One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John]

4 posters

4 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John] - Sayfa 4 Empty Geri: Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John]

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Salı 31 Mayıs 2016, 22:55

Shingen

Ame'nin isteğini kabul ediyorsun ve dördünüz birden gemiye gitmek için yola koyuluyorsunuz. Gecenin geç saatleri olduğundan dolayı sokaklarda büyük bir sessizlik var. Evlerin bazılarında ışıklar hâlen yanıyor. Kuzeyin soğuk rüzgarı hafifçe yüzünüze vuruyor. Hızlı adımlarla geminin bulunduğu kıyıya varıyorsunuz ve kısa süre sonra, önce gemiyi, daha sonra güvertede tayfanızla konuşan yabancıları görüyorsunuz. O sırada Ame'ye hastalığını açıklıyorsun, kız önce garip bakışlarla yüzüne baksa da daha sonra gülümsüyor ve, "Birbirimize ne kadar çok benziyoruz değil mi? Gerçi ben bu durumu bilerek, ve zorunda olarak yapıyorum ama neyse..." Diyor peruğunu göstererek. Son olarak Rayno ve Kyrien'i de kimlik gizliliğiniz konusunda uyarıp ikiliye görevlerini veriyorsun ve kontrolü İyi Shingen'e bırakıyorsun. İkinci kişiliğine geçer geçmez yaptığın ilk şey, Ame'ye selam verip kendini tanıtmak oluyor. Bunun üzerine Ame, "Selam Shingen, ben de Kuroki." Diyor ve şapşalca sırıtıyor. Daha sonra hep beraber gemiye doğru ilerliyorsunuz.

John & Clous & Shingen

John, geminin önündeki tayfa arkadaşlarını güverteye davet ediyor ve hemen ardından hepsini tanıtıyor. Son olarak Cerberus'u da tanıttıktan sonra, arkadaşlarına ittifak konusunu soruyor. Tayfa bir süre kendi arasında konuşuyor ve sonunda cevap vermeye karar veriyorlar. Angelo önce şüpheli bakışlarla Clous, Reev ve Jeux'a baksa da hemen sonra yüzüne çocukça bir gülümseme yerleşiyor. "Farketmez! Umarım iyi anlaşırız." Diyor ve susuyor. James ise sakin bir ses tonuyla, "Nasıl istersen." Diyor. Sıra Dalton'a geldiğinde, adam bir süre bekliyor ve asık bir suratla, "Diğerleri de onaylıyorsa... Benim için sorun yok." Diyor ve ellerini cebine sokuyor. Sıra Narme'ye geldiği zaman, mavi saçlı adam heyecanlı bir tavırla, "Bana da uyar! Peki kaç kişisiniz, hepsiyle tanışacak mıyız?!" Diyor ve o sırada Reev tam karşıyı işaret ediyor. Clous ve Jeux o yöne doğru baktığında, gemiye doğru yürüyen Shingen, Kyrien, Rayno ve tanımadığı bir kız görüyor. John ve tayfası ise arkalarına dönüp boş bakışlarla gelen kişileri izliyor. Rayno ve Kyrien de aynı anlamsız bakışlarla güvertedeki tayfayı incelediği sırada hepsi birden gemiye biniyor. Güvertede anlamsız şekilde birbirinize baktığınız sırada Narme ve Rayno aynı anda, "Bunlar kim?" Diyor. İkili garip bir bakışma içerisine giriyor. Bunun üzerine Clous araya girip tayfa üyelerini bir bir tanıtıyor. O sırada kimse Ame'yi umursuyormuş gibi gözükmüyor olacak ki, Narme heyecanla söze girip, "Merhaba! Biz bir korsan tayfasıyız ve sizle ittifak olmaya karar verdik! Tabii sizin için de sorun yoksa! Kaptanlarımız ve bizim için bir sorun yok" Diyor ve gülümsüyor. Rayno ve Kyrien bunun üzerine önce birbirlerine, sonra Clous ve Shingen'e bakıyor ve hemen ardından Rayno söze girip, "Size güvenebileceksek sorun yok." Diyor. Kısa bir sessizlikten sonra gemideki tüm bakışlar şemsiyeli, gözlüklü kıza çevriliyor. Gemideki ölüm sessizliğinin ardından Reev devreye girip, "Umm... Bu tatlı kızı biz de tanımıyoruz." Diyor. Reev'in bu sözünden sonra Ame, iki tayfanın ortasına geçip şemsiyesini indiriyor ve, "Merhaba. Ben Kuroki. Size bazı konularda yardım edeceğim. Beni de müttefiğiniz olarak düşünebilirsiniz." Diyerek karşılık veriyor. Bu kısa tanışmanın ardından Kyrien, Clous'un yanına gidip, "Kaptan, konuşmamız gereken bir mevzu var." Diyor ve John'un tayfasına dönüp, "Kısa bir süre sonra döneceğiz." Diyerek kaptanı mutfağa çağırıyor. Bunun üzerine Ame, Clous, Kyrien ve Reev mutfağa gidiyor.

Eş zamanlı olarak Clous tarafı;
Mutfağa girdiğiniz gibi Kyrien, sizden ayrıldıktan sonra yaşananları özet geçiyor. Ame'nin Shingen'i ve kendilerine yardım ettiğini, şehrin durumunu, Sacra'yı, kralı, hazineyi ve Ame'nin evinde konuşulanları anlatıyor, ama kızın kimliği konusunda hiçbir bilgi vermiyor. Bunun üzerine Ame, "Sanırım size güvenebilirim. Lütfen bu aramızda kalsın." Diyor ve gözlüğü ile peruğunu çıkartıyor. "Kyrien'in dediği doğru. Eskiden Sacra'dan biriydim. Asıl ismim Ame. Eğer bana yardım ederseniz, büyük bir hazineye sahip olabileceksiniz. Daha fazla detay verebilmeyi daha müsait bir zamanda isterim. Şimdilik, toplam savaş gücümüzü ve kararınızı öğrenmem gerek. Ve... Dışarıdaki ittifak tayfa da bizimle savaşacak mı?" Diyerek devam ediyor ve peruğu ile gözlüğünü geri takıyor. Kıza cevabını verdikten sonra güverteye geri dönebilirsiniz.

Eş zamanlı olarak John ve Shingen tarafı;
Reev, Clous, Kuroki(Ame), ve Kyrien'in gidişiyle beraber güvertede tekrardan bir sessizlik oluşuyor. John'un tayfası güverteye oturmuş durumda. Rayno, Narme'nin, Jeux ise Angelo'nun karşısına oturuyor.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John] - Sayfa 4 Empty Geri: Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John]

Mesaj tarafından Misafir Salı 31 Mayıs 2016, 23:16

Kendi tayfamı tanıttıktan ve ittifak izni aldıktan sonra sonun da onun da tayfasının tamamıyla ve benim gibi bir müttefikle tanışmıştım. Kaptanın şu anlık oldukça sıradan görünen 2 adamı ve Narme'ye benzeyen diğer adamı tayfanın diğer kısmını oluşturuyordu anlaşılan. Bir süre tayfa üyeleri bakıştıktan sonra ve dikkatler diğer müttefike yönelmişti. Onun da kendini tanıtmasından sonra tayfa üyelerinden biri kaptanı mutfağa çağırmıştı. Bu çağırmanın sebebi biz veya yeni işimiz olabilirdi. Şu anlık geri dönmelerini bekleyecektim. Geri geldiğin de ise de '' Hey Clous! Artık ne yapacağıma karar verelim ha ne dersin?'' diyecektim.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Shingen Cracher Çarş. 01 Haz. 2016, 14:32

Dörtlü olarak planımızı yapmış ve harekete geçmiştik. Gemideki tanımadığımız adamlara temkinli yaklaşmamız gerektiğini düşünüyordum. O yüzden kontrolü Sütoş'a vermiştim. Böylelikle planı uygulamaya koymuştuk. Ame bana ne kadar benzediğini söylemişti galiba haklıydı da ikimizin de isteyerek ya da istemeyerek iki kişiliği vardı.

Gemiye geldiğimizde diğerlerinin bizim ittifakımız olduğunu öğrenmiştik. Bir ittifak ilginç gelmişti bana özellikle de hırsız olan bir tayfa için. Savaş gücümüzün çok yüksek olduğu söylenemezdi ama zaten meslek gereği buna ihtiyaç yoktu. Şimdi ise savaş gücüne ihtiyacımız vardı o lanet olası Sacra'ye yenmek için olabildiğince adamımız olmalıydı. Galiba doğru zamanda yapılan bir ittifaktı ama bu ittifakın devam etmesini istemiyordum.

Planladığımız gibi Kyrien abime olayları anlatmaya gitmişti. Ame'nin de onlarla gitmesi olayları anlaması açısından iyi olacaktı. Bu sırada ben de ittifak üyeleriyle kalmıştım. Onları tedirgin etmemem gerekiyordu. "Merhaba ittifak kurduğumuz için çok mutlu oldum. Savaşmayı pek seven birisi değilimdir. Bu konuda beni koruyacağınıza inanıyorum." diyecek ve elimi saçlarıma götürüp mahçup bir gülümseme ile devam edecektim. Sonrasında nezaketimi göstermek için "İsterseniz yiyecek ve içecek getirebiliriz" diyecek ve teklifimi sunacaktım. Bununla ilgileneceklerini pek sanımordum ama ben nezaketimi gösterecektim.
Shingen Cracher
Shingen Cracher

Mesaj tarafından Clous Cracher Çarş. 01 Haz. 2016, 20:07

Clous dier tayfayı dinliyordu. sırada kendininkiler vardı. Adı gibi emindi ki kötü Shingen bu John denen adamı öldürecek bu iş de burda bitecekti. bu adama o yüzden katlanıyordu. Öldürmezse de dediği gibi bir hırsızın ihtiyacı olan gizliliği bunlar sağlayacak ve soygunları bunlar üstlenecekti. Zaten denizciler bunların peşlerinden geldikten sonra da görürlerdi dünyanın kaç bucak olduğunu. Sadece şimdilik katlanıyordu bunlara.

Shingen ve ekibi yanlarında bir fazlalıkla beraber geldiklerinde ise çok şaşırmış ama o anki durumdan ötürü ses etmemişti. Asıl önemli olan şey Shingen'in yumuşak bakışlı gözleriydi. Anlaşılan ittifak kurmak üzere oldukları bu adam baya şanslıydı. geriye kalan şey ise şuanki durumu açıklamak ve onların açıklamasını dinlemekti. Neyseki Clous'a düşen kısmı o tayfadan çok heyecanlı görünen eleman halletmişti. Rayno ve Kyrien'in tepkileri olumluydu. Shingen de şimdilik olumlu gibi görünsede diğerinin ne diyeceği meçhuldü.

Reev'in diğer kızı sormasıyla işler daha da ilginç hale gelmeye başlamıştı. Kızın kendini tanıtmasında bir sıkıntı yoktu ama sonradan mutfağa çağırıldıktan sonra gelişen olayları dinlemesi ve kızın kendini yeniden tanıtması baya ilginçti tüküren adam için. Dikkatlice  onu dinliyordu.

Sözleri bitince Clous konuşmaya başlayacaktı. "Öncelikle bildiğini farz ediyorum benim bir değil iki kardeşim var. Umarım diğerininde bu durumdan haberi vardır çünkü onunla ters düşmeyi hiç istemem. Eğer o da kabul ettiyse bu duruma hayır demem. Dövüş gücü mevzuuna gelirsek o konuda biz biraz sınıfta kalabiliriz fakat dışarıdaki adamlar o konudaki açığımızı kapatabilir. Gel gelelim o adamlara ben bile güvenmiyorken sana güvenmeni söyleyemem bence bunu şimdilik onlardan saklayalım. Hatta bugün yaşlı bir adam ve torunundan öğrendiğim bilgilere göre açık artırma sırasında çıkacak herhangi bir olaya Sacra'nın müdehale etme şansı epey yüksekmiş. Ben derim ki daha çok savaş gücü olan o adamları oraya olay çıkartmaya yollayalım Sacra onlara geldiğinde bizde Sacra'yı arkadan vurup indirelim. Ayrıca Sanırım o dediğim yaşlı adam ve torunu da bize yardım edebilir."
Clous Cracher
Clous Cracher

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Perş. 02 Haz. 2016, 19:58

Shingen

Clous'ların gelmesini beklediğiniz sırada  kibar sözlerini Narme karşılıyor; "Çok teşekkür ederiz, su alsak iyi olur. Adayı turlamak bizi biraz yordu." Bunun üzerine mutfağa doğru ilerliyor ve kapıyı açacağın sırada, Ame'nin "Shingen'in zarar görmesini istemiyorum. Bu yüzden işleri en az tehlike ile halletmeye çalışa..-" Sözlerini duyuyorsun. İçeri daldığın gibi Ame kıpkırmızı kesiliyor ve gözlerini senden kaçırıyor. Clous ile yaptıkları konuşmanın tam orta yerine düşmüş gibisin. Suyu alıp hemen mutfaktan çıkabilirsin ya da kısa süre kalıp Clous'un dediklerine ekleme/onaylama yapabilirsin.

Clous

Ame, söylediklerini dinliyor ve bir süre düşünüyor. Birkaç saniye sonra da şu şekilde konuşmaya başlıyor; "Sacra pusuya düşürülecek cinsten bir topluluk değil. Açık artırma durumunu ise şöyle özetleyebilirim; ya açık artırmaya katılacak ve işinizi orada göreceksiniz, ya da benimle gelip daha büyük bir kazanç elde edeceksiniz. Kısacası birinden birini seçmeniz gerekiyor. İki Shingen de, riskli ve kazançlı olan yolu seçti. Senin kararını duymak istiyorum. Dışarıdaki tayfa bize dövüş gücü olarak yardım edebilirler. Güvenmesek bile onlara da kazanacakları paradan haber edersek, bizim tarafımızda savaşmayı seçeceklerdir. Şimdi, dışarı gidip her şeyi uygun şekilde özetleyeyim mi? Birlikte dövüşeceğimiz insanlardan her şeyi saklamak çok da iyi bir şey değil. Şuanlık onlara kendi kimliğimden bahsetmesem de, mezarlık konusundaki her şeyi anlatıp dövüş gücümüzü tamamen ölçüp tartabilirim. Ne diyorsun? Shingen'in zarar görmesini istemiyorum. Bu yüzden işleri en az tehlike ile halletmeye çalışa....-" Ame'nin sözleri, Shingen'in mutfağa dalışı ile kesiliyor. Shingen'i gören Ame birden bire kızarıyor ve Shingen ile göz teması kurmamaya çalışıyor. Hemen ardından, "K-kaptan-san! Cevabınızı verin lütfen!" Diyor.

John

Clous'u beklediğin sırada Shingen de mutfağa su getirmek için gidiyor. O sırada Rayno yanınıza geliyor ve, "Evet kaptan, anlat bakalım. Bizim yanımızda dövüşmek gibi bir niyetin var mı? Planlarımız bu adada dövüşeceğimizi söylüyor ve yardım gerekli." Diyor. Tayfa üyelerin bu konuşmayı sana bırakıyor.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Clous Cracher Perş. 02 Haz. 2016, 21:25

Ame'nin son sözlerinden sonra Clous istemsizce suratımda kocaman bir sırıtış ile konuşuyordu. "Aslında ikimizinde önceliği aynı. Tek fark Benim kesinlikle zarar görmesini istemediğim bir değil iki kişi var." Bu sırada Reev'in yüzüne bakmış sonra yeniden Ame'ye dönmüştü. "Diğer mevzuuda ise adaya tabii ki yardım edecez sonuçta diğer Shingen de bunu onaylıyorsa bende onun dediğini yapmak için ne gerekiyorsa yaparım. açık arttırmayı sadece olay çıkartması açısından söylemiştim ama illa öyle birşey yapmayalım diyorsan ona da kabul. O adamlara ben güvenmiyorum sana da güven yada güvenme diyemem. Ama sanırım bir şekilde anlaşabiliriz." diyecek ve Ame'nin cevabını bekleyip mutfaktan çıkacaktı.

Güverteye gittiğinde kendi tayfasının oraya oturup Kuroki'yi dinlemeye başlayacaktı. en sonunda ise savaş gücü olarak iki kişi daha önerecekti. Bu sabahki ihtiyar ve Nearu.
Clous Cracher
Clous Cracher

Mesaj tarafından Misafir Perş. 02 Haz. 2016, 21:38

Clous mutfaktayken ve shingen de rica sonucu mutfağa yönelmişken Rayno bana kısaca ne yapacağımı sormuştu. '' Beni öldüreceğini söyleyen kaptanına güvenecek değilim. Bu geminin beni ne kadar taşıyacağı da belli değil. Bu yüzden ilk önce bu sorunu ortadan kaldıracağım. Ondan sonra size mümkün olduğunca yardım ederim. Merak etmeyin!'' diye cevaplamıştım onu. Bu sürede de kaptan diğerleri ile mutfaktan dönmüş ve hiç bir şey demeden kuroki adlı kıza bakmaya başlamıştı. O bir şeyler anlatacaktı sanırım. Bu yüzden ben de ona dönüp yüksek sesle'' EE şimdi ne yapacağız?'' diyecektim.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Shingen Cracher Cuma 03 Haz. 2016, 14:06

Misafirlerime bana yakışan tarzda bir soru sormuştum. Burada pek kibar adam yoktu o yüzden misafirlerimize iyi bir ev sahipliği yapmam gerekiyordu. Onlara yönelttiğim soru sonrasında sadece su istediklerini söylemişlerdi. Onlara su getirmek için hemen mutfağa yönelmiştim. O sırada Ame'nin benim başıma birşey gelmemesini söylediğini duydum. Görünüşe göre Ame'de benim gibi düşünüyordu. Ben de asla Ame'ye zarar gelmesini istemiyordum.

Ame gözüme bakmaktan çekiniyordu. Diğer Shingen olsa kesin yüz vermez giderdi ama ben farklıydım. Duygularını belli etmekten çekinmeyen birisiydim. Ame ile göz göze gelince ona öpücük atacaktım. "Lan ne yapıyorsun değişik. Sana beni utandıracak bir şey yapma demedim mi lavuk. Sütoş, gerizekalı, aptal, tek hücreli." Gene konuştu odun parçası. O aşktan, romantizmden sevgiden ne anlardı ki. Dediklerin karşısında "Bu kızı kaçırmana izin vermem Singen." demiş ve sonrasında hemen mutfaktan çıkmıştım.

Benim işim kalıp plan yapmk değildi. Ben öyle birisi değildim. Diğer Shingen kontrolü aldığında gereken şeyleri söylerdi ama şimdilik özgürlüğümün tadını çıkartacak ve misafirlerimize su ikram edecektim. Mutfakta kalırsam birşeylerin ters gittiğinden şüphelenirlerdi. Suları ikram ederken John'un söylediklerini duymuştum. "Abim çok iyi bir insandır biz de öyle diğer kaptan-san. Bize güvenebilirsiniz beraber güzel şeyler yapabiliriz." diyecek ve samimi bir şekilde gülümseyecektim. Plan mı, benim işim değil.
Shingen Cracher
Shingen Cracher

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı C.tesi 04 Haz. 2016, 10:09

Shingen

Ame'nin sesini duymanla beraber odaya giriyorsun. Seni gördüğü zaman utanan kıza, göz göze geldiğiniz zaman bir öpücük yolluyorsun. Bunun üzerine Ame'nin gözleri büyüyor ve birkaç saniye sana öylece bakıyor.
Spoiler:
Suyu alıp mutfaktan çıkıyorsun.

Shingen & John

John, Rayno'nun sorusunu yanıtladığı sırada, Shingen mutfaktan dönüyor. Herkese suları ikram ediyor ve John'a güven verici bir iki cümle kurup gülümsüyor. Bunun üzerine Narme, Shingen'inkine benzer bir samimi gülümsemeyle, "İkramınız için çok teşekkür ederiz, güven konusunda kaptanımızın onayını aldıktan sonra bir şeyin sorun olacağını düşünmüyorum. Size seve seve yardım ederiz!" Diyor. Bunun üzerine John hariç diğer tayfa üyeleri de bu durumu mimikleriyle onaylıyorlar.

Clous

Shingen'in mutfaktan çıkmasıyla beraber Ame ile olan konuşmana geri dönüyorsun. Adaya yardım edeceğini söylüyorsun ve Ame gülümsüyor, dediğin şeyden memnun olmuş gibi bir hali var. Son olarak güven konusuna da değinerek sözlerini bitirdiğin zaman Ame, "Sen orasını bana bırak, kaptan." Diyor ve mutfaktan çıkıyorsunuz.

Shingen & Clous & John

Clous, Kuroki, Kyrien ve Reev sonunda mutfaktan çıkıyor. Bunun üzerine herkes güvertede bir yere geçiyor, oturuyor ya da ayakta kalmayı tercih ediyor. Bunun üzerine Kuroki hepinizin görebileceği bir alana, tam ortanıza geçiyor ve birkaç saniye sessizce bekliyor. Bunun üzerine John yüksek sesle Kuroki'ye ne yapılacağını soruyor, bunun üzerine Kuroki ilk cümlesine başlıyor; "Hepiniz bana isimlerinizi söyleyin." Bunun üzerine güvertedeki herkes ismini söylüyor. Ame başıyla onayladıktan sonra John'a dönüyor ve, "Ortak bir güven anlayışınızın oluşmadığını bilsem de anlaşabileceğimizi düşünüyorum. Bazı olgular, zamanı gelince oturur. Benim için hırsız ya da korsan olmanız önemli değil. Size neden burada olduğumu kısaca özetleyeyim; şuan bulunduğunuz ada saçma kural ve anlayışlar doğrultusunda yönetiliyor. Ve ben bu durumu değiştirmek istediğini dile getiren belki de tek insanım. Halk gözü tamamen boyanmış durumda, kral Elrond'a neredeyse tapıyorlar. Asıl sorun ise Sacra. Kralın en sadık, en güçlü iki koruyucu sağ kolu. Eğer oraya gidersek, onlarla savaşmak zorunda kalacağız. Shingen ile şöyle bir anlaşma yapmıştık, tayfa olarak, düşündüğüm bu harekette bana yardım edeceklerdi. Bunun sonucunda da ele geçirdiğimiz tüm hazine Hep Yek tayfasının olacaktı. Şimdi, devreye siz de giriyorsunuz. Bize yardım ettiğiniz için siz de hakettiğiniz karşılığı alacaksınız. Ama uyarıyorum, tehlikeli olacak." Kuroki bir süre durup soluklanıyor. Birkaç saniye düşündükten sonra, "Sanırım artık kaybedecek bir şeyim kalmadı. Onlara tekrar isyan edeceğim zaten..." Diyor, ve elini saçına ve gözlüğüne götürüyor. Peruğunu ve gözlüğünü çıkardıktan sonra, John ve tayfası ilk defa gördükleri bu sarı saçlı kadını inceliyorlar.
Spoiler:

Narme'nin kafası karışık vaziyette, tekrar soru soracakmış gibi bir hali var. "Sanırım bu, hepinize güvendiğimi anlatan bir hareket olmuştur. Tüm ada beni öldü biliyor. Eğer ölmüş olmasaydım da, beni yakalayıp öldürürlerdi." Diyor Kuroki. Bunun ardından bacağına asılı olan bir kunaiyi eline alıp, "Bir Sacra üyesinden uzuv alabilecek kadar güçlü biriyim. İsmim Ame, eskiden Sacra'dan biriydim. O ikiliyle olan dövüşümden sonra herkes öldüğümü düşündü. Ben de gizlenip Kuroki olmak zorunda kaldım." Diyor ciddiyetle. Sözlerini bitirdikten sonra, "Şimdi... Kimler dövüşebilir?" Diyor. Bu sözün ardından önce Kyrien ve Rayno hiç düşünmeden, "Varız." Diyor ve bir adım öne çıkıyorlar. Ardından Reev, Clous'a bakıp, "Ben de orada olmak isterim." Diyerek Ame'ye gülümsüyor ve o da bir adım öne çıkıyor. Ardından sırayla Angelo, Dalton, James ve Narme de bir adım öne çıkıyor, John'a onay bekleyen bir yüz ifadesiyle bakıyorlar. Son olarak Jeux da bir adım öne çıkıyor ve, "Gemi koruma görevini bana verdiğiniz sürece burada beklerim, ama eğer savaşacaksak da sizden yanayım." Diyor.

OUT: Burada dilerseniz bir adım önce çıkıp çıkmadığınızı belirtebilirsiniz.

Tayfa üyelerinin kendisine bir adım yaklaşmasıyla beraber gülümseyen Ame tekrar konuşmaya başlayacağı sırada bir ses duyuyorsunuz; "Beni almadan bir yere gidemezsiniz-aru!" Sesin geldiği yöne doğru baktığınızda, Nearu'nun geminin önünde olduğunuzu farkediyorsunuz. "Ben de geleceğim!!"Kız bunu dedikten hemen sonra bir ses daha duyuyorsunuz; "Gitmeden önce, bizi almayı unutmayın." Dikkatli baktığınızda, Nearu'nun birkaç metre gerisindeki yaşlı adamı da görebilirsiniz. İkili konuşmalarının ardından, doğrudan restorana geri giriyorlar. Olanların üzerine Ame, "Sanırım güçlü bir takım olduk." Diyor ve hemen ardından, "Detayları yarın konuşuruz. İtirazı ya da isteği olan var mı?" Diyerek sözlerini tamamlıyor.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir C.tesi 04 Haz. 2016, 11:10

Shingen sözünü bitirdikten sonra tayfam oldukça rahatlamıştı. Ancak bu adamın hareketleri pek samimi gelmemişti nedense bana. Ardından da Kuroki  ve kaptan sonun da gelmiş ve sorum üzerine konuşmaya başlamışlardı sonun da. Kuroki İlk önce isimlerimizi sormuş ve ben de '' John'' diyerek dinlemeye devam etmiştim onu. Ardından da güven ile ilgili bir konuşma yapmış ve bana adada ki işimizden bahsetmişti sonun da. Aslın da harika olmuştu bu durum. Hırsızlara daha az güvenme imkanım olmuştu böylece.

Ben düşünürken ise Bu süre de Kuroki sözlerine devam ediyordu hala.  Ada hakkın da bilgi vermiş ve gerçek kimliğini göstermişti bize. Sarı saçlı güzel bir kadındı kendisi. Adanın durumu ve Kuroki'nin gerçek hali  Pekte  umurum da değildi  açıkçası. Bu yüzden çokta şaşırmamıştım. En azından neden ada karanlıkken  sadece haç'ın ışık yaydığını açıklardı bu.  Kızın sözleri de bu ara da hala bitmemişti. Son olarak da onun yanın da adayı yok  etmeye hazır olup olmayacağımızı  sordu. Herkes anın da kabul etmişti nedense bu durumu. Kendi tayfam bile. Ben de olduğum yerden '' Düzgün bir planın olduğun sürece benim için de sıkıntı yok. Ancak merak ettiğim bir kaç şey var.'' deyip bitirmiştim sözlerimi. Çünkü bu ekip hala yetersiz geliyordu bana. Bir kralın sadece 2 adamı olamazdı herhalde. Üstelik kral da en az Sacra kadar güçlüyse yenemezdik onları sanırım.  Bütün adayı yakabilirdik ama bu  da pek kurtarma olmazdı. Bunun yanın da Ame'nin amacı da ilginç gelmişti bana. Bu adayı kurtardığını düşünse bile halkın onu hoş karşılayacağı ve adanın yeni sahibi olacağı kesin değildi. Eğer denize açılacaksa da neden hala bu adayla ilgileniyordu? Burayı kurtarsa bile  eski haline dönebilirdi belki. Belki de ben çok takıyordum bunları. Neyse tam konuşma bitmişken bu sefer de aşağıdan sesler yükselmişti. İhtiyar ve garson kızdı bu seslerin sahibi. Onlar da bize katılacaktı sanırım. Ame'de sorun etmemiş ve detayları yarın konuşacağımızı söylemişti. Kazanmak istiyorsan yarın iyi bir plan yapmalıydık anlaşılan.

Misafir
Misafir

4 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

- Similar topics