One Piece Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John]

4 posters

6 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John] - Sayfa 6 Empty Geri: Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John]

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Salı 14 Haz. 2016, 08:09

Shingen

Yanında uyuyan Ame'nin saçlarını okşuyorsun. Kız önce hafifçe kıpırdanıyor ve onu yanağından öpmenle beraber yavaşça gözlerini açıyor. Sözlerinin ardından gülümseyerek sana sarılıyor ve yataktan kalkıp siyah-turuncu kimonosunu üstüne giyiyor. Hazırlanmasını bitiren Ame'ye, kendisinden ayrılmak istemediğini söylediğinde ise yanına gelip elini tutuyor ve, "Ben de senden ayrılmak istemiyorum. Beraber denizleri göreceğiz daha, değil mi?" Diyip gülümsüyor. Hemen ardından mutfağa doğru ilerliyorsunuz.

Clous & John

Clous, Reev ile birlikte mutfağa doğru ilerlerken John da gözcü kulesinden inmiş, kamaralara doğru ilerliyor. O sırada birbirinizi görüyorsunuz. Bunun üzerine Reev, John'a mutfağı işaret edip, "Kahvaltı birazdan hazır olur. Haydi mutfağa geçelim." Diyor ve mutfağa doğru ilerliyor. İkiniz de Reev'in peşinden gidiyorsunuz.
OUT: John, burada seni biraz kontrol etmiş oldum ama, diğer tura atmak saçma olacaktı.
--------------------------------

Clous, John ve Reev hep birlikte mutfağa geçiyorsunuz. Reev, direkt olarak tezgahın başına geçiyor, siz de mutfağın içindeki büyük masanın etrafına oturuyorsunuz. Siz oturduktan hemen sonra içeri Shingen ile Ame giriyor. Kafasını çevirip gelen ikiliye bakan Reev, Ame'ye gülümsüyor ve işine devam ediyor. İkili oturduktan sonra ise içeri sırasıyla Rayno, Kyrien, Narme, Angelo, Dalton ve Cerberus, Jeux ve son olarak da James giriyor. Herkes bir yere yerleştikten sonra Reev her birinizin önüne iki dolu tabak bırakıyor ve Clous'un yanına oturuyor. O sırada Kyrien ile Dalton arasındaki laf dalaşına şahit olsanız da bu pek umrunuzda olmuyor. Herkes yemeğine başladıktan kısa süre sonra Clous, Ame'ye sorusunu yöneltiyor. Bunun üzerine Ame, "Hepimiz burada olduğumuza göre konuşmaya başlayabiliriz sanırım." Diyor ve derin bir nefes alıp anlatmaya başlıyor; "Öncelikle, işe sivilleri karıştırmak gibi bir şey yapmayacağız. Sonuç olarak hepsi suçsuz insanlar. Sadece şikayetlerini belli edemiyorlar. Her neyse. Açık arttırma saatinde mezarlığın birinci bölgesinde pek çok güvenlik önlemi olacak. Ortalığı bir anda karıştırmak bizim için iyi olmayacaktır. Bu yüzden halkın çoğunluğu açık arttırma binasında iken birinci bölgedeki askerleri sessiz ve hızlı bir şekilde indirmemiz gerekiyor. Eş zamanlı olarak, Sacra ve Elrond'un açık arttırma binasından uzak olduğu saatler arasında bu sızma işini yapmak zorundayız. Yoksa işimiz zorlaşacak. Saat konusunu bana bırakın. Nasıl olsa açık arttırma öğle saatlerinde başlayacak. O zamana kadar şehirde dolaşıp daha fazla bilgi ediniriz, böylece hepiniz de hazırlıklarınızı tamamlarsınız. Mezarlığın ikinci bölgesine gelince... Orada işler birazcık daha zorlaşıyor. Oraya girdiğimiz an itibariyle hepimiz çok dikkatli olmak zorundayız. Daha güçlü askerlerle karşılaşacağız çünkü. Yaptığımız her hareket o andan itibaren Sacra'nın kulağına ulaşacak. Yani, her an her şeye hazırlıklı bir şekilde dövüşmemiz gerekiyor. Buraya kadar söylemek istediğiniz bir şey var mı?"
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John] - Sayfa 6 Empty Geri: Dorobo no Kyoudai [Clous&Shingen&John]

Mesaj tarafından Shingen Cracher Salı 14 Haz. 2016, 14:35

Ame ile güzel bir gece geçirdikten sonra uyanmıştım. Uyandıktan sonra Ame'yi de kendime has şekilde oldukça kibar ve romantik bir şekilde uyandırmıştım. Ona söylediğim sözlere ise aynı güzellikte cevap vermiş ve benimle denize açılacağını söylemişti. Galiba artık bir sorumluluğum daha olmuştu.

Ame ile beraber mutfağa geçmiş ve planı dinlemeye koyulmuştum. Gece yanımda yatan o tatlı kız gitmiş yerine Sacra üyesi biri gelmişti. Görünüşe göre planı adım adım ilerlemek üzerine kuruluydu. Şimdilik bir şey diyemezdim çünkü bir şeyler söylersem dikkat çekerdim. Asıl kişiliğime bürününce o ne yapacağını söylerdi.
Shingen Cracher
Shingen Cracher

Mesaj tarafından Misafir Salı 14 Haz. 2016, 16:40

Herkes sonun da mutfağa toplanmış ve sonun da plan anlatılmıştı. Acaba kral ve Sacra ölünce her şey bitecek miydi? Yıllarca süren bir sistemin özellikle de bir din sisteminin biteceği kesin değildi. Hatta ihtimali azdı bile. Neyse ben sadece benden istenileni yapacak ve öldürmem gerekenleri öldürecektim. Şu an da ise silah dükkanına gitmem lazımdı. Bu yüzden oturanlara dönüp, ciddi bir ses tonuyla'' Planı kabul ediyorum. Bunun yanın da benim de silah dükkanına gidip bir kaç şey almam lazım. Nerede olduğunu söyleyin lütfen? '' diyecektim. Mutfaktan çıkarken de unutmadan ''Yemek için teşekkürler'' diyecek ve oradan ayrılarak silah dükkanına doğru ilerleyecektim.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Clous Cracher Çarş. 15 Haz. 2016, 03:08

Reev ile birlikte mutfağa geçeren John'da salça olmuştu. Clous iyideniyiye iyice gıcıknkapmaya başlamıştı ona. Masada ona en uzak köşeye oturacak ellerini ortada birleştirip çenesini onların üstüne yaslayacak ve diğerlerinin gelmesini öyle bekleyecekti. Eğer sigara içiyo olsaydı can sıkıntısından birtane yakmıştı şimdi. Pozisyonunu hiç bozmadan masanın taa öbür tarafında oturan John a bakıyordu. gemiyi iyice kendi gemileri bellemişlerdi. Bişdi onu burda öldürmek vardı ama işte bunu yapamazdı.

Önce Shingen ve Ame sonrada diğerleri gelmeye başladığında ise iyice sıkılıyordu canı. Haliyle bugün biraz gergin olduğundan en ufak şeyler bile onun canını sıkıyordu. Soygun basitti ama devrim bambaşka birşeydi.

Amenin konuşması sırasında sözlerini kendi kafasından yorumluyordu. Sivilleri karıştırmamak zordu. Eğer kendi yoluna çıkan birileri olursa onun icabına bakardı kim olduğuna bakmaksızın. Şahitleri öldürmek hırsızlıkta adetti. Doğal olarak sessiz ve hızlı öldürmek sıkıntı olmayacaktı. Sızma ise basitti. İkinci bölge, Sacra... Herşey tamadı. Sadece şimdi dile getirmesede zorlanacağı şey sivillere zarar gelmemesiydi. O yüzden bişi demeden başıyla onaylıyacaktı Ame'yi.
Clous Cracher
Clous Cracher

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Cuma 17 Haz. 2016, 17:08

Konuşmasından sonra Ame, öğlen on iki civarına kadar herkesin istediği gibi takılabileceğini ekliyor. Sözü geçen saatte şehrin merkezindeki hacın önünde toplanılması koşuluyla şuan herkesin ihtiyacı doğrultusunda hareket etmesini söylüyor. John'un sorusundan hemen sonra ise, "Banka sokağının hemen arkasındaki sokakta. Kolayca bulabilirsiniz." Diyor ve Shingen'e dönüp kısık bir ses tonuyla, "Buluşma saatine kadar eve dönüp geleceğim. Birkaç hazırlık yapmam gerekiyor." Diyip gülümsüyor.

OUT:İsteklerinizi belirtin ki, ona göre hareket ederiz..
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Cuma 17 Haz. 2016, 20:12

Ame'den cevabı aldıktan sonra dışarı çıkmıştım. Tek başıma silah dükkanına doğru ilerleyecek ve vardığımda da ilk önce biraz kullanılmış mızrağın ne kadar ettiğini soracaktım. Mızrağımı satacak, 1 iyi kalite 1 bisento,ve orta kalite 2 şişe yanıcı akışkan alacaktım. Eğer param yeterse demir kolluklar da alabilirdim. Daha sonra ise Dev haça doğru ilerleyecektim. Açıkçası burayı yakmak istiyordum. Fakat toplantı yeri olması şimdilik işi bozmuştu. Ame geldikten sonra ona sorup deneyebilirdim. Bunun yanın da eğer olmazsa daha sonra kralın askerlerinin evlerini veya direk sarayın içini yok etmek isterim.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Clous Cracher C.tesi 18 Haz. 2016, 01:11

Birsüre boş zamanları vardı Hep Yek tayfasının. O sürede John alış-verişe çıkacağını söylemişti. Diğerleri de ne isterlerse yapabilecekti. Adamlarının ne yapacağını bilmiyordu ama ne yaptıracağını biliyordu. Rayno'da John ile birlikte gidiyordu. Ona bunu söyliyecek ve bazı talimatlar verecekti. Ve tabi birde alış veriş listesi. Tabi ona para vermeyecekti. Onun yerine taktik verecekti. "Bize alabildiğin kadar düz hançer al. Birde eğer bulabilirsen denden-mushi al. Gezerken neyi nerden alabileceğini iyice kafaya yerleştir, ibadet saati gelip herkes kanlıkta diz çökünce elinden geldiğince kimseye yakalanmadan al onları. eğer bir sorun olursa..." John'u işaret ederek "...parasını ona ödettir veyahut bütün suçu ona yükle."

Rayno'yu gönderditen sonra da kardeşini köşeye çekecekti. Onun ne yapmak istediğini bilmiyordu ama zaten konuyla ilgisi yoktu ona diyeceklerinin. "Diğerine söyle istediği kişiye istediğini yapmakta serbest kendini tutmasına gerek yok." Kast ettiği kişinin kim olduğunu Shingenin anlayacağından adı gibi emindi Clous.

Daha sonra Jeux'un yanına gidecekti. "Sen yine gemidesin. Fakat bu sefer biraz farklı. Geçen seferki gibi tehlike olsun istemiyorum. Denden-mushi gelince onu al ve menzilden çıkmdan ada açıklarında bekle haber verince de yanaşır bizi alırsın." anlaşılan böyle durumlara kalıcı çözümler için gemiye cankurtaran botu almak yada çalmak gerekiyordu.

Sırada ise Reev ve Kyrien vardı. onlarla yapacağı konuşmanın gizli olmasına gerek yoktu. "Siz ikiniz, yaşlı adam ve torununun yanına gidin. Ame'nin bize anlattığı herşeyi ona da anlatın. Kyrien, ayrıca senden yaşlı adamın sağlığına da bakmanı istiyorum. Dövüşebilecek durumda olup olmadığına karar verme yetkisi sende. Ona bakınca nedense dedem aklıma geliyor bu yüzden onun ölmesine izin veremeyiz."

Bundan sonra kendisi de buluşma yerine doğru gidecek ve orda bekleyecekti adamlarını.
out: eğer bu ibadet işi buluşma vaktinde sonraya geliyorsa veya ibadet olmayacaksa Rayno'da Reev ve Kyrien ile birlikte gidiyor. Ve eğer gemide bu kadar adamı taşıyabilecek bir cankurtaran botu varsa denden-mushi de iptal. (şu böceğin adını yanlış yazdım yüzde doksan)
Clous Cracher
Clous Cracher

Mesaj tarafından Shingen Cracher C.tesi 18 Haz. 2016, 12:24

Kimsenin plana itirazı yoktu. Görünüşe göre herkes ne yapacağını biliyor ve ona göre hareket ediyordu. Plan bittikten sonra Ame saat 12:00'ye kadar serbest olduğumuzu söylemişti. Görünüşe göre herkes işini halledip gerekli malzemeleri alıp dövüşe hazır olacaktı. Şehirdeki insanları ise kopacak kıyametten haberleri yoktu ve bu beni oldukça üzüyordu.

Bu sırada abim yanıma gelmiş ve bana herşeyi yapmakta serbest olduğumu söylemişti. Görünüşe göre bu sözü diğer Shingen'e idi. İttifaktan bahsediyordu galiba ve bu konuda herhangi bir kısıtlaması olmadığını da ekliyordu. Ne yapacağı ona kalmış bir şeydi ama ben kimseye zarar verecek türden birisi değildim.

Son olarak da Ame yanıma gelmiş ve kısık bir sesle eve gidip hazırlanması gerektiğini söylemişti. "İsterse ben de seninle geleyim Ame. Seni yalnız bırakmak istemiyorum artık. Hem de diğer Shingen ile baş başa istediğiniz şeyleri konuşursunuz. İstemezsen de seni gemide bekliyor olacağım." demiş ve Ame'nin ne yapacağını beklemiştim. Bundan sonra zor zamanlar bizi bekliyordu.
Shingen Cracher
Shingen Cracher

Mesaj tarafından North Blue Anlatıcı Cuma 01 Tem. 2016, 06:57

Shingen ile çoktan diğer görünümüne geri dönmüş olan Ame, gemiden ilk ayrılanlar olarak Ame'nin evine doğru yola çıkıyorlar. Ardından John ile Rayno da şehir merkezindeki silah satıcısına gitmek için gemiden ayrılıyorlar. Ardından Reev ile Kyrien, yaşlı adam ile Nearu'nun yanına gidiyor. John'un tayfası ise şehri dolaşmak için farklı bölgelere ayrılıyor.

Shingen

Ame ile birlikte banka sokağına kadar yürüyorsunuz. Evin önüne geldiğinizde Ame, her zamanki gibi etrafına bakıp kilitli kapıyı açıyor. İçeri geçtiğiniz zaman Ame'nin peşinden gidip bir odaya giriyorsun. Küçük sayılabilecek bu odaya girdiğiniz zaman etrafında birçok malzeme görüyorsun. Metal kokan bu odanın içinde birçok silah gözüne çarpıyor. Kılıçlar, çeşitli boyutlardaki hançerler, kunailer, yaylar, silahlar ve niceleri odanın çeşitli bölgelerine yerleştirilmiş durumda. Ame hızlıca bacağına birkaç kunai asıyor, sırtına iki adet orta uzunlukta kılıcı yerleştiriyor ve sana doğru dönüp, "Her ihtimale karşı yanımıza birkaç eşya daha almalı mıyız? Çok göze çarpmayacak derecede yanımıza alabildiğimiz kadarını almamız iyi olur gibi." Diyor ve üzerinde saklaman için sana doğru bir hançer atıyor. OUT: Hançer: Orta Kalite.

Bunların üzerine, Rayno ve Kyrien'in uyukladığı odaya doğru geçiyorsunuz. Ame dolabını açıp yeni bir peruk alıyor ve, "Evet Shingen. Seni dinliyorum." Diyip gülümsüyor. Yüzündeki gülümsemeden kötü Shingen'i kastettiğini anlayabiliyorsun. Buluşma vaktine 3 saat kaldı.

John

Rayno ile birlikte şehre doğru ilerliyorsunuz. Şehrin merkezi sayılabilecek açıklığa yani aynı zamanda buluşmayı yapacağınız bölgeye geldiğiniz zaman Rayno etrafına bakınıp, "Sanırım birine sormamız gerekiyor." Diyor ve bankta oturan sivillerden birine silah dükkanının nerede olduğunu soruyor. Cevabı öğrendikten sonra bir süre dümdüz yürüyor ve soldaki sapaktan giriyorsunuz. Dar sokakta kısa bir süre ilerledikten sonra sağ tarafta, aradığınız dükkanı görüyorsunuz. Rayno, içeri girmeden önce sana dönüp; "İçerideki görevliyi oyala. Ben işimi yapmaya çalışacağım." Diyor ve bunun üzerine içeri giriyorsunuz. Sizi gören satıcı ikinizi de süzdükten sonra ne istediğinizi soruyor. Mızrağını satmak istediğini söylediğinde, dikkatle silahını inceleyen adam sana bu silah karşılığında 200k gibi bir fiyat sunuyor. Bunun üzerine mızrağını satıp gözüne ilişen bir bisentoyu 600k karşılığında satın alıyorsun. OUT: Demir kolluk konusu için ayrı bir eşya yaratımı yapman gerekiyor, özelliklerini falan diğer turda belirtirsen eğer; paranın yettiği müddetçe o alışverişi de yaptın varsayabilirim. Şuanlık kolluk almış sayılmıyorsun. Adamla işin bittikten sonra Rayno'ya doğru dönüyorsun. Yüzünde donuk bir ifadeyle etrafı inceleyen Rayno,"İşin bittiyse alışverişimize devam edelim. Den Den Mushi de almamız gerek." Diyor ve bunun üzerine dükkandan çıkıp başka bir satıcı dükkanına giriyorsunuz. İçeride her türlü gerekli eşya mevcut. Birer litrelik olmak üzere toplam iki şişe yanıcı akışkan alıyor ve 100k ödüyorsun. Rayno da bu sırada gözüne bir Den Den Mushi kestiriyor lâkin bu satıcı, biraz önce çıktığınız dükkandaki yaşlı adam gibi saf birine benzemiyor. Rayno'ya attığı kötü bakışlar sonucunda Den Den Mushi'yi çalma girişimi başarısız oluyor. Bunun üzerine Rayno, fiyat sormak için adama yaklaştığında; Den Den Mushi'nin 1.4m olduğunu öğreniyor. Çaresiz bir durumda bir sana, bir Den Den Mushi'ye bakan Rayno, en sonunda aldığı eşyayı geri bırakmayı tercih ediyor ve böylece dükkandan çıkıp şehrin merkezine doğru ilerliyorsunuz. Merkeze geldiğiniz zaman Rayno cebindeki hançerleri gösterip,"Gemiye dönmem iyi olacak. İstersen benle gelebilirsin ya da burada takılabilirsin, farketmez. Sonuçta birkaç saat sonra hepimiz burada olacağız." Diyor ve gözden kayboluyor. Buluşma vaktine 3 saat kaldı.

Clous

Restorana doğru ilerleyen Reev ile Kyrien, bir süre sonra gemiye geri dönüyor. Seni gördükleri gibi yanına yaklaşan ikilide açıklama yapmaya başlayan kişi Kyrien oluyor; "Yaşlı adamın sağlığı iyi. Görünüşüne aldanmamak gerekiyormuş açıkçası... Biraz şaşırdım. Turp gibi!" Hemen ardından Reev; "Anlattıklarımızı dinleyip bizimle geleceklerini söylediler. İkisi de plana sadık gözüküyor. Bizimle birlikte dövüşeceklerinden şüphem yok. Adanın özgürlüğü için savaşmaktan çekinmeyecekler. Buluşma yerinde, kararlaştırdığımız saatte olacaklar." Diyor ve gülümsüyor. Buluşma vaktine 3 saat kaldı.
North Blue Anlatıcı
North Blue Anlatıcı

Mesaj tarafından Misafir Cuma 01 Tem. 2016, 07:27

''Bu şerefsiz nereden çıkmıştı şimdi? Tek gideceğim demiştim ben? Niye bunun gelmesini kabul ettim ki? '' Silah dükkanına doğru ilerlerken düşündüğüm şeylerin kibar bir özetiydi bu sorular.

Neyse, mızmızlanmayı bırakıp hazırlanma vakti gelmişti. Bir şehirliden yolun tarifini alarak Silah dükkanına gitmiştik. Kapıya girmeden önce yanımda ki herif bir şey demişti fakat o an onu dinlemediğimden duymamıştım. İçeri girdiğim de ise mızrağımı satarak Bisento almıştım sonun da. Böylece artık kesme saldırıları da yapabilecektim. Burada işimiz de bitmişti böylece ve hırsızın teklifiyle de başka bir satıcı dükkanına ilerlemiştik. Yanımda ki herif yine rahat durmayacaktı anlaşılan. Ancak bu sefer ki herif pekte safa benzemiyordu. Elde ettiği tek şey boş bakışlar olmuştu ve bu da beni güldürmüştü açıkçası. Benim için sorun yoktu. Eşyaların parasını ödeyerek çıkmıştım oradan da. Merkeze gittiğimiz de Rayno bana hançerleri göstermişti. Açıkçası biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Kendilerini öven bu tayfanın bir üyesi olarak yapabileceği sadece bu kadar mıydı? Neyse, ona veda ederek vatandaşlardan birine buralar da hiç bar var mı diye soracaktım. Açıkçası koca ada da bu durumdan rahatsız olan 3 kişini olması saçmaydı. Bu yüzden bar da hem tayfa hem de yardım aramış olacaktım.

Misafir
Misafir

6 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

- Similar topics