Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası

Aşağa gitmek

Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası

Mesaj tarafından Misafir Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 06:43

Meyvenin Adı: Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası -Japoncam yetmedi-

Meyvenin Türü: Zoan

Meyvenin Özellikleri: Ürettiği zehir dokunanları felç eder, uyuşturur. Bu zehir kanlarına karışırsa sonuçları ölümcül olabilir. Dünyanın en güçlü zehrini üretebildiğinden diğer zehirlere karşı -takdir ettiğiniz ölçüde- bağışıklığa sahiptir. Kişinin zıplama gücü artar. Dili uzayabilir ki dil kası en güçlü kas olduğundan -tabii sizin evrende bu değişebilir- vurduğu darbeler ölümcül olabilir. Vücudu kaygan olduğundan aldığı fiziksel darbeleri bir nebze olsun soğurabilir. Yağışlı havalarda ve nemli yerlerde gücünü kullanma süresi artar.

Meyvenin Dezavantajları: Zehir salgılamak enerjiyi hızlıca düşürür. Sıcak havalarda ve kurak yerlerde gücünü kullanma süresi azalır. Standart meyve zayıflıklarına sahiptir.

Not: Normalde hayvan gündelik hayatta her zaman zehirli bir vaziyette geziyor. Fakat ben bunu uygular isem biraz fazla über olur gibi, o yüzden zehri ben istediğim zaman üreteyim diye düşündüm.

Meyve RP’si: (Geçmiş hikâyemden devam ediyorum.)
Spoiler:

Yorgunluktan ölüyordu. İki gündür kürek çekiyordu fakat tek bir kara parçasına denk gelmemişti bile. Her ne kadar dün yağan yağmurda biraz susuzluğunu giderse de açlıktan ölmek üzereydi. İnsanların bir hafta açlığa dayanabileceğini biliyorsa da üçüncü günden sonrasının da çok tehlikeli olduğunu biliyordu. Denizden balık yakalayabilse çiğ çiğ yemeye razıydı. Son bir gazla güneşe doğru kürek çekmeye koyulmaya karar verdi. Güneşe doğru çekmek ne alaka emin değildi ama yine de şansını deneyecekti. Tam hızlı hızlı kürek çekmeye başlamıştı ki kolu evden aldığı sandığa çarptı ve içinden bir tıkırtı geldi. Daha sandığın içine bakmadığı yeni aklına gelmişti. Eline aldı ve araladı. Gördüğü karşısında şok oldu. Sandığın içinde muz şeklinde sert bir meyve benzeri bir cisim vardı. Neden bunun bu kadar değerli olduğunu anlayamıyordu ama yenilebilir gibi geliyordu. Aynı zamanda da en az 500k olduğunu biliyordu, çok kararsız kaldı. Her ne kadar yemek istemese de açlıktan da ölmek istemiyordu. Ne de olsa önemli olan kendisiydi. Milyon 500klar kendisine feda olsundu diye düşünerekten yosun kokulu muzu yedi. Tadı her ne kadar berbat olsa da bunun onu bir gün daha fazla idare edeceğini biliyordu.

Ertesi gün şanslı günüydü. Uzakta bir gemi görüyordu tam kendisine doğru gelmekte olan. Gemi yaklaştıkça kendisi hayal olup olmadığını ayırt etmekte zorluk çekiyordu. Gemi zengin birisinin gibiydi sanki. Gemi tam dibinden giderken “İyi misin evlat?” diye seslendi kaptan. Pek tekin birisine benzemiyordu açıkçası. İyi misin diye sormasında bile bir bit yeniği var gibiydi. Ardından “Zor durumda gibisin, üç beş bir şeyler ateşlersen seni gemiye alabilirim. Var mı? Ne dersin?” diye ekledi kaptan. Aklına babasının odasından aldığı nakit geldi ve “Sadece bu kadar var.” dedi. Kaptan bir süzdü “Hiç yoktan iyidir, atla.” diyerekten miçonun tekine merdiveni atması için işaret yaptı.

Geminin nereye gittiği hakkında zerre fikri olmamasına rağmen Elbis macerasının daha ilk haftasında ölmediği için mutluydu.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası

Mesaj tarafından Franky Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 17:57

* Kendi zehrine bağışıksın ama kanına yüksek miktarda karışırsa ölümcül olabilir. Diğer zehirlerede normal bir insana göre bir miktar daha dayanıklısın ama bu kesinlikle tam bağışıklık olarak algılanmasın.

* Günlük olarak üretebileceğin zehrin bir miktarı var. Bunu rakamsal olarak belirtmek zor. GM insiyatifi diyebilirim.

* Vücut kayganlığı kendi boyutlarında işe yarasa bile daha iri canlılara karşı bir fark yaratmaz. Belki seni çıblak elle yakalamaya çalışırlarsa avantajlı duruma gelirsin.

* Ürettiğin zehir şuanlık normal bir insana uyuşukluk verecek seviyede. Burada önemli olan temas süresi ve temas ettiği yer. Uzun süre temas ederse daha fazla zehir nakledersin ve doğal olarak daha etkili olur. Aynı şekilde kalp, akciğer gibi hayati organlara yakın yerlere veya damarlara yapacağın zehir saldırılarınında etkisi daha fazla olur. Saf Meyve gücüne verdiğin her puan zehrini güçlendirir. Kabaca 5 puanda normal insanları bayıltacak, 10 puanda normal bir insanı direk öldürebilecek güce gelir.

* Zehrini nakletmen için fiziksel temas gerekir. Eldiven v.s gibi şeyler koruma sağlayabilir.

* Ana statların hız ve dayanıklılık. Bu statlara x1.2 alıyorsun. Bu artış şu şekilde işliyor: Day'ın sana 10 dakika koşmaya izin veriyorsa : 10 x 1.2 = 12 dakika. Saf meyve gücüne verdiğin her puan için 0.05'lik bir artış olur. Yani Saf Meyve Gücü 10 olduğunda => 1.2 + (10 x 0.05) = x1.7 olur.

* Zıplama konusunda, boyutlarına ve gücüne kıyasla, avantajlısın ama bunda bir rakam belirtmem zor. Yİne gm insiyatifine kalmış bir durum.

* Boyutun çok küçüldüğünden gücün tam formda 1/10, yarı formda ise 1/2 'sine düşüyor.

* Gücü'nün iklimle bir ilgisi yoktur ama aşırı hava durumları vücudundaki zehri etkileyip bozulmasına yol açabilir.

* Tam formda 4-5 cm'lik bir kurbağa'sın. Yarı formda ise boyun 1/5'ine düşüyor. Yani 2m isen => 40 cm oluyorsun. Ağırlığın ise yarı formda 1/25'ine düşüyor.

Yukarıda saydığım tüm etkiler tam ve yarı form için geçerlidir.
Onaylıyoranız söyleyin.

Fiyat: 1m

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası

Mesaj tarafından Misafir Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 18:34

*Zehri vücudumun herhangi bir yerinden salgılayabiliyor muyum?

*Dil konusuna değinmemişsiniz. Dilim uzaması ve etkisi nasıl olacak? Atılan bir yumruk/tekmeden ne kadar güçlü mü vs.

*Hibrit boyutlarına bari bi' ayar çekemez misin be GM abim? Karizma falan kalmıyor ortada Smile.

*Zehrimi fırlatamaz mıyım?

*Zehrimi salgılayıp kullanabilirim değil mi? Yani mesela alır bir merminin içine koyup zehirli mermileri sonradan kullanma tarzında.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası

Mesaj tarafından Franky Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 18:43

* Zehir derinin üstünde'dir. Zehri rakibine vermek için, derinle onun derisi temas halinde olmalıdır.

* Dilin bir insana göre güçlü olsada muazzam bir fark yaratmıyor. Dövüş Yeteneği olarak alınabilir - dille saldırma-. O zaman daha etkili olur.

* Boyutlarda bir sorun yoktur. Açıkçası boyu böcek kadar olan bir hayvan için fazla bile iri ama ileride Ek Güç yada Mod olarak boyutlarını büyütmeyi talep edebilirsin.

* Zehiri tam salgılayamazsın. Mermiyi derine bir süre sürersen mermiye zehir bulaştırabilirsin ama derine kıyasla daha etkisiz olur.

* Zehiri mermiye yada başka bir şeye sürersen onu bir süre içinde kullanman  gerekir. Yoksa o şeyin üzerindeki zehir bir süre sonra uçar gider.

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası

Mesaj tarafından Misafir Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 18:54

*Dil gücünden kastım, bir formda ya da dövüş yeteneğinde dilimi kullanarak yaptığım saldırılar. O formda iken fark yaratmasını -en azından insanın bir tekmesinden daha güçlü olmasını- umuyorum gibi.

Onaylıyorum.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Kaeru Kaeru no Mi Model: Mavi Zehirli Ok Kurbağası

Mesaj tarafından Franky Bir Çarş. 20 Ocak 2016, 18:55

Onaylanmıştır.

Dilin gücü sizin saf gücünüzle ilgilidir.

Franky

Mesaj Sayısı : 401
Kayıt tarihi : 08/01/16

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz