçı ve fıçıların içinde de fark farklı şeyler var.  Elma, muz, portakal, peynir, tütsülenmiş et, zeytin ve bira fıçıların içinde olanlardan sadece bir kaçı. Ortada, kasaya giden yol dışında hemen her yer fıçılar tarafından işgal edilmiş. Kasanın arkasında depoya gittiğini düşündüğünüz ikinci bir kapı var.

İyi Kalite Yiyecek-İçecek(1 kişi-1 hafta-25kg): 100.000 beli
Orta Kalite Yiyecek-İçecek(1 kişi-1 hafta-30kg): 50.000 beli
Kötü Kalite Yiyecek-İçecek(1 kişi-1 hafta-35kg): 25.000 beli

Spoiler:
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics