One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Karne] Leon Midnight

Aşağa gitmek

[Karne] Leon Midnight Empty [Karne] Leon Midnight

Mesaj tarafından Captain 'God' Usopp Bir Paz 06 Mart 2016, 23:23

Ad Soyad: Leon Midnight -
Irk: İnsan
Yaş: 25
Boy: 1.98
Kilo: 86
Cinsiyet: Erkek
Meyve: -
Taraf: Devrimci
Bulunduğu Deniz: North Blue
Grup: Denizin Özgür Adamları
Kişilik + Geçmiş:

Kişilik: Herkesin gördüğü renkli cıvıl cıvıl dünyayı görebilme yeteneğinden mahrumdur Leon. Geçmişinde çektiği acılar mı yoksa yaşadığı ortam mı onu bu hale getirmişti bilinmez ama kesinlikle dünyanın şuan ki haliyle güzel ve yaşanılası bir yer olmadığını düşünür ve bunu savunur.

Sessizlik, öfkesinin ve nefretini dizginleyebilmek için kendine vurduğu mühürdür bir bakıma. Fazla konuşmaz, konuştuğunda ise uzun cümleler kurmaktan kaçınır ve diyaloğu bitirmek adına kısa ve net cevaplar verir. Yine de tanıdığı biri kendisiyle konuşma başlatmaya çalışırsa elinden geldiğince konuşmaya katılmaya çalışır.

Şuan ki dünyanın çürük olduğunu savunur her Devrimci gibi. Kendini adalet timsali gibi gösteren kirli denizciler. Kirli suratlarıyla köyleri yakıp yıkan ve yağmalayan korsanlar. Evet, belki her ikisinde de istisnalar var ama asla azınlık olmaktan ileri gidemeyen bu kesim, Devrimcilere katılmadıkları sürece hedeflerine asla ulaşamayacak kişilerdir.

Leon belki biraz daha sertleştirerek acımasız diyebileceğimiz biridir. Suçluya hoşgörü gösterilmemesi gerektiğini savunur, suçların bundan yüz bularak çoğaldığını düşünür.
Yöntemleri biraz serttir bunun nedeni ise bu karanlık dünyayı, tozpembe hayallerle değiştiremeyeceğini bilmesidir. Gerektiği yerde işkence etmeyi, gerektiği yerde öldürmeye göze alan birisidir.

Ciddi bir savaşta, öldürmekten veya rakibine zarar vermekten asla çekinmez. Sanki bir oyunmuşçasına kesin ve net bir şekilde saldırılarını gerçekleştirir. Bunun nedeni ise Leon savaşa başlarken tüm bunları göze almış olmasıdır.
Geçmiş: Nyx’in taraftarı olan bir ailenin çocuğudur, Leon. Ailesi sıradan bir oduncuydu babası. Girdiği sınavdan geçmiş ve ailem için utanç kaynağı olmadım bu yeter diyerek bir savaşçı olmamıştır. Annesi ise sıradan bir ev hanımıydı.

Oğlu içinde aynı düşünceleri besliyordu babası. Sınavı geçsin ve kendi mesleğini devam ettirsin istiyordu. Leon küçüklüğünde babasına yardım ediyordu. Bu yüzden baltayla içli dışlıydı. Ve oduncu olmak onun için gayet güzel bir şeydi ancak o sınavı geçebileceğinden emin değildi.
Babası sınav olayına pek ilgi göstermemişti. Sınav günü gelmişti herkese kurallar okunmaya başlamıştı:

- Nyx’ın kendine özel 3 koruması vardır.

- Her erkek çocuk ergenlik çağında sınava tabii tutulacaktır.

-Halka açık bir şekilde yapılan sınavda erkek çocuk: Hançer, kılıç, yay ve ok dallarında sınava girecektir.

-Başarılı olduğu dalda eğitimlere devam edecektir en iyi 3 çocuk özel koruma olarak seçilirken diğerleri de genel orduya katılmak üzere normal eğitimlere devam edecektir.

-Bu dallardan hiç birinde başarılı olmayan erkek çocuk: utanç kaynağıdır. Gereksizdir ve hayatta kalmak için son bir sınava katılır. Bu sınav erkek çocuğun oldukça vahşi bir ormanda sadece birkaç teçhizat ile bırakılması üzerinedir. 3 ay boyunca ölmezse ikinci bir şans verilecektir.

Rutin konuşmadan sonra antrenman alanı açılmıştı. Yerlerde çimler vardı, bir masanın üzerinde uzunca demir bir kılıç vardı paslanmıştı uzun zamandır kullanıldığı belliydi, yanında ki hançer ise yeni temin edilmiş gibi duruyordu, yanında ise tahtadan bir yay ve son olarak 30 kadar ok vardı.

Leon ortalarda bir yerdeydi, kendinden önceki kimse başarısız olmamıştı. Hatta Shun bile, sürekli Leon’a bulaşan yetenekli çocuğun ta kendisi olurdu kendisi. Herkes onun Nyx’in koruması olacağını düşünüyordu. Sıra Leon’a gelmişti. Hepsini tek tek deneyecekti Leon, kılıcı aldı karşısında ki korkuluğa baktı her yeri kesik içindeydi. Leon saçma şeyler yapmıştı, herhangi bir temel duruş almamıştı ve sadece korkuluğa isabet etsin diye savurduğu kılıç bir süre dengesini bozmuştu ve yere düşmüştü. Herkes kahkaha atarken Leon gitti ve hançeri denedi. Pek olumlu gibi durmuyordu son şansı oktu. Yayı aldı ve oku kirişe yerleştirmişti. Sert yayı çekti, atış tahtasında tam 12’den vurulmuş ok dikkat çekiyordu. Shun’un attığından emindi. Tam ortaya nişan aldı ve yayı bıraktı. Ve ok hedef tahtasına ulaşmadan yere düştü.
Başarısız olmuş, ailenin yüz karası olmuştu. Hüzünlü bir şekilde alandan çıkarken kendisine 10 gün tanınmıştı. Ailesiyle vedalaşması için.

Bu sırada hayatında dönüm noktası olabilecek bir şey olmuştu. Saitama’nın birliğinden bir elçi gelmişti, sırtında ise mızrak vardı. Ailesine sorduğunda ise “O bir istisna kendini kanıtladığı için Kral Saitama mızrak kullanmasını izin vermiş”, cevabını almıştı.

Belki de yanlış yaptığı yer burasıydı. Kendine uygun bir silah bulmak için uğraşmalıydı. 10 gün sonra Nyx’in karşısına çıktı kendisi gibi bir kişi daha vardı. Nyx çöp gibi baktığı Leon’a ve diğer çocuğa bir şey söylemek istiyor musunuz dediğinde Leon büyük bir cesaretle “Silah olarak iki adet balta istiyorum.”, demişti. Odada ki herkes şaşkınlık içinde ona bakarken Nyx isteğini onaylamıştı.

Ve ormana bırakılmıştı. Kendine bir barınak bulmuştu, kendisine verilen çantada biraz yemek, ateş yakmak için biraz kibrit, cam ve dartları fırlatmak için yapılmış bir boru vardı. Her gün yaralarına bir adet daha ekleniyordu. Birçok hayvanla karşılaşmıştı, panter, kaplan ve daha niceleri hepsinden birer iz taşıyordu küçük vücudunda.

Üç ay sonunda canlı bulunduğunda herkes şaşırmıştı. Diğer çocuğun öldüğünü öğrenmişti. Şaşırılacak bir şey değildi. 19 yaşına kadar bir gelişme yaşanmamıştı bu sırada Leon kendini geliştirmişti savaşma konusunda.

19 yaşında Nyx’ın Muhafızların seçileceği gün, Leon oraya çağrılmıştı ve Shun’la savaşması gerektiğini söylenmişti. Nyx dövüşü izliyordu bu ilginç bir olaydı. Herkes şaşkındı sınavı geçemeyen birinin muhafız olma şansı var mıydı?

Daire çizilmişti, çıkanın eleneceği söylemişti etrafta sıkça ağaç vardı. Shun belinde bir kılıç taşıyordu bunun yanı sıra ayağına bağlanmış bir sadak ve sırtında da yay vardı. Leon baltalarını çıkardı elinde birkaç kez çevirdi ve koşmaya başladı. Shun, ilk baltayı kılıcıyla durdurunca Leon diğer baltayla karnında yatay bir kesik atmak amacıyla diğer baltasını savurdu Leon. Geriye sıçradı savaş uzun bir süre sürdü. Leon’un kolunu kılıç sıyırmış ve bacağına da bir ok saplanmıştı. Zar zor dayanıyordu. Ve sert bir hamleyle yere yığıldı. Dövüş daireden çıkana kadar bitmeyecekti. Shun kılıcını Leon’un koluna sapladı. Nyx dövüşü durdurmamıştı.  Artık Leon’un sarı gözleri acıdan kırmızıya dönmüştü.  Son bir umutla kapattığı gözlerini bir anda açtı. Sol koluyla baltasını üstüne çıkmış olan Shun’un omzuna sapladı. Geriye doğru giden Shun’a sağlam olan omzuyla vurdu. Yere yıkılmıştı kalkmaya hazırlanırken Leon hemen solundaki ağaçtan tek ayağıyla sekerek bir da omuz atmıştı. Ve hala Shun’un omzunda olan baltasını çıkardı yüzüne kanlar fışkırdı. Shun diz üstüne çöktü. Leon acımasızca bir tekmeyle yere yıktı. Daireden çıkmıştı ama durmadı baltasıyla sağ kolunu Shun’dan aldı.
Ve her şey bitince dönüştüğü canavarı gördü. Bunu kendisi istememişti, hayat zorlamıştı ve bu hayatın değişmesi gerekiyordu. Adadan ayrıldı, birçok yeri gezdi. Ve sonunda yolu Devrimcilerle kesişti. Ve onlara katıldı. Bir gün karargahta otururken biri getirilmişti. Tenryuubito tarafından yaralanmıştı gençti. Ve o Devrimcilere katılmıştı. Karargâhta durduğum sürece o gezmiş ve çalışmıştı. Bir gün sürekli onunla gezen yaşlı adam karargâha gelip onun yanına gitmemi istediğini söylemişti. Aramızda geçen konuşma sonucu onaylamış ve Kenchiro Seikatsu’yu bulmuştum.
-

Statlar
Güç: 1.3
Hız: 1.5
Dayanıklılık: 1.2
Farkındalık: 1.3
Meslek Statları
[Kaptanlık]: 0,2
[Meslek 2]: -
Yan Meslek:

Meyve Statları
Meyve İsmi: -
Türü: -
Saf Meyve Gücü: -
Kullanım Süresi: -
Ek Güçler: -
Mod/ Ek Dönüşüm: -
Kontrol: -
Dövüş Tekniği:
Tekniğin Adı: Esperanza
Tekniğin Stili:Kesici
Teknikte Kullanılan Ekipman yada Ekipmanlar:Çift Balta
Tekniğin Açıklaması:
Spoiler:
Çift baltayla icraa edilen bu stil hıza dayalıdır. Genelde agresif bir tutum içinde hareket etmeyi gerektiren bu stil. Zaman zaman ise üzerine gelen saldırıyı engelle ve saldırıya geç düşüncesinin etrafında şekillenir. Genel olarak yapılan her saldırı ölümcül olma potansiyeline sahiptir. Stil gerektiği yerde balta fırlatmayı da içerir.


Tekniğin Adı: Día Oscuro
Tekniğin Stili: Özel
Teknikte Kullanılan Ekipman yada Ekipmanlar: Blowpipe, Fırlatmalık Bıçak, Zehirli Dartlar
Tekniğin Açıklaması:
Spoiler:
Leon bu stili Khuna Di Pula adasında yaşlı bir adamdan öğrenmiştir. Blowpipe uzun çubuk gibi bir şeydir. Ancak sıradan görüntüsünün altında büyük bir güç yatmaktadır. İçinde bulunan dartları fırlatmasına yarayan bu aletin en büyük faydası sessiz olmasıdır. Zehir kullanılmasa bile yakın mesafeden atılan dartlar ölümle sonuçlanabilir ancak uzak mesafeden en azından şimdilik mümkün değildir. Bu yüzden zehirlerle desteklenir.

Stil uzaktan rakipleri sessizce indirmeye yarar ancak Blowpipe'n bir hazırlanma ve hedef alınma süreci biraz sancılıdır. Bu yüzden bu eksiği fırlatmalık bıçaklarla kapatır stil. Blowpipe'a göre bir hazırlanma süreci istemediği için aniden kullanılabilir.Tekniğin Altdalları: Esperanza
Teknik: 2(+1)
Yetenek: 4(2)
Yan Stil: -
Mod: -
Özel Stil: -

Tekniğin Altdalları: Día Oscuro
Teknik: 2
Yetenek: 1
Yan Stil: -
Mod: -
Özel Stil: -


Değerler-Eşyalar
Eşyalar:2x Balta, Fırlatmalık Bıçak x6, Zehirli Dart x6, Blowpipe, 1L Orta Kalite Zehir, Acosador  
Kafa Ödülü:-
Para: 70.000
Dağıtılmamış Stat: -


En son Captain 'God' Usopp tarafından Salı 29 Mart 2016, 22:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

_________________
[Karne] Leon Midnight Images?q=tbn:ANd9GcSUDB-RcPRk3n1rKSM2uSIEwDqINhc7iZUXCCdqPyOUjz7GIazAIg
Captain 'God' Usopp
Captain 'God' Usopp
Admin

Mesaj Sayısı : 286
Kayıt tarihi : 18/12/15

https://oprpg.forumdizini.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

[Karne] Leon Midnight Empty Geri: [Karne] Leon Midnight

Mesaj tarafından Misafir Bir Salı 29 Mart 2016, 22:36

1 puanımı hıza diğeri puanımı da Esperenza'ya veriyorum. 3 alt puanlarımı ise: 2 yetenek 1 teknik şeklinde dağıtıyorum.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

[Karne] Leon Midnight Empty Geri: [Karne] Leon Midnight

Mesaj tarafından Captain 'God' Usopp Bir Salı 29 Mart 2016, 22:49

Leon Midnight demiş ki:1 puanımı hıza diğeri puanımı da Esperenza'ya veriyorum. 3 alt puanlarımı ise: 2 yetenek 1 teknik şeklinde dağıtıyorum.
Düzenlendi.

_________________
[Karne] Leon Midnight Images?q=tbn:ANd9GcSUDB-RcPRk3n1rKSM2uSIEwDqINhc7iZUXCCdqPyOUjz7GIazAIg
Captain 'God' Usopp
Captain 'God' Usopp
Admin

Mesaj Sayısı : 286
Kayıt tarihi : 18/12/15

https://oprpg.forumdizini.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz