One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Karne] Felthorn Greymane

Aşağa gitmek

[Karne] Felthorn Greymane Empty [Karne] Felthorn Greymane

Mesaj tarafından Misafir Bir C.tesi 12 Mart 2016, 03:35

Ad Soyad: Felthorn Greymane
Irk: İnsan
Yaş: 40'lı yaşların ortalarında
Boy: 1,90
Kilo: 95
Cinsiyet: Erkek
Meyve: Garou Garou no mi Model: Shiberianhasuki
Taraf: Gezgin
Bulunduğu Deniz:West Blue
Grup: Slyvanas Windfinger
Kişilik + Geçmiş:

Kişilik:Söyleyebileceğim ilk şey sessiz biri olduğudur. Konuşmayı pek sevmez. Gereksiz yere hava tüketmek gibi görür biraz. Sinirlerini kolay kolay bozamazsınız ancak sinirlendiğinde ve gerçekten ciddileştiğinde bunu anlamanız zor olmayacaktır çünkü gözlerindeki keskin bakış artık rahatsızlık vericiliğinden çıkar ve korkutucu olmaya başlar. İyilik yapmayı sevdiği bilinir ancak kendini riske atacak bir olaya balıklama atlamadan önce düşünür ve sonra hareket eder. Pek tatlı dilli olduğu söylenemez. Ancak küfür de etmez. Eskiden kral olduğu gerçeğini pek paylaşmaz, adını bilen varsa da onu sakince susturmaya çalışır çünkü krallığını kaybettiği daha doğrusu krallığındaki onca insanın vahşice katledilmesini hatırlar. Bu yüzden kendine kral dedirtmez. Yani kısaca kendine kızgın birisidir. Kendinden nefret etmez ancak kendiyle barışık değildir. Kolay kolay pes etmez. Hatta neredeyse hiç pes etmez. Krallığı yıkılırken köydeki mevcut savaşa katılmış ve orada hiç askeri kalmayıncaya kadar savaşmıştır. Hatta askeri kalmadığında savaşmaya devam etmiştir ancak pek güçlü olmadığını bu savaşta anlamıştır. Bu yüzden güçlenmeyi ve masum gördüğü insanları korumaya ant içmiştir. Diğer ırklara karşı pek sıcakkanlı değildir. Ancak... Yine masum birileri zarar görüyorsa yardım etmekten çekinmez. Arkadaşlarına gerçekten değer veren birisidir. Onların sözünü genelde dinlemeye çalışan biridir. Geceyi ve verdiği huzuru sever. Bu yüzden akşamları piposunu yakıp engin gökyüzünü izler. Eski bir tutsak olduğu ve işkence gördüğü için işkence gören birisini gördüğünde eski günleri aklına gelebilir ve bu olduğunda kendini kaybedebilir ki bu olduğunda önünde durmak istemezsiniz.
Geçmiş:Küçük bir adanın bir kasabası olan Flovigh'de dünyaya gelmiştir. Eski bir savaşçı olan anneye ve doğduğu adanın kralı olan bir babaya sahiptir. Annesi, Thurid Felthorn'a hamileyken bir rüya görmüş ve bunun üzerine doğacak bebeğe Felthorn adını verme kararı almıştır. Felthorn "Yalnız Kurt" anlamına gelir. Annesinin gördüğü rüya şu şekildedir:

"Yüzü olmayan gümüş saçlı bir adam karanlığın içinden uluyan bir kurtla çıkmak için bir sürü gölge ile savaşır. Bu savaşta yüzü olmayan adam, aldığı pek çok darbeye rağmen ayakları üstünde durmaya devam eder ve gölgelerle savaşarak aydınlığa çıkar. Aydınlık, yüzü olmayan adamın aciz düşmüş bedenini sararken karanlıkta adamın yanında savaşan kurtun aslında adam olduğu anlaşılır. Kurtun uluyuşunun aslında adamın savaş çığlıkları olduğu ve kurtun dişlerinin adamın silahları olduğu görülür.

Yüzü olmayan adam karanlıkla olan savaşını kazanmıştır. Hem de tek başına. Aydınlığın, adamın vücudunu sarışından sonra adamın yaraları yavaşça iyileşir ve kurt bir kez daha ulur.

Sonrasında adam tek başına denizleri, dağları ve hatta kıtaları aşmaya başlar. Adam kıtaları aşarken güçlenmekte ve karanlıkla bir kez daha savaşmayı arzulamaktadır. Bu sefer gölgelerle değil, karanlığın kalbine doğru yol almaktadır."

Thurid gördüğü bu rüyayı sonradan kocası Hjölthgar'a anlatır. Hjölthgar, karısının geleceği tahmin etmeye dair bir gücü olduğunu bilmektedir. Bu yüzden içine bir şüphe düşer. Krallığın yıkılacağına, karısının ve kendisinin öleceğine dair bir şüphe... Yine de bu şüphe Hjölthar'ı korkutmamaktadır. Onu daha çok korkutan şey oğlunun hayatının tehlikede olabileceği ihtimalidir. Böylece Hjölthgar oğlunu güçlü bir savaşçı olarak yetiştirmeye ve tahmin edilen gelecekteki gibi onu gölgelerle bile savaşabilen bir savaşçı yapmaya karar verir.

Felthorn 14 yaşına gelinceye kadar basit kılıç eğitimleri ve basit strateji derslerinden geçer. Neden bu kadar sıkı bir eğitime dahil olduğunu bilmese de babasının istediği adam olmayı kafasına koymuştur. Böylece Felthorn eğitimlerine iyice önem verir ve daha sıkı biri olmaya çalışır.

(Aradaki olayları serbest rpler ile doldurmayı düşünüyorum.)

Yaklaşık 15 yıl daha pekçok alanda eğitim alan Felthorn kendini yeterince güçlendirdiğini düşündüğü için eğitimlerine olan ilgisini liderliğe yönlendirir çünkü artık babasının fazlasıyla yaşlandığını ve tahta kendisinin geçmesi gerektiğinin farkındadır.

Spoiler:
[Karne] Felthorn Greymane 08fa9f7d1271e7e1186544989ea5dbfa
(O zamanlar Felthorn)

Birkaç yıl kadar liderlik adına kitaplar ve eski yazılar okur. Ta ki bir gün babası tarafından yanına çağrılıncaya kadar. Hjölthgar artık zamanın geldiğini anlatan bir çift söz söyler ve birkaç tavsiyede bulunur. Bundan sonraki gün ise taç giyme töreni gerçekleşir ve Felthorn bir kral olur.

6-7 yıl kadar Norweighr adasında krallık yaptıktan sonra babası vefat eder. Annesi Thurid'de bu olaydan birkaç yıl sonra vefat eder. Artık Felthorn tahmin edildiği gibi yalnızdır ancak annesinin tahmin ettiği gelecekten de habersizdir.

Bir gün adaya, adayı civar adalardan daha üst bir konuma sokmak istediğini söyleyen tüccarlar gelir. Dediklerine göre adayı ticaret merkezi haline getirmek istemektedirler. Felthorn teklifi kabul eder ve adaya büyük bir liman yaptırır. Birkaç yıl sonra adaya yapılmakta olan liman biter ve gerçekten de Norweighr Adası bir ticaret merkezi haline gelir. Ancak bu yalnızca sorunların başlangıcı olur.

Adanın ticaret merkezi haline gelmesiyle korsan yağmaları ve hatta korsan saldırıları başlar. Bu durum Felthorn'un canını sıktığı için limanı korsanlara kapatır ve gelen korsanlara saldırarak onların kaçmasını sağlar. Sırf bunun için limana savunmaya yönelik bazı yenilikler getirir hatta. Ancak saldırılar azalacağı yerde artar.

Kızıl doğan bir günün gecesinde ada birden fazla korsan tarafından kuşatılır ve ada yaşayan tüm insanlar öldürülmeye başlanır. Felthorn bu duruma sessiz kalamaz ve o gece kalan tüm ordusuyla beraber adanın merkezindeki kaleyi terk eder ve Flovigh'e yollanır.  

O gece tahmin edildiği gibi gölgelerle savaşır ancak işler Hjölthgar'ın korktuğu şekilde gerçekleşir. Thurid'in tahmini gerçekleşmez ve Felthorn adayı kaybeder. Ağır yaralar almış Felthorn o gün adayı kuşatan korsanlar tarafından esir alınır ve denizlere sürüklenir.

Yaklaşık 6 ay boyunca esir olarak kalan Felthorn bir gün diğer esirlerle birlikte korsan gemisinden kurtulmak için ayaklanma başlatır. Ayaklanma başarılı bir şekilde giderken Felthorn, krallığını yıkan adamı öldürmeye gider. Kaptanın kamarasında kaptanla sert bir mücadeleye başlar ve yine ağır yaralar alır ancak bu sefer gölgeleri yenmeyi başarır.

Kaptanın ölmeden önce garip şekilli bir meyveyi yemeye çalıştığını görmüş ve meyveyi kaptanın elinden alıp kendi yemiştir. Böylece karanlıktan çıkan kurt bu şekilde doğmuştur.

(Meyveyi alırken bu kısmı daha ayrıntılı şekilde anlatacağım.)

Ayaklanma bittiğinde geminin yeni kaptanı olması için bir teklif gelmişse de teklifi geri çevirip gemideki sandalı almış ve oradan uzaklaşmıştır. Böylece denizleri, dağları ve kıtaları aşmak için yola çıkmıştır. Aynı zamanda karanlıkla tekrar yapacağı savaştan önce güçlenmek için...
Statlar
Güç: 1.4
Dayanıklılık: 1.5
Hız: 1.2
Farkındalık:1.1
Meslek Statları
[Meslek 1]: Kaptan
[Meslek 2]: -
Yan Meslek:

Meyve Statları
Meyve İsmi: -
Türü: -
Saf Meyve Gücü: 2
Kullanım Süresi: (Ayrıca Açıklanmadı)
Ek Güçler: -
Mod/ Ek Dönüşüm: -
Kontrol: 1
Dövüş Tekniği:
Tekniğin Adı: Way of Orøkia
Tekniğin Stili:Kesici
Teknikte Kullanılan Ekipman yada Ekipmanlar:Kılıç
Tekniğin Açıklaması:
Spoiler:
Kılıcın genişliğinden ötürü defansifliğin kullanıldığı bir dövüş tekniğidir. Rakibe karşı belli mesafeler belirlenir. Tamamen taktikle işler. Gereğine göre çift elli de kullanılabilen bir tekniktir. Tekniğın kullanıcısı, rakibi belli bir çizgiyi ihlal edene kadar defansifliğini bozmaz. Rakip saldırdığında veya çizgiyi ihlal ettiğinde kullanıcı duruma göre güce dayalı hamleler yaparak rakibi geri püskürtür ve yine bir sınır çizgisi oluşturur. Amaç rakibi yormaktır. Rakip yorulduğunda belirli saldırılar kullanılmaya başlanır.Tekniğin Altdalları:
Teknik: 2
Yetenek: 1
Yan Stil: -
Mod: -
Özel Stil: -

Değerler-Eşyalar
Eşyalar:Fang of Ulfbjørn: 500k
Meyve: 500k
Karavel: 5m
Kötü Kalite Zırh: 500k

Kafa Ödülü:-
Para: 400k
Dağıtılmamış Stat: -

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz